Bioderma

( ilość produktów: 9 )

Bioderma - historia

Początek firmy sięga roku 1977. To wówczas biolog i farmaceuta Jean-Noëla Thorela zainicjował nowe podejście do pielęgnacji skóry. Takie, które zyskało miano „biodermatologicznego”. To on stał się autorem filozofii BIODERMA, opierającej się na przekonaniu: biologia wsparciem dla dermatologii. Pierwszym z przełomowych produktów został szampon Nodé. To co wyróżnia ten produkt na tle innych, ukryte zostało w jego nazwie. NOn-DEtergence oznacza bowiem bez detergentów...

Bioderma - eZebra.pl

 

Unikalne połączenie środków powierzchniowo czynnych sprawia, że skóra głowy i włosy są umyte, ale nie dochodzi przy tym do naruszenia płaszcza hydrolipidowego. Przełomowym rokiem był również 1985, wówczas Bioderma opracowała serie produktów, współpracując przy tym z dermatologami. Następnie w roku 1992 założyciel firmy zebrał zespół badaczy i naukowców, którzy wspólnie dążyli do rozwoju dermatologii.

 

Bioderma – filozofia

 

Ważnym rokiem był ponadto 2001, wówczas miało miejsce otwarcie pierwszego oddziału we Włoszech, był to efekt dotychczasowych globalnych działań. Misją utworzonej w 2011 fundacji BIODERMA jest wspieranie rozwoju dermatologii na całym świecie. Podczas tworzenia produktów Bioderma wykorzystywana jest wiedza z zakresu biologii. A konkretnie to, na czym polegają mechanizmy biologiczne i jak wygląda budowa skóry. Z tego względu dermokosmetyki od Bioderma uwzględniają potrzeby każdej kobiety. Celem jest zgłębienie czynników zaburzających równowagę zdrowej i pięknej skóry. Jednym z najważniejszych zadań jest pobudzenie naturalnych mechanizmów, a także przywrócenie funkcji ochronnych. Co ciekawe, wszystkie produkty podczas swojego działania naśladują naturalne mechanizmy zachodzące w skórze. Składają się na nie najczystsze składniki aktywne, naturalnie występujące w skórze. Efekt? Usunięcie nie tylko objawów, ale też przyczyn takich dysfunkcji.

 

Karta bioderma i produkty tej marki

 

Liczy się także dermatologiczne bezpieczeństwo. Chodzi tutaj o zastosowanie ograniczonej liczby substancji aktywnych w jak najlepszych proporcjach. Swego rodzaju gwarantem jakości jest tutaj Karta rozwoju produktów, czyli zbiór naukowo uzasadnionych zobowiązań Biodermy.


W skład zobowiązań Biodermy wchodzi aż osiem zasad. Wśród nich znajduje się zasada, zgodnie z która produkty tej marki podnoszą próg tolerancji skóry, a także jej zdolność do obrony przed czynnikami zewnętrznymi. Ważna jest ponadto całkowita identyfikalność składników. Co więcej, każdy produkt poddawany jest badaniom klinicznym. Prowadzone są one przez dermatologów, toksykologów i alergologów. Składniki produktów są tymczasem znane z bezpiecznego i skutecznego działania. W kategorii tej znalazły się akcesoria kosmetyczne, produkty do makijażu, a także do pielęgnacji.

 

Bioderma dla każdej z nas!

 

Oprócz tego można też zdecydować się na zestaw prezentowy. Każdy z kosmetyków tej marki został wyprodukowany ze szczególną starannością. Tak, że podczas jego działania uwzględnione zostały naturalne mechanizmy organizmu kobiety. Dużym plusem jest tutaj cena tych produktów, nie jest ona bowiem zbyt wysoka w stosunku do jakości tych kosmetyków. Zadbaj o siebie w profesjonalny sposób i ciesz się zdrową oraz piękną skórą każdego dnia! Bez względu na to ile masz lat. Nie ma tutaj również większego znaczenia problem, z jakim się borykasz. Bioderma działa kompleksowo, a jej produkty uzupełniają się wzajemnie. Zaproś serię tych produktów do swojej codziennej pielęgnacji. Skorzystaj z tego, co ustalili specjaliści dermatolodzy.


Popularne produkty: płyny micelarne Bioderma, kremy Bioderma

pixel