SEKRETY MAKIJAŻU
30.06.2019

Trudna sztuka makijażu, czyli jak malować oczy cieniami

Trudna sztuka makijażu, czyli jak malować oczy cieniami

Makijaż oka to jedna z najważniejszych części każde dziennego i wieczorowego make-upu. Podczas jego wykonywania należy trzymać się kilku podstawowych zasad. Chodzi tutaj między innymi o odpowiednią kolejność nakładania cieni, stosowanie właściwych narzędzi kosmetycznych i akcesoriów.

MAKEUP REVOLUTION JEWEL COLLECTION PALETA CIENI OPULENT

Jak wybrać cienie do oczu?

Przed zakupem cieni do oczu i wykorzystaniem ich w praktyce, dobrze jest skompletować paletę tych, które będą stanowiły swego rodzaju bazę. W tej roli sprawdzają się wszelkie jasne odcienie beżu i brązów. Poza tym, aby cień trzymał się na oku przez cały dzień, konieczne jest nałożenie warstwy bazy pod cienie.

Niekiedy wykorzystuje się w tym celu warstwę kolektora. Co ważne cienie powinny być dopasowane do koloru tęczówki. Tutaj stosujemy różne kolory podstawowe i kolory dodatkowe. I tak przy oczach niebieskich dobrze prezentuje się jako baza: niebieski, turkus, fiolet, można też posłużyć się cieniem pomarańczowym, brązowym i brzoskwiniowym.

Przy oczach zielonych dobrze prezentuje się pokrewna zieleń, niebieski i żółty. Można też zdecydować się na róż i brąz. Oczy brązowe podkreślamy brzoskwinią i brązem, ale można pozwolić sobie tutaj oprócz tego na kolor śliwkowy, turkusowy oraz niebieski. Jeżeli jesteś na etapie kompletowania kosmetyków do powiek, pamiętaj o tym, że inną intensywność, napigmentowanie wykorzystujemy do makijażu dziennego, biznesowego, a inną do wieczorowego, imprezowego. Paletką godną polecenia jest Makeup Revolution Jewel Collection oraz Neve Cosmetics – Blushimisimi. Jak pomalować oczy cieniami – to proste!

Nakładanie cieni a kształt oka – najważniejsze zasady!

Jak malować oczy cieniami? Tutaj odpowiedzi mogą różne. Aby make-up był udany i prezentował się bez zarzutu, a przy okazji ukrywał mankamenty i podkreślał zalety, trzeba mieć na uwadze kształt oka. Jeżeli masz powiekę zaokrągloną, taką, która przypomina banan, to nakładaj cienie na jej załamaniu. Przy pełnej tymczasem nakładamy cień na całą powiekę. Jednak to jeszcze nie wszystko! Cienie możemy nanosić na całym oku.

Jedna z metod to trzy warstwy, czyli zaczynamy od najjaśniejszego cienia, który umieszczamy w wewnętrznym kąciku oka, na środku dajemy średni, a na zewnętrzną cześć najciemniejszy. Można również podkreślić centralną cześć oka, wówczas najjaśniejszy cień nakładamy na cały środek powieki, a ciemniejsze po bokach. Warto jednak przy tym pamiętać, aby cienie były jednego koloru, np. niebieskie, czy różowe.

Do jednych z najbardziej popularnych sposobów nałożenia tego kosmetyku należą kocie oko i smokey eyes. W tym drugim przypadku ciemny cień (granatowy lub czarny, ciemnoszary) umieszczamy nad linią rzęs, a następnie rozcieramy ku górze. W pierwszym podobnie używamy z palety różnych kolorów ciemniejszej barwy. Delikatną linię umieszczamy pod okiem i w zewnętrznej jego części. Do mniej znanych metod należy Bobbi Brown. Na czym polega? To proste, na całość nakładamy neutralny cień, a następnie na zewnętrzną cześć wybrany jaskrawy kolor, np. zieleń. Można go rozetrzeć palcem.

IBRA PĘDZEL DO BLENDOWANIA I ŁĄCZENIA CIENI NR 103

Malowanie oczu cieniami krok po kroku – największe błędy?

Już wiesz jak malować oczy cieniami. A teraz dowiedz się jak ich nie malować? Oto błędy, jakie zazwyczaj popełniają niedoświadczone i zaczynające swoją przygodę z makijażem kobiety. Makijaż oka nie będzie prezentował się dobrze, kiedy nie nałożymy transparentnego, jasnego, beżowego cienia pod luk brwiowy. W efekcie cienie nie zaprezentują się zbyt dobrze i będą wyglądały zbyt ciężko. Oprócz tego błędem jest zła kolejność nakładania cieni. Prawidłowa kolejność to: od najjaśniejszego (swego rodzaju bazy) do najciemniejszego. Nigdy nie robimy odwrotnie!

Podczas malowania powieki bardzo ważne jest to, aby posługiwać się dobrze dobranym pędzlem do blendowania (np. Ibra nr 103). Nie powinien on być zbyt duży i puchaty, ponieważ za bardzo rozniesie cień. Dobrym pomysłem nie jest również skorzystanie z pacynki, która zazwyczaj dołączona jest do niemal każdej paletki z cieniami.

Poza tym błędem jest zbytnia oszczędność w makijażu. Ma ona miejsce np. wtedy, kiedy skupiamy się tylko i wyłącznie na neutralnych cieniach. Warto jednak wykorzystywać również te, które zawierają brokatowy pigment, albo mają niebanalny kolor. Nie rezygnuj z oryginalny rozwiązań i daj się zaskoczyć! O nieudanym makijażu oka mówimy oprócz tego wtedy, kiedy nie jest zakończony podkreślonymi brwiami. Czy już wiesz jak malować oczy cieniami krok po kroku?

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixel