SEKRETY MAKIJAŻU
18.02.2019

Nakładanie podkładu krok po kroku

Nakładanie podkładu krok po kroku

Witajcie! Tutaj Natalia! Dzisiejszym tematem będzie podkład oraz korektor, a dokładniej, co zrobić, żeby makijaż jak najdłużej utrzymywał się na twarzy bez efektu maski i niechcianego „świecenia się”. Wbrew pozorom to nie takie trudne!

Jakiej bazy użyć?

Baza pod makijaż, inaczej również nazywana primerem, to kosmetyk, który przedłuża trwałość makijażu. Aby dobrze dobrać bazę pod podkład, z której będziemy zadowolone, należy dostosować ją do naszego typu cery. Poniżej znajdziecie wskazówki dotyczące tego, jak prawidłowo dobrać bazę do cery.

  • Rozświetlająca baza pod makijaż:

Rozświetlająca baza najlepiej sprawdzi się u osób, które zmagają się z cerą pozbawioną blasku, szarą i zmęczoną. Unikać jej powinny osoby o cerze tłustej, ponieważ drobinki bazy mogą eksponować niedoskonałości cery i wzmagać błyszczenie twarzy.

GOLDEN-ROSE-PRIMER-MATUJACA-BAZA-POD-MAKIJAZOKO-MAKEUP-PRIMER-BAZA-PRZECIW-ZANIECZYSZCZENIOMESTEE-LAUDER-DOUBLE-WEAR-PODKLADBOURJOIS-HEALTHY-MIX-PODKLAD-WITAMINOWY

  • Koloryzująca baza pod makijaż:

Koloryzująca baza znajdzie zastosowanie u osób z mocno zaczerwienioną cerą. Kolor bazy oczywiście nie może być ciemniejszy od naszej cery. Baza ma na celu wyrównanie kolorytu skóry.

  • Baza matująca:

Matująca baza pod makijaż najlepiej sprawdzi się u osób z cerą tłustą, trądzikową, mieszaną. Ze względu na moją skórę wybieram właśnie ten rodzaj bazy. Najlepiej sprawdza się u mnie baza matująca Golden Rose.

JAK NAKŁADAĆ BAZĘ POD PODKŁAD?

Najważniejsze, aby kosmetyki, których używamy do makijażu, dobrze ze sobą współgrały. W przypadku podkładu stawiam głównie na Estee Lauder Double Wear 2N1, ale bardzo dużą popularnością cieszy się także np. podkład Healthy Mix od Bourjois.

Przejdźmy więc do połączenia podkładu i bazy. Do nakładania bazy nie będą nam potrzebne żadne aplikatory, pędzle itp. Wystarczy wklepać bazę opuszkami palców – właśnie ten sposób odpowiada mi najbardziej.

Większą ilość bazy należy wklepać np. na nos czy brodę, gdyż w tych miejscach podkład najszybciej się ściera. Po nałożeniu preparatu należy odczekać chwilę, aż baza zastygnie i możemy przejść do dalszego makijażu.

kobieta-podklad

Czym nakładać podkład?

Jest wiele sposobów na nakładanie podkładu – gąbeczka, pędzel, dłoń. Ja jednak preferuję nakładanie podkładu gąbeczką. Gąbeczka ułatwia precyzyjne aplikowanie produktu oraz zapewnia bardzo naturalny efekt końcowy.

Jeśli mamy już w dłoni gąbkę przechodzimy do nałożenia podkładu. Umieszczamy go na wierzchu dłoni, a następnie zwilżoną i dobrze wyciśniętą gąbeczką stemplujemy po twarzy. Dobra gąbeczka nie pochłania dużo podkładu, dzięki czemu zapobiega marnowaniu się produktu. Należy jednak pamiętać, że po każdej aplikacji podkładu za pomocą gąbeczki należy ją dokładnie wyczyścić – tak, by nie zbierały się tam żadne drobnoustroje.

MAYBELLINE-ERASER-EYE-ANTI-AGENYX-PROFESSIONAL-MAKEUP-BORN-TO-GLOW-KOREKTORNABLA-CLOSE-UP-BAKING-SETTING-PUDER-TRANSPARENTNYECOCERA-PRASOWANY-PUDER-JECZMIENNY

Jak dobrać podkład i korektor pod oczy?

Przy doborze podkładu oraz korektora (podobnie jak przy doborze bazy) należy zwrócić uwagę na nasz typ cery. W tym przypadku mój wybór zazwyczaj pada na wspomniany wcześniej podkład od Estee Lauder, a w kwestii korektora najczęściej stawiam na Maybelline Eraser Eye Anti Age. Przejdźmy jednak do tego, jak dobrać kolor podkładu oraz korektora.

Często zapominamy, że oba te produkty po pewnym czasie zmieniają kolor – ciemnieją, dlatego ważne jest, żeby przed zakupem podkładu czy korektora w razie możliwości zaopatrzyć się w próbki produktów, którymi jesteśmy zainteresowane. Aby sprawdzić czy odcień na pewno nam odpowiada, należy zaaplikować produkt na żuchwę i porównać do koloru naszej szyi.

Korektor pod oczy powinien być odrobinę jaśniejszy (najlepiej o jeden odcień) od koloru naszego podkładu. Należy jednak pamiętać, że jeśli dobierzemy zbyt jasny odcień korektora będziemy wyglądać bardzo nienaturalnie – pod oczami powstaną jaśniejsze plamy. Dlatego zachowujmy rozsądek i skrupulatnie dopasowujemy te odcienie do swojej cery.

W jaki sposób ugruntować podkład?

Do ugruntowania podkładu przyda nam się puder. Mi od dawna towarzyszy puder Nabla Close Up Baking & Setting. Najlepszym wyborem do ugruntowania podkładu jest puder transparentny sypki. Dlaczego? Gdyż umożliwia nam baking, który polega na pokryciu pewnego obszaru grubą warstwą sypkiego pudru i zostawieniu go na jakiś czas.

W efekcie możemy rozjaśnić, utrwalić czy też zabezpieczyć wybrane miejsce przed osypującymi się produktami. Aby ugruntować podkład należy za pomocą skośnego pędzla nałożyć puder na twarz stemplując pędzlem – ten sposób zapewnia trwały makijaż bez konieczności poprawek przez cały dzień.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

pixel