NeoNail

( ilość produktów: 486 )

NeoNail - coś więcej niż kolejne lakiery do paznokci!

Równe, mocne i o zdrowym kolorycie - to definicja paznokci marzeń, jakie chciałaby mieć niejedna z nas. Innym to jednak nie wystarczy i lubią, gdy płytka jest pokryta kolorami i wzorami. Lakiery hybrydowe cieszą się ogromnym powodzeniem. Maluje się nimi bowiem podobnie jak klasycznymi lakierami, jednak ich trwałość jest o wiele większa. Dobrze wykonana stylizacja hybrydowa utrzymuje się na płytce w nienagannym stanie nawet do 3 tygodni. Na rynku dostępnych jest mnóstwo marek oferujących lakiery hybrydowe. Jedną z tych, które cieszą się sporą popularnością, jest NeoNail. Sprawdź, jakie produkty tej firmy znajdziesz w ofercie eZebra!...

Manicure klasyczny czy hybrydowy?

 

Zarówno lakiery klasyczne, jak i hybrydowe cieszą się sporą popularnością. Zwolenników jednego i drugiego rozwiązania jest sporo. Obydwa mają swoje wady i zalety.


Klasyczne lakiery mają rzadszą konsystencję niż hybrydowe, co dla wielu osób jest zaletą: łatwiej rozprowadza się je bowiem na płytce, bez zalewania skórek i brzegów. Warto jednak mieć na uwadze to, że wiele lakierów hybrydowych ma wygodne pędzelki, dzięki czemu aplikacja produktu jest tak samo łatwa, jak w przypadku klasycznych lakierów.


Druga kwestia to trwałość stylizacji. Klasyczne lakiery do paznokci mają stosunkowo niską trwałość - zwykle w nienagannym stanie utrzymują się na płytce do kilku dni. Nie jest to jednak oczywiście żadna reguła, ponieważ na trwałość lakieru wpływa kilka czynników. Po pierwsze jest to jakość produktu. Po drugie - przygotowanie płytki, a po trzecie - zabezpieczenie koloru topem. Poprawne przygotowanie płytki (odtłuszczenie i zmatowienie), a także utwardzenie lakieru topem to czynniki, które mogą przedłużyć trwałość stylizacji o kilka dni.


Lakiery hybrydowe utwardza się w specjalnej lampie. Dzięki temu tuż po wyjęciu z niej dłoni jesteś gotowa do pełnej aktywności - nie musisz czekać na to, aż lakier zaschnie. Lakiery hybrydowe utrzymują się na paznokciach kilkukrotnie dłużej niż klasyczne - ich trwałość to nawet 3 tygodnie! Dla jednych to zaleta (nie trzeba przecież martwić się częstymi zmianami stylizacji i estetyką manicure), dla innych wada (kolory i wzory szybko się nudzą!).


Trzecia istotna różnica między lakierami klasycznymi a hybrydowymi to sposób ich usuwania. Zwykły lakier usuniesz bez problemu wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci. Usuwanie hybrydy jest jednak nieco bardziej skomplikowane - w tym przypadku zmywacz się nie sprawdzi. Są trzy możliwości usunięcia hybrydy. To:


• rozpuszczenie acetonem - po usunięciu topu (najlepiej spiłowaniu go) wystarczy przyłożyć wacik nasączony acetonem do płytki paznokcia. Po około 10-15 minutach lakier hybrydowy rozpuści się na tyle, że możliwe będzie usunięcie go drewnianym patyczkiem. Ta metoda ma jednak pewną wadę: na dłuższą metę aceton może wysuszać, a tym samym osłabiać płytkę;


• spiłowanie masy pilniczkiem - innym sposobem jest mechaniczne usunięcie lakieru. Najłatwiejszą, ale za to nieco czasochłonną metodą jest spiłowanie masy papierowym pilnikiem. Ryzyko uszkodzenia płytki przez tzw. przepiłowanie jest stosunkowo niewielkie dzięki temu, że przy pracy pilniczkiem ma się dość sporą kontrolę nad ruchami;


• usunięcie stylizacji frezarką - najszybszy sposób na pozbycie się stylizacji hybrydowej to zdjęcie jej frezarką. Miej jednak świadomość tego, że frezarka w niewprawionej dłoni to najprostsza droga do uszkodzenia, a nawet zniszczenia płytki (niekiedy nawet trwałego - jeśli uszkodzisz macierz). Zanim więc sięgniesz po frezarkę, dokładnie zapoznaj się z zasadami jej użycia.

 

Jak przygotować płytkę do nałożenia hybrydy?

 

W przypadku lakierów hybrydowych odpowiednie przygotowanie płytki jest kluczowe do tego, by stylizacja trzymała się długo i w nienagannym stanie. Przed nałożeniem lakieru pamiętaj więc o:


• nadaniu paznokciom pożądanego kształtu - po nałożeniu lakieru hybrydowego korekta kształtu będzie co prawda możliwa, jednak każdy ruch pilniczkiem uszkodzi stylizację, przez co w tych miejscach będzie narażona na haczenie się, odpryskiwanie i zapowietrzanie. Zdecydowanie lepiej więc unikać korygowania kształtu już po nałożeniu i utwardzeniu lakieru hybrydowego;


• opracowaniu skórek - staranne odsunięcie lub wycięcie skórek, a także wygładzenie ich to bardzo ważna kwestia wpływająca na estetykę manicure. Im lepiej opracujesz skórki, tym mniejsze ryzyko ich zalania (a to częsta przyczyna uczuleń). Poza tym będziesz mogła dociągnąć lakier pod same skórki, a tym samym odrost pojawi się później;


• wyczyszczeniu płytki - pod usuniętymi skórkami, a także przy wałach okołopaznokciowych często znajdują się różne zanieczyszczenia. Jeśli ich nie usuniesz, będą nie tylko widoczne pod lakierem, tworząc nieestetyczne grudki i fale, ale także zmniejszą jego trwałość: w tych miejscach lakier będzie słabiej przylegać, a tym samym będzie bardziej podatny na odpryskiwanie;


• zmatowieniu płytki - zmatowienie płytki to kolejny bardzo ważny krok do tego, by lakier miał lepszą przyczepność i trwałość. Bloczek polerski do manicure doskonale rozprawi się z wszelkimi pozostałościami lakieru i nierównościami. Zmatowiona płytka ma nieco bardziej chropowatą powierzchnię niż błyszczący paznokieć, dzięki czemu baza i lakier będą trzymać się jej o wiele lepiej;


• odtłuszczeniu płytki - po wykonaniu wszystkich czynności przygotowujących, ostatnim krokiem jest odtłuszczenie płytki specjalnym cleanerem. Do tej czynności konieczne jest użycie wacików bezpyłowych - w końcu chodzi również o to, by przy okazji odtłuszczania pozbyć się z płytki wszelkich zanieczyszczeń.


Dopiero na tak przygotowaną płytkę możesz aplikować bazę hybrydową, a następnie (po utwardzeniu jej) - kolorowy lakier.

 

Czy hybryda niszczy paznokcie?

 

Wśród wielu osób panuje przekonanie o tym, że hybryda niszczy paznokcie. Nie jest to prawda - a przynajmniej nie w dosłownym znaczeniu. Jednak od początku: lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci w stopniu większym niż klasyczne lakiery. Zasadnicza różnica między nimi to ta w sposobie utwardzania emalii. Z tego wynika jednak druga sprawa: czyli sposób usuwania stylizacji.


Zwykły lakier zmyjesz zmywaczem, co nie naraża płytki na uszkodzenia mechaniczne i przesuszenie. Zmywacz jest bowiem produktem o dość słabym działaniu. Inaczej jednak sprawa ma się w przypadku usuwania stylizacji hybrydowej. Aceton ma o wiele silniejsze działanie niż zwykły zmywacz. Częsty i długotrwały kontakt z płytką może skutkować jej wysuszeniem i osłabieniem - dlatego wiele osób twierdzi, że po hybrydzie ma miękkie i łamliwe paznokcie. Drugi powód osłabienia paznokci po usunięciu hybrydy to czynnik mechaniczny, czyli przepiłowanie płytki. Zdarza się to przede wszystkim przy używaniu frezarki, jednak spiłowanie wierzchniej warstwy paznokci jest możliwe również przy użyciu pilniczka - wystarczy, że będziesz za długo i zbyt mocno pocierać nim w jednym miejscu.


Uszkodzenie paznokci frezarką jest jednak o wiele łatwiejsze - jeśli można ująć to w ten sposób. Szybkie obroty frezu w połączeniu ze zbyt mocnym dociśnięciem go do paznokcia to niestety częsta przyczyna przepiłowania go. Po czym poznasz, że płytka została przepiłowana? W miejscach tych uszkodzeń jest zaczerwieniona, a paznokcie są bardzo wrażliwe na dotyk. Jeśli nałożysz na nie odżywkę lub lakier, będzie towarzyszyć Ci uczucie pieczenia. Tak samo dzieje się po nałożeniu hybrydy i włożeniu dłoni do lampy!


Reasumując: to nie hybryda niszczy paznokcie, a nieodpowiedni sposób usuwania stylizacji. Popularnym błędem, który często popełniamy podświadomie, jest zrywanie zahaczonego lakieru: palcami lub zębami. Zerwanie hybrydy czy żelu także może znacznie uszkodzić płytkę, a tym samym ją osłabić.


Zadbaj więc o to, by we właściwy sposób usuwać stylizację, a problem osłabionych paznokci po hybrydzie nie powinien Cię dotyczyć.

 

Żele i akcesoria NeoNail

 

Odpowiednie przygotowanie płytki to połowa drogi do sukcesu - czyli do estetycznej i trwałej stylizacji. Druga połowa sukcesu to produkty, jakich użyjesz do jej wykonania. Od jakości bazy, lakieru i topu zależy najwięcej. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że nie bez znaczenia jest jakość lampy. Słaba moc lub zużyte żarówki nie utwardzą produktu jak należy, tym samym narażając Cię nie tylko na marszczenie się i odpryskiwanie lakieru, ale także na uczulenie od nieutwardzonego do końca produktu! Wybieraj więc zawsze produkty dobrej jakości, a oszczędzisz sobie poprawek, nerwów i potencjalnych problemów o podłożu alergicznym.


W tym miejscu znajdziesz duży wybór produktów NeoNail: profesjonalnej jakości i przyjemnych w użytkowaniu. Produkty tej firmy są chętnie wybierane do salonów kosmetycznych, przez mobilne stylistki, a także przez panie, które zajmują się stylizacją paznokci we własnym zakresie. W ofercie marki znajdziesz wszystko to, co niezbędne do wykonania i usunięcia stylizacji hybrydowej i żelowej. To między innymi:


lakiery hybrydowe
żele
zmywacze
akcesoria do stylizacji i pielęgnacji (pilniki, frezarki, kosmetyczki, formy do metody duo, kuferki, organizery)
zestawy (między innymi do przedłużania paznokci, startowy zestaw do hybryd czy do stylizacji paznokci).


Marka NeoNail jest najbardziej znana z szerokiej oferty lakierów hybrydowych do paznokci. Doskonała pigmentacja, łatwe rozprowadzanie na płytce, a także przyjemna formuła, która nie tworzy smug to najważniejsze zalety produktów NeoNail.


Produkty marki są podzielone na różne kolekcje, dzięki czemu łatwo znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. To pastele, neony i lakiery z brokatem, ale także neutralne kolory do dyskretnych stylizacji.


Wśród produktów NeoNail znajdziesz także produkty dla tych, którzy preferują praktyczne rozwiązania. To między innymi NeoNail Simple One Step kolor - baza, kolor i top w jednej buteleczce, dzięki czemu pomalowanie paznokci będzie wręcz błyskawiczne. Takie rozwiązanie skraca czas wykonania stylizacji o co najmniej 2/3 czasu. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów każda z pań znajdzie coś dla siebie.


Sprawdź, jakie produkty i akcesoria NeoNail znajdziesz w naszej ofercie!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel