Trądzik grzybiczy - przyczyny, objawy, leczenie
Trądzik grzybiczy (fungal acne), to tak naprawdę zapalenie mieszków włosowych wywołane przez drożdżaki Malassezia, inna nazwa tego schorzenia to zapalenie mieszków włosowych Pityrosporum. Drożdżaki Malassezia bytują na skórze człowieka jako część mikroflory, natomiast w sprzyjających warunkach przyczyniają się do rozwoju trądziku grzybiczego, który często bywa mylony z trądzikiem pospolitym wywoływanym przez bakterie. Jakie są symptomy pojawienie się drożdżaków na skórze twarzy? Jaką pielęgnację stosować przy trądziku grzybiczym?
Czytaj więcej
Pokonać trądzik na plecach. Sprawdzone sposoby
Trądzik pojawia się nie tylko u nastolatków, ale także u osób po 30 i 40 roku życia. Wykwity, grudki, zaskórniki występują na twarzy, ale równie często atakują skórę pleców, ramion czy dekoltu. Pokonanie trądziku nie jest sprawą łatwą ani szybką, wymaga nakładów cierpliwości i systematyczności. Zaopatrzenie się w kosmetyki przeciwtrądzikowe nie wystarczy. Wymagana jest zmiana nawyków żywieniowych i higienicznych, jeżeli poprawa ma być trwała. Chcesz poznać sposoby na trądzik na plecach? Dowiedz się, jak go pokonać.
Czytaj więcej
Trądzik neuropatyczny - co to takiego, skąd się bierze, jak go leczyć?
Trądzik neuropatyczny to trądzik występujący u osób, które wykazują różnorakie zaburzenia emocjonalne, w wyniku czego czują wewnętrzną potrzebę do samouszkadzania skóry. Choroba wymaga leczenia zarówno przez dermatologa, jak i przez psychiatrę lub psychoterapeutę, ponieważ lecząc wyłącznie stan zapalny skóry, nie sposób wyeliminować problemów natury psychologicznej. Kompulsywne wyciskanie pryszczy to duży problem - gdzie leży jego źródło? Jak poradzić sobie z uzależnieniem od wyciskania pryszczy? Sprawdzamy.
Czytaj więcej
Wąkrotka azjatycka w kosmetyce. Jak cica wpływa na skórę?
Wąkrotka azjatycka to kosmetyczny hit wśród składników preparatów do pielęgnacji skóry. Łagodzi podrażnienia, reguluje pracę gruczołów łojowych, redukuje cellulit i rozstępy, a nawet zmniejsza głębokość zmarszczek. Jeśli chcesz na własnej skórze poznać moc kremów z cica – sięgnij po sprawdzone produkty, dostępne w drogerii e-Zebra.
Czytaj więcej
Cica, centella asiatica, gotu kola – wszystko, co musisz wiedzieć o kosmetykach z dodatkiem tego składnika
Na półkach drogerii coraz częściej spotkać możesz kosmetyki, zawierające w swoim składzie wąkrotę azjatycką. Doceniane w dermatologii i kosmetologii właściwości tej rośliny to zasługa przede wszystkim kwasów fenolowych, flawonoidów oraz triterpenów. Wpływ wyciągów z wąkroty azjatyckiej na kondycję skóry jest nie do przecenienia. Działa m.in. przeciwdrobnoustrojowo, przeciwzapalnie, a także zwalcza wolne rodniki, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się skóry.
Czytaj więcej
Skwalan – ranking kosmetyków
Skwalan to wybawienie dla zniszczonych włosów i przesuszonej oraz podrażnionej skóry. Nic więc dziwnego, że można go coraz częściej znaleźć w składzie preparatów nawilżających, odżywiających i regenerujących. Podpowiadamy, na które produkty warto zwrócić uwagę, aby jak najszybciej zauważyć efekty ich stosowania.
Czytaj więcej
Skwalan a skwalen – czym się od siebie różnią, w czym są podobne?
W świadomej pielęgnacji coraz ważniejsze stają się jakość i bezpieczeństwo stosowanych kosmetyków. Właśnie dlatego coraz częściej receptury preparatów do skóry i włosów opierają się na naturalnych składnikach. Jednym z nich jest skwalan. Nie należy go przy tym utożsamiać ze skwalenem. Jaka jest różnica między skwalanem a skwalenem? Czy mają tzw. punkty wspólne? Jakie jest znaczenie medyczne i kosmetyczne obu związków?
Czytaj więcej
Skwalan – co to jest, jak działa, komu się przyda?
Skwalan jest lipidem, naturalnie występującym zarówno w roślinach, jak i organizmach żywych, w tym u człowieka. Obecnie związek ten zyskuje na popularności. Coraz częściej można spotkać skwalan z trzciny cukrowej lub oliwek w kosmetykach do twarzy, ciała i włosów. Wszystko to zasługa jego wyjątkowych właściwości – substancja ta nawilża, regeneruje, chroni, koi, a także działa antyoksydacyjnie.
Czytaj więcej
Wiotka skóra pod oczami. Najlepsze sposoby na ujędrnienie
Zwykle zaczyna się po dwudziestce — pierwsze drobne linie i mniejsza jędrność, które czasem zauważamy tylko my same. Nie ma się czego bać; to tylko znak, że nasze komórki wkraczają w kolejny etap dojrzałości. Czasem jednak wiotka skóra i zmarszczki pojawiają się szybciej z powodu braku lub nieodpowiedniej pielęgnacji.
Czytaj więcej
Prosaki pod oczami. Białe grudki, które utrudniają życie. Jak sobie z nimi poradzić?
Wielu z nas prawdopodobnie spotkało się choć raz z małymi, białymi punktami, które tworzą się tuż pod powierzchnią skóry. Prosaki (łac.milia) z medycznego punktu widzenia nie są tak naprawdę niczym szczególnie niepokojącym. To raczej problem natury kosmetycznej, ale mimo wszystko wiele osób wolałoby mieć po prostu gładką cerę. Na szczęście ich skuteczne pozbycie się jest możliwe.
Czytaj więcej
Worki pod oczami. Przyczyny i sposoby radzenia sobie z problemem
Jeśli chodzi o pielęgnację i wygląd skóry, dla większości ludzi największe znaczenie ma zachowanie młodego, zdrowego wyglądu. Dlatego, gdy pojawiają się worki pod oczami, mamy ochotę jak najszybciej się ich pozbyć. Ten nieestetyczny efekt może być sporym problemem, zwłaszcza jeśli pojawia się już w młodym wieku.
Czytaj więcej
Delikatna skóra pod oczami. Jak o nią dbać?
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, cienka i wrażliwa. Z tego powodu częściej niż inne obszary twarzy przysparza problemów. Szybko pojawiające się zmarszczki, cienie czy worki pod oczami to tylko niektóre z nich. Jak prawidłowo pielęgnować skórę pod oczami? Jak poradzić sobie z nieestetycznymi zmianami w jej wyglądzie?
Czytaj więcej
pixel