Alergia na kosmetyki. Jakich składników unikać?
Uczulenie na kosmetyki może przytrafić się każdemu z nas. U jednych to kwestia nadwrażliwości skóry, u innych nietolerancja niektórych składników kosmetyków. Podpowiadamy, jakich składników w kosmetykach zdecydowanie lepiej unikać, jeśli Twoja skóra ma skłonności do reakcji alergicznych.
Czytaj więcej
Witamina C na twarz i na skórę ciała – działanie, efekty, stosowanie
Witamina C znana jest przede wszystkim z rozjaśniania przebarwień skóry, a także z wyrównywania i ogólnej poprawy jej kolorytu. Warto jednak wiedzieć o tym, że witamina C na twarz ma więcej zastosowań. Tę witaminę można – i warto – wykorzystać również w pielęgnacji włosów i paznokci, a także w postaci suplementów diety. Podpowiadamy, jak możesz wykorzystać wit C na twarz i skórę ciała oraz włosy, a także – co daje zastosowana wewnętrznie.
Czytaj więcej
Woda toaletowa, perfumowana, perfumy. Różnice
Mało kto stosuje współcześnie prawdziwe perfumy. Najczęściej są to gwiazdy show-biznesu, które na ten luksusowy produkt mogą sobie pozwolić. Mimo to etykietę „perfumy” przypisuje się większości drogeryjnych zapachów. W ten sposób nazywa się wodę perfumowaną, wodę toaletową, a nawet wodę kolońską. Tymczasem są to odmienne grupy produktów. Warto poznać różnicę pomiędzy nimi, bo ma ona kluczowe znaczenie dla czasu, przez jaki aromat roztacza wokół nas przyjemną aurę.
Czytaj więcej
pixel