Cetaphil

( ilość produktów: 29 )

Cetaphil - dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała

Na wygląd i kondycję skóry wpływa wiele czynników. Do najważniejszych należą styl życia i sposób, w jaki ją pielęgnujesz. Nie bez znaczenia pozostają jednak uwarunkowania genetyczne, a także stan zdrowia. Sucha i wrażliwa skóra to utrapienie wielu osób - także dzieci. Z pomocą przychodzą specjalistyczne kosmetyki stworzone z myślą właśnie o jej potrzebach. Poznaj markę Cetaphil - jednego z najbardziej znanych i lubianych producentów dermokosmetyków. Sprawdź, które produkty znajdziesz w naszej drogerii!...

Skóra sucha i wrażliwa - jak ją rozpoznać?

 

Sucha i wrażliwa skóra sprawia na co dzień sporo kłopotów. Uczucie ściągnięcia i swędzenia, a niekiedy także pieczenia - to najbardziej dokuczliwe objawy. Czasem suchość i wrażliwość skóry jest tylko tymczasowa i łatwo zażegnać ten problem: mowa o sytuacjach, w których została nadmiernie przesuszona (np. po opalaniu, kąpieli w słonej wodzie czy po zastosowaniu wysuszającego produktu na bazie np. alkoholu). W takim przypadku z reguły wystarczy solidne nawilżenie i natłuszczenie, by nieprzyjemne objawy ustąpiły.


Jednak w wielu przypadkach suchość i wrażliwość skóry to "spadek" po przodkach i jej rodzaj jest uwarunkowany genetycznie. W takim przypadku, dla komfortu i zdrowego wyglądu skóry, kluczowa jest jej odpowiednia pielęgnacja.


Skóra sucha zawsze jest również skórą wrażliwą. Wynika to przede wszystkim z zaburzenia jej naturalnej bariery hydrolipidowej. Stanowi ona warstwę ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych, a także ogranicza przeznaskórkową utratę wody. Skóra jest wówczas chroniona słabiej, a tym samym staje się podatna na podrażnienia.


Jak rozpoznać suchą i wrażliwą skórę? Zwróć uwagę na kilka kwestii. To przede wszystkim:


• napięcie i uczucie ściągnięcia - skóra, która jest optymalnie nawodniona, jest elastyczna. Jeśli jednak brakuje jej nawilżenia, staje się ściągnięta i napięta.


• szorstkość - szorstka skóra to jeden z objawów sugerujących, że brakuje jej nawilżenia.


• wrażliwość na czynniki zewnętrzne - po kąpieli, a nawet po deszczu czujesz, że skóra staje się napięta, podrażniona i swędzi? Podobne objawy towarzyszą Ci po wyjściu na mróz lub słońce, a także przy wietrznej pogodzie? To także może sugerować, że skóra jest sucha, przez co gorzej radzi sobie z czynnikami zewnętrznymi.


• świąd i pieczenie - to również objawy, które sugerują, że skóra jest sucha i podrażniona - szczególnie, jeśli te objawy pojawiają się po kontakcie z wodą i ustępują dopiero wtedy, gdy zastosujesz kosmetyk o działaniu nawilżającym i odżywczym.


• pękanie - suchą skórę można porównać do wyschniętego źdźbła trawy. Wystarczy nawet delikatny czynnik mechaniczny, by dosłownie się rozsypało. Nie inaczej jest z przesuszoną skórą: pod wpływem rozciągania czy nacisku może wręcz pękać!


• większa skłonność do skaleczeń - jeśli zauważasz, że od jakiegoś czasu wystarczy lekkie otarcie czy uderzenie, by na skórze pojawiały się skaleczenia i otarcia, może świadczyć to właśnie o tym, że jest sucha!


• łuszczenie się - jednym z dość charakterystycznych objawów suchej skóry jest jej skłonność do łuszczenia się. Problem suchych, odstających skórek przy skrzydełkach nosa, a także szorstkiej, popękanej i łuszczącej się skóry na kolanach i łokciach jest Ci znany? Prawdopodobnie masz więc suchą skórę!


Są to czynniki dość subiektywne i nie zawsze świadczą o tym, że skóra jest sucha z natury. Warto rozróżniać dwie kwestie:


• odwodnienie skóry - które jest stanem przejściowym i ustępuje już niedługim czasie od wprowadzenia właściwej pielęgnacji.


• suchość skóry - wynikającą z faktu, że po prostu jest takim typem (jak skóra normalna czy tłusta). W tym przypadku to stan chroniczny i działania pielęgnacyjne powinny być ukierunkowane przede wszystkim na jej nawilżenie i odżywienie, a także na odbudowywanie naturalnego płaszcza hydrolipidowego.


Jeśli nie masz pewności co do tego, czy jesteś posiadaczem suchej skóry, czy to tylko przejściowy stan, udaj się do dermatologa. Na podstawie wywiadu i badania fizykalnego określi typ skóry i zaleci odpowiednią pielęgnację, która poprawi Twój komfort.

 

Jak dbać o skórę suchą i wrażliwą?

 

Sucha i wrażliwa skóra stanowi spore wyzwanie pielęgnacyjne. Nieodpowiednio dopasowane kosmetyki (zbyt słabo lub zbyt silnie działające), a także narażanie jej na różne czynniki zewnętrzne szybko mści się w postaci charakterystycznych objawów, takich jak uczucie ściągnięcia, świąd i pieczenie, łuszczenie się, utrata elastyczności, a także zaczerwienienie.


Czego potrzebuje skóra sucha i wrażliwa? To przede wszystkim:


• regularne oczyszczanie - suchość skóry wynika przede wszystkim z uszkodzenia naturalnej warstwy hydrolipidowej, która chroni ją przed nadmierną utratą wilgoci oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Może więc wydawać się, że częste mycie jej przełoży się negatywnie na kondycję naturalnej warstwy ochronnej. Jest to jednak błędne założenie - każdy typ skóry wymaga regularnego oczyszczania. Nagromadzony martwy naskórek, nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia z otoczenia to czynniki, które pogarszają jej kondycję, a także stanowią przeszkodę, która utrudnia wchłanianie składników odżywczych z kosmetyków pielęgnacyjnych. Tymczasem sumienna pielęgnacja skóry suchej to najważniejszy czynnik przywracający jej komfort i zdrowy wygląd. Skórę oczyszczaj więc co najmniej dwa razy dziennie, jednak koniecznie przy użyciu łagodnych kosmetyków nawilżających i kojących. Nie tylko nie uszkodzą słabego płaszcza hydrolipidowego, ale przy okazji zadbają również o nawilżenie, zmiękczenie i zabezpieczenie wrażliwej skóry.


• nawilżanie - utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry suchej jest trudnym zadaniem, jednak nie jest to niemożliwe. Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne, zwróć uwagę przede wszystkim na to, by zawierały składniki głęboko nawilżające. To podstawa pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry!


• odżywianie - samo nawilżenie może okazać się niewystarczające. Przez uszkodzony płaszcz hydrolipidowy uciekają także cenne składniki odżywcze. W codziennej pielęgnacji uwzględnij więc także kosmetyki o działaniu odżywczym. Wzmocnią skórę i poprawią jej zdolności obronne przed wpływem czynników zewnętrznych.


Unikaj kosmetyków, które mają w składzie potencjalnie drażniące składniki. Chodzi przede wszystkim o alkohol, a także konserwanty, sztuczne barwniki i syntetyczne kompozycje zapachowe. Im mniej “zapychaczy”, tym lepiej - sucha i wrażliwa skóra jest bowiem dość podatna na alergie.

 

Co wpływa na to, że skóra jest sucha?

 

Za suchość skóry może odpowiadać kilka czynników. Najważniejsze są uwarunkowania genetyczne - to kwestia, na którą niestety nie mamy wpływu i jeśli stan skóry wynika z jej typu, to najważniejsze co możesz zrobić, to unikać czynników wysuszających oraz solidnie ją nawilżać kosmetykami.


Jednak w wielu przypadkach do wysuszenia skóry doprowadzamy sami - złymi nawykami pielęgnacyjnymi, stylem życia, a także czynnikami środowiskowymi. Chodzi przede wszystkim o:


• twardą wodę - prysznice i kąpiele w twardej wodzie sprzyjają zwiększonej utracie wilgoci z naskórka - podobnie jak gorąca woda. W takim przypadku bardzo ważne jest to, by zadbać o jej solidne nawilżanie kosmetykami pielęgnacyjnymi.


• spożywanie niedostatecznej ilości płynów - człowiek składa się z wody w ponad 70%! Jeśli na co dzień mało pijesz, prędzej czy później odbije się to na Twoim zdrowiu, samopoczuciu i wyglądzie.


• używki - nadmierne spożywanie kawy, herbaty i alkoholu, a także palenie tytoniu w niemałym stopniu odbija się na kondycji skóry. Chodzi przede wszystkim o przyspieszenie degradacji komórek. Podobnie rzecz ma się w przypadku nadmiernego korzystania ze słońca - to również naraża skórę na wysuszenie, a także na przyspieszenie procesów starzenia.


• zaniedbanie pielęgnacji - sumienna pielęgnacja oznacza przede wszystkim regularność stosowania kosmetyków, a nie ich ilość. Od tej zdecydowanie ważniejsza jest jakość. Jeśli oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie traktujesz po macoszemu, a do tego często zasypiasz w makijażu, kondycja skóry prędzej czy później na tym ucierpi. Zaniechanie używania kremów do twarzy i balsamów do ciała z czasem poskutkuje suchością skóry - nie odbudowujesz bowiem płaszcza hydrolipidowego, który jest uszkadzany w różnych, codziennych sytuacjach!


• przebywanie w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach - suche powietrze sprzyja suchości skóry, a także błon śluzowych. Jeśli często przebywasz w takich pomieszczeniach, szczególnie zadbaj o nawilżanie skóry!


Wymienione czynniki to częste przyczyny suchości skóry, jednak nie są jedyne. W niektórych przypadkach za ten stan odpowiadają uwarunkowania genetyczne, a także niektóre choroby (np. niedoczynność tarczycy czy AZS). Jeśli więc pomimo sumiennej pielęgnacji i testowania kolejnych kosmetyków poprawa stanu skóry jest znikoma, lepiej skonsultuj się z lekarzem.

 

Cetaphil - dermokosmetyki do ciała i twarzy

 

W pielęgnacji wrażliwej i problematycznej skóry liczy się nie tylko systematyczność, ale także dopasowanie składników pielęgnacyjnych do jej szczególnych potrzeb. Skóra problematyczna zwykle jest podatna na podrażnienia i reakcje alergiczne. W takim przypadku warto sięgnąć po kosmetyki hipoalergiczne, czyli po dermokosmetyki. Ich skład jest opracowany w taki sposób, by zapewnić skórze najważniejsze składniki odżywcze, a przy tym są pozbawione substancji alergizujących (między innymi sztucznych barwników, konserwantów czy syntetycznych kompozycji zapachowych).


Borykasz się z problemem suchej i wrażliwej, a może wręcz atopowej skóry i szukasz kosmetyków pielęgnacyjnych, które poprawią jej kondycję i przywrócą komfort? Poznaj dermokosmetyki Cetaphil.


To marka dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji różnych rodzajów skóry - w tym także bardzo suchej i wymagającej. Produkty Cetaphil cieszą się uznaniem w różnych grupach wiekowych. Początki marki sięgają 1947 roku - wówczas powstał pierwszy produkt: Cetaphil Cleansing Lotion. Był to balsam myjący opracowany z myślą o osobach z problemami dermatologicznymi. Produkt cieszył się ogromnym uznaniem przez lata i trwa to po dziś dzień. Obecnie jest dostępny pod inną nazwą: Cetaphil EM - łagodna emulsja micelarna do mycia i wciąż jest najchętniej wybieranym produktem tej marki.


Obecnie marka Cetaphil oferuje znacznie szerszy asortyment – w ofercie są także między innymi emulsje do mycia twarzy, nawilżające kremy i balsamy do twarzy oraz ciała, a także dermokosmetyki do pielęgnacji skóry z różnymi problemami dermatologicznymi. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa pielęgnacja skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i z atopowym zapaleniem skóry.


Dermokosmetyki to preparaty kosmetyczne łączące zalety kosmetyku oraz leku. To wynik połączenia wiedzy z zakresu dermatologii, kosmetologii oraz chemii. Dermokosmetyki zostały opracowane w trosce o skórę delikatną, wrażliwą, alergiczną, objętą chorobami dermatologicznymi.


Odpowiednio dobrane dermokosmetyki są niezastąpione w walce z różnymi problemami skórnymi – jak między innymi trądzik, łuszczyca czy pękające naczynka. Stanowią cenne uzupełnienie leczenia farmakologicznego oraz przyczyniają się do poprawy wyglądu i kondycji skóry (na przykład kosmetyki bogate w emolienty są nieocenione w walce z AZS).


Kosmetyki Cetaphil zawierają cenne składniki aktywne w większym stężeniu niż w “zwykłych” kosmetykach, a które wpływają korzystnie na skórę. W zależności od konkretnego produktu działają łagodząco, redukują wypryski, normalizują nadmierne rogowacenie skóry, ograniczają świąd i działają przeciwbakteryjnie.

 

Bestsellery Cetaphil - także na eZebra.pl!

 

Kosmetyki marki Cetaphil mogą być cennym uzupełnieniem terapii dermatologicznej i skutecznie wspomagać leczenie wielu chorób skórnych. Kluczowe jest jednak to, by były odpowiednio dobrane do potrzeb skóry. Na przykład w leczeniu atopowego zapalenia skóry warto sięgnąć po produkty bogate w emolienty, które intensywnie nawilżają i wzmacniają mechanizmy obronne naskórka - między innymi odbudowując naturalny płaszcz hydrolipidowy. Tym samym pomagają zredukować nadmierną utratę wilgoci z naskórka.


Lekka pianka do mycia twarzy do codziennego stosowania dobrze oczyści cerę, ale nie wysuszy i nie podrażni jej.


Emulsja do mycia ciała Cetaphil przeznaczona jest do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej. Delikatnie oczyszcza, koi i łagodzi, a także zapobiega suchości skóry i skutecznie ją nawilża.


Jednym z bestsellerów jest też specjalistyczny lipoaktywny krem nawilżający, opracowany pod kątem potrzeb skóry najbardziej wymagającej. Regeneruje i wzmacnia, a także przyspiesza procesy odnowy po zabiegach i przy schorzeniach dermatologicznych.


W tym miejscu znajdziesz kilkadziesiąt produktów marki Cetaphil, przeznaczonych do pielęgnacji skóry o specjalnych potrzebach. Sprawdź, które znajdziesz w aktualnej ofercie drogerii eZebra i ciesz się szybką ulgą w pielęgnacji wymagającej skóry!


Do najbardziej popularnych kosmetyków należą: emulsje do mycia Cetaphil, kremy do twarzy Cetaphil, kremy nawilżające Cetaphil oraz balsamy Cetaphil.

pixel