Prosaki pod oczami. Białe grudki, które utrudniają życie. Jak sobie z nimi poradzić?
Wielu z nas prawdopodobnie spotkało się choć raz z małymi, białymi punktami, które tworzą się tuż pod powierzchnią skóry. Prosaki (łac.milia) z medycznego punktu widzenia nie są tak naprawdę niczym szczególnie niepokojącym. To raczej problem natury kosmetycznej, ale mimo wszystko wiele osób wolałoby mieć po prostu gładką cerę. Na szczęście ich skuteczne pozbycie się jest możliwe.
Czytaj więcej
Worki pod oczami. Przyczyny i sposoby radzenia sobie z problemem
Jeśli chodzi o pielęgnację i wygląd skóry, dla większości ludzi największe znaczenie ma zachowanie młodego, zdrowego wyglądu. Dlatego, gdy pojawiają się worki pod oczami, mamy ochotę jak najszybciej się ich pozbyć. Ten nieestetyczny efekt może być sporym problemem, zwłaszcza jeśli pojawia się już w młodym wieku.
Czytaj więcej
Delikatna skóra pod oczami. Jak o nią dbać?
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, cienka i wrażliwa. Z tego powodu częściej niż inne obszary twarzy przysparza problemów. Szybko pojawiające się zmarszczki, cienie czy worki pod oczami to tylko niektóre z nich. Jak prawidłowo pielęgnować skórę pod oczami? Jak poradzić sobie z nieestetycznymi zmianami w jej wyglądzie?
Czytaj więcej
Alergia na kosmetyki. Jakich składników unikać?
Uczulenie na kosmetyki może przytrafić się każdemu z nas. U jednych to kwestia nadwrażliwości skóry, u innych nietolerancja niektórych składników kosmetyków. Podpowiadamy, jakich składników w kosmetykach zdecydowanie lepiej unikać, jeśli Twoja skóra ma skłonności do reakcji alergicznych.
Czytaj więcej
pixel