Wąkrotka azjatycka na włosy. Jak cica chroni nasze pasma
Roślina gotu kola od tysięcy lat była stosowana w celach medycznych i do pielęgnacji urody. Obecnie coraz popularniejsze są kosmetyki z wąkrotką azjatycką na włosy. Zawarte w roślinie związki łagodzą stany zapalne skalpu, likwidują bytujące na nim drobnoustroje oraz pobudzają mikrokrążenie. Dzięki temu do cebulek docierają składniki odżywcze. W efekcie włosy stają się zdrowsze, mocniejsze i przestają intensywnie wypadać.
Czytaj więcej
Skwalan – ranking kosmetyków
Skwalan to wybawienie dla zniszczonych włosów i przesuszonej oraz podrażnionej skóry. Nic więc dziwnego, że można go coraz częściej znaleźć w składzie preparatów nawilżających, odżywiających i regenerujących. Podpowiadamy, na które produkty warto zwrócić uwagę, aby jak najszybciej zauważyć efekty ich stosowania.
Czytaj więcej
Skwalan na włosy – modna pielęgnacja dla każdego
Skwalan jest związkiem niezwykłym zawartym w całkiem pospolitych: trzcinie cukrowej i oliwkach. Znany jest z wyjątkowych właściwości pielęgnacyjnych. Skwalan na włosy działa nawilżająco, ochronnie, antyoksydacyjnie i regenerująco. Przywraca zdrowy wygląd nawet wyjątkowo zniszczonym i przesuszonym pasmom. Wypróbuj ten składnik, a nie będziesz w stanie sobie wyobrazić codziennej pielęgnacji bez kosmetyków ze skwalanem.
Czytaj więcej
Skwalan a skwalen – czym się od siebie różnią, w czym są podobne?
W świadomej pielęgnacji coraz ważniejsze stają się jakość i bezpieczeństwo stosowanych kosmetyków. Właśnie dlatego coraz częściej receptury preparatów do skóry i włosów opierają się na naturalnych składnikach. Jednym z nich jest skwalan. Nie należy go przy tym utożsamiać ze skwalenem. Jaka jest różnica między skwalanem a skwalenem? Czy mają tzw. punkty wspólne? Jakie jest znaczenie medyczne i kosmetyczne obu związków?
Czytaj więcej
Skwalan – co to jest, jak działa, komu się przyda?
Skwalan jest lipidem, naturalnie występującym zarówno w roślinach, jak i organizmach żywych, w tym u człowieka. Obecnie związek ten zyskuje na popularności. Coraz częściej można spotkać skwalan z trzciny cukrowej lub oliwek w kosmetykach do twarzy, ciała i włosów. Wszystko to zasługa jego wyjątkowych właściwości – substancja ta nawilża, regeneruje, chroni, koi, a także działa antyoksydacyjnie.
Czytaj więcej
Wydobywanie skrętu. Kosmetyczny ranking produktów
Fale i loki można coraz częściej spotkać na głowach nawet tych osób, które do niedawna nie wyobrażały sobie rozpoczęcia dnia bez użycia prostownicy. Naturalny skręt stał się modny i wpisuje się w trend powrotu do bezpiecznych dla pasm stylizacji i zabiegów pielęgnacyjnych. Z twoich pozbawionych objętości fal i loków również można wydobyć skręt. Kosmetyki do jego aktywacji znajdziesz w naszej drogerii. Podpowiadamy, po które warto sięgnąć, aby mieć pewność, że nadadzą fryzurze efektowny wygląd.
Czytaj więcej
Curly Girl Method, czyli hit pielęgnacyjny zza oceanu
Curly Girl Method do Polski przywędrowała zza oceanu i bardzo szybko podbiła serca wielbicielek naturalnie falowanych i kręconych włosów. Wystarczy zastąpić drażniące kosmetyki tymi o naturalnym składzie, zrezygnować ze stylizacji z wykorzystaniem wysokiej temperatury i przestać intensywnie czesać pasma szczotką, a rezultaty mogą przekroczyć najśmielsze oczekiwania. Jeśli jesteś gotowa na pożegnanie puszących się, niesfornych i przesuszonych pasm – zacznij stosować regularnie metodę curly girl.
Czytaj więcej
pixel