By My Beard

( ilość produktów: 7 )

By My Beard - zadbaj o brodę!

By My Beard to produkty przeznaczone do pielęgnacji brody. Każdy brodacz powinien je znać i choć jeden z nich posiadać w swojej kosmetyczce. Kosmetyki By My Beard zostały stworzone stricte w oparciu o potrzeby zarówno skóry, która przy zapuszczaniu brody zaczyna mieć zupełnie inne potrzeby, jak i samego zarostu. Pielęgnacja brody choć wydaje się banalna, wcale nie jest tak prosta. Osoby, którym choć raz zdarzyło się posiadanie dłuższego zarostu doskonale o tym wiedzą...

By My Beard - eZebra.pl

 

Podczas zapuszczania brody skóra twarzy w miejscu, w którym pojawia się zarost zaczyna produkować mniej sebum. Efektem jest wysychanie skóry, niekiedy nawet jej łuszczenie się, a w efekcie pojawiający się nieestetyczny łupież na brodzie. Odpowiednie nawilżenie brody i skóry twarzy, a także wspomaganie jej w procesach wydzielania właściwiej ilości sebum to podstawa. Jak o to zadbać?

 

Szczotkowanie brody

 

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o regularnym szczotkowaniu brody. Na początku zapuszczania zarostu wystarczy zwykły grzebień. Jednak kiedy broda się zagęści, zacznie mieć zdecydowanie większe wymagania. Wówczas powinniśmy zaopatrzyć się w kartacz. Regularne szczotkowania brody nie tylko wpływa na to, że zarost lepiej się układa i zyskuje pożądaną objętość. Szczotkowanie wspomaga przede wszystkim skórę do produkowania odpowiedniej ilości sebum. W efekcie stymulowania skóra nie wysycha, a sama broda nabiera połysku. Stosowanie szczotki w codziennej pielęgnacji wpływa również pozytywnie na ukrwienie skóry. W połączeniu z odpowiednią dietą zapewnia jej zdrowy wygląd.

 

Olejki i szampony

 

Olejek do brody to podstawa i powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego brodacza. To produkt, który wspomaga wysuszoną skórę i uzupełnia braki spowodowane mniejszym wydzielaniem sebum. Olejki nawilżają zarówno sam zarost, jak i skórę pod nim. Zamykają włos, dzięki czemu nie chłonie on intensywnych zapachów otoczenia. Co więcej sam olejek ma piękny zapach. Niektóre z nich są w stanie nawet zastąpić perfumy! Dbając o skórę twarzy oraz zarost powinniśmy pamiętać także o stosowaniu szamponu. Zarost, tak jak włos, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji.


Skóra twarzy, podobnie jak skóra głowy – również. Szampon By My Beard delikatnie oczyszcza i odświeża. Wyprodukowany na bazie olejku herbacianego działa antybakteryjnie, jak również wpływa na to, że broda jest miękka i przyjemna w dotyku. Nawilża i regeneruje włoski. Pielęgnuje także skórę twarzy, zapewniając jej odpowiedni poziom odżywienia. Mentol łagodzi podrażnienia, występujące zwłaszcza w początkowych fazach wzrostu włosa. Gliceryna działa odżywczo i wspomaga zarost w naturalnym procesie wzrostowym. Włosy nabierają blasku i są łatwiejsze do ułożenia.

 

Układanie z By My Beard

 

Produktem do stylizacji brody jest wosk. Jest zdecydowanie mocniejszy w działaniu niż balsam i pozwala osiągnąć dowolny, nawet najbardziej wymyślny efekt po ułożeniu. Różni się także konsystencją. Jest twardszy i bardziej skondensowany. Niekiedy do precyzyjnego nałożenia wymagane jest jego podgrzanie: wówczas łatwiej go nabrać i nałożyć na zarost. Wosk do brody może być stosowany także w stylizacji wąsów, pod warunkiem, że nie są one bardzo sztywne. By My Beard to marka produkująca zarówno szampony, balsamy, jak i olejki przeznaczone do pielęgnacji brody.


Są to produkty cechujące się wysoką jakością, za które nie zapłacimy wcale tak dużo. Idealnie nadają się dla początkujących brodaczy i z pewnością sprawdzą się w początkach drogi z dłuższym zarostem. W miarę jedzenia rośnie jednak apetyt i można spodziewać się, że z czasem będziemy chcieli sięgać po kosmetyki bardziej profesjonalne, a tym samym droższe. Niemniej jednak na początek By My Beard jest strzałem w dziesiątkę i na pewno na długo zagości w kosmetyczce brodacza, który raz spróbuje produktów marki.

pixel