Mustela

( ilość produktów: 30 )

Mustela – dla dzieci, niemowląt i kobiet w ciąży

Kosmetyki Mustela powstają w niezależnym francuskim laboratorium Expanscience, które zostało założone w 1950 roku i od samego początku szczyci się międzynarodową renomą. Dziesięciolecia doświadczenia sprawiają, że kosmetyki Mustela są bezpieczne dla niemowląt już od pierwszego dnia życia i idealnie odpowiadają na potrzeby różnych typów skóry maluszków oraz kobiet w ciąży. To produkty naturalne, które są przyjazne środowisku. Ich formuły odznaczają się wysokim...

Mustela – eZebra.pl

 

poziomem tolerancji, dzięki wykluczeniu „czerwonej listy” składników, która jest dużo bardziej restrykcyjna od tej narzuconej legislacyjnie. Ich składy są wolne od parabenów, ftalanów, fenoksyetanolu, laurylosiarczanu amonu, laurylosiarczanu sodu, MIT/MCIT (metyloizotiazolinonu, metylochloroizotiazolinonu), cyklotetrasiloksanu, p-fenylodiaminy i związków pokrewnych, BHA, benzofenonu, metoksycynamonianu etyloheksylu, EDTA, triklosanu, alkoholu (etanol) oraz olejków eterycznych.

 

Kosmetyki tak bezpieczne, że odpowiednie nawet dla wcześniaków

 

Mustela stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Zanim którykolwiek produkt zostanie wprowadzony na rynek, najpierw przeprowadzane jest ponad 450 procedur i testów, aby mieć absolutną pewność, że skóra maluszków dobrze na nie zareaguje. Podczas komponowania składów, Mustela zawsze daje pierwszeństwo komponentom pochodzenia naturalnego, dzięki czemu wszystkie produkty mają ponad 95% składników naturalnych, a te przeznaczone do przewijania oraz skóry wrażliwej mają nawet 98% składników naturalnych. W poszukiwaniu idealnego składnika aktywnego dla skóry niemowląt, badacze Mustela spędzili wiele lat na poszukiwaniach, aż znaleźli w sercu awokado Fuerte. Został on opatentowany pod nazwą Avocado Perseose®. To dzięki niemu kosmetyki Mustela działają w idealnej harmonii ze skórą dziecka, są w pełni bezpieczne i skuteczne nawet dla wcześniaków, które znajdują się poza oddziałami neonatologii.

 

Jak odpowiednio pielęgnować skórę już od dnia narodzin?

 

Mustela od 60 lat prowadzi badania dermatologiczne nad skórą niemowląt, dzieci oraz kobiet w ciąży. Ich wynikiem jest ponad 600 publikacji naukowych i 140 zgłoszeń patentowych. Mustela udowodniła w swoich badaniach, że już w dniu narodzin mamy 1 z 4 typów skóry: normalny, suchy, bardzo wrażliwy lub skłonny do atopii. Każdy z nich potrzebuje innej pielęgnacji, aby dać uczucie pełnego komfortu dziecku i ochronić jego delikatną skórę przed podrażnieniami. Marka nie tylko podpowiada na swojej stronie, jak rozpoznać typ skóry u noworodka, ale też stworzyła mnóstwo materiałów szkoleniowych dotyczących prawidłowej pielęgnacji, która wpływa nie tylko na dobre samopoczucie maluszka, ale również na rozwój mózgu i zdolności motorycznych maleństwa. Dzięki bezkompromisowemu podejściu do dbania o skórę dziecka możemy też uchronić je przed wieloma chorobami skórnymi, jak choćby przed tak powszechnym obecnie AZS. W swojej ofercie Mustela posiada serię do skóry atopowej Mustela Stelatopia, którą można stowoswać od 1 dnia życia dziecka.

 

Skuteczne i bezpieczne kosmetyki dla przyszłych mam

 

Będziesz mamą? W tym szczególnym czasie potrzebujesz szczególnych kosmetyków. Z jednej strony muszą odpowiadać na potrzeby Twojej skóry, które właśnie się zmieniły. Z drugiej strony natomiast muszą być bezpieczne dla maleństwa, które nosisz pod swoim sercem. Mustela stworzyła pierwszą pełną gamę kosmetyków dla kobiet w ciąży i młodych mam. Z nimi będziesz mogła się cieszyć piękną skórą przez cały okres ciąży, a także po porodzie. Między innymi specjalną seria na rozstępy Mustela Maternite. Każdy z nich drobiazgowo przebadany dermatologicznie, nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale też skuteczności. Dzięki nim zachowasz piękno i zdrowy wygląd, nawet jeśli masz skłonności do powstawania niedoskonałości na skórze.

pixel