Jaki masz typ włosów? Sprawdź i poznaj produkty polecane przez ekspertkę!

Quiz opracowany przez Annę Dembińską

Jaki masz typ włosów? Sprawdź i poznaj produkty polecane przez ekspertkę!

Twoje włosy są...

NISKOPOROWATE (lub w kierunku niskoporowatych)

Twoje włosy są gładkie, lśniące i sypkie. Trudno je stylizować, nie poddają się układaniu na gorąco i szybko wracają do swojego pierwotnego stanu. Przerzucone na jedną stronę pasemko samoczynnie powraca na stałe miejsce.

Włosy niskoporowate łatwo przeciążyć, dlatego musisz uważać, co na nie nakładasz. W codziennej pielęgnacji najlepiej sprawdzą się lekkie kosmetyki, szampony bez dodatków SLS i SLES, delikatne odżywki i maski do spłukiwania. Dobrym wyborem będą też peelingi do skóry głowy, szampony micelarne oraz te z naturalnymi składnikami. Pamiętaj o zachowaniu równowagi PEH – maski proteinowe stosuj raz w tygodniu, emolientowe dwa razy, a humektanty nakładaj tak często, jak chcesz.

Twoje włosy są...

ŚREDNIOPOROWATE (lub w kierunku średnioporowatych)

Włosy średnioporowate łączą w sobie cechy nisko- i wysokoporowatych. Na co dzień są raczej gładkie i lśniące, jednocześnie mają skłonność do puszenia się, np. pod wpływem wilgoci. To ten typ włosów występuje najczęściej.

Żeby dobrze o nie zadbać, powinnaś stosować odpowiednio dobrane do nich kosmetyki. Dbaj o zachowanie równowagi PEH – raz w tygodniu odżywiaj je bogatymi odżywkami proteinowymi, nie zapominaj o emolientach, które możesz stosować przy każdym myciu. Raz w tygodniu warto też sięgać po odżywkę humektantową, która „domknie” pielęgnację, zamykając wilgoć we włosach i zapobiegając utracie wody.

Twoje włosy są...

WYSOKOPOROWATE (lub w kierunku wysokoporowatych)

Włosy wysokoporowate to te, które najbardziej potrzebują pielęgnacji. Są przesuszone, puszą się i elektryzują. Najczęściej są to włosy kręcone, zniszczone farbowaniem i stylizacjami na gorąco.

Żeby o nie zadbać, musisz pamiętać przede wszystkim o natłuszczeniu. Doskonale sprawdzą się do tego olejki, które – aplikowane regularnie – pozwolą włosom odzyskać blask i sprężystość. Olejki stosuj mniej więcej od połowy włosów w dół, aby nie przetłuścić skóry głowy. Po każdym myciu sięgaj po odżywkę emolientową, raz w tygodniu uzupełniaj pielęgnację o proteiny i humektanty. Pamiętaj o peelingu skóry głowy, który pozwoli Ci złuszczyć naskórek. Przemyślane, skrupulatne dbanie o włosy sprawi, że przestaną się puszyć, odzyskają piękny wygląd i zdrowie.

SPRAWDŹ POLECANE PRODUKTY DLA TWOICH WŁOSÓW

pixel