SEKRETY MAKIJAŻU
28.06.2019

Nieskazitelna cera, czyli jakie pędzle do podkładu wybrać

Nieskazitelna cera, czyli jakie pędzle do podkładu wybrać

Nieskazitelna cera to marzenie wielu kobiet na całym świecie. Robimy wiele, by sobie ją zapewnić – poddajemy skórę zabiegom pielęgnacyjnym, troszczymy się o swój jadłospis i, wreszcie, aplikujemy podkład, który ma być zwieńczeniem całej tej skomplikowanej pracy. Kupujemy drogie kosmetyki, które mają zapewnić pokrycie niedoskonałości, ukryć przebarwienia, sińce pod oczami i popękane naczynka. Często jednak zapominamy o tym, że równie ważne, jak sam kosmetyk, są akcesoria, którymi aplikujemy go na twarz. W zależności od konkretnych produktów i technik możemy korzystać z pędzli, gąbek lub własnych dłoni. Ale jak wybrać najlepsze narzędzia? Jaki pędzel do podkładu będzie idealny?

Nie ma jednak jednej odpowiedzi na te pytania. A to dlatego, że każdy typ cery i rodzaj produktu potrzebuje innego akcesorium. Płynne kosmetyki wolą inny materiał i kształt niż te sypkie, nie każda skóra też będzie reagować na dany przybór tak samo. Sucha, tłusta, mieszana czy naczynkowa – wszystkie one wymagają innego podejścia i, co za tym idzie, dopasowanych specjalnie do nich narzędzi makijażowych. Dobry pędzel do podkładu to taki, który będzie dostosowany do typu cery, wyrobu kosmetycznego, naszych potrzeb i tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

ANNABELLE MINERALS PODKŁAD MATUJĄCY BEIGE DARK 4G

Krok pierwszy: analiza

Na rynku można znaleźć dziesiątki pędzli – różne kolory, kształty, włosie, rodzaje rączek i przeznaczenie sprawia, że naprawdę trudno się w nich połapać. Zanim więc zaczniemy bezsensownie inwestować w pierwsze z brzegu akcesoria, ustalmy solidny plan działania, który ułatwi podjęcie dobrego wyboru. Po pierwsze, zbadajmy, jaki mamy typ cery. Od tego wiele zależy i to do rodzaju skóry musimy dopasować rodzaj podkładu. Posiadaczki tłustej cery polubią sypkie podkłady mineralne stworzone na bazie naturalnych składników i nie będące obciążeniem dla skóry (np. Artdeco lub Annabelle Minerals). Te same produkty sprawdzą się przy cerze mieszanej, ale już kobiety z problemem suchej skóry powinny zainwestować w płynne podkłady lub mineralne wyroby w sztyfcie.

Sucha formuła sypkiego podkładu może dodatkowo wysuszać, a to niepożądane działanie przy tego typu problemach. Dopiero po przeanalizowaniu swoich skórnych bolączek i dobraniu do nich stosownego kosmetyku, można przejść do kwestii narzędzi. Makijażyści dzielą się na tych, którzy pracują pędzlami, gąbeczkami oraz palcami. Każda z tych technik ma swoje zalety i wady. Tylko od nas zależy, na którą ostatecznie się zdecydujemy. Żeby podjąć świadomy wybór, musimy jednak najpierw wypróbować każdą z nich.

Jaki pędzel do podkładu w płynie?

Jeśli jesteśmy już pewne, że idealny dla nas będzie pędzel, czas rozpocząć poszukiwania tego jedynego. Pędzel do nakładania podkładu powinien być solidny, wykonany z wysokiej jakości materiałów i wygodny w użytkowaniu. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów takich wyrobów. Wśród nich m.in. taki ze ściętą górą, pędzel z płaską, języczkową końcówką, flat top do podkładu sypkiego. Dobry pędzel do podkładu to ten, który zostanie dobrze dobrany do konsystencji produktu i potrzeb naszej cery oraz taki, którego będziemy umiały używać! A to nie takie oczywiste.

Pędzel ze ściętą górą jest świetny do kosmetyków w płynnej postaci. Najlepiej stawiać na takie średniej wielkości, które dobrze będą leżeć w dłoni. Włosie takiego akcesorium jest przystrzyżone w charakterystyczny sposób, dzięki czemu możemy skrupulatnie rozprowadzić produkt we wszystkich zakątkach twarzy. Warto jednak po nałożeniu podkładu na twarz, jeszcze delikatnie wklepać całość palcami. Tak, by maksymalnie unaturalnić efekt. Specjalnie do aplikowania tego kosmetyku stworzone zostały płaski pędzle, np. niezwykle popularny pędzel Hakuro do podkładu. Używajmy go jednak z głową i nie przesadzajmy z warstwami kosmetyku, bo ryzykujemy efektem maski. Tego akcesorium najpierw trzeba nauczyć się używać. Dajmy sobie czas na praktykę.

ANNABELLE MINERALS PĘDZEL FLAT TOP DO PODKŁADU

Podkład mineralny – czym go nakładać?

Oddzielną kategorią są pędzle do wyrobów w sypkiej formie. Jaki pędzel do podkładu mineralnego? Gęsty, lekko zaokrąglony, z niezbyt długim włosiem. Świetnie sprawdzą się tutaj pędzle typu flat top z płasko ściętym włosiem, które pozwolą zbudować krycie i, jednocześnie, nie stworzą na twarzy sztucznej maski. W zależności od konkretnych potrzeb możemy wybierać między tymi z naturalnym włosiem lub wykonane z syntetycznych materiałów.

Dla alergików lepsze będą te drugie, które nie niosą za sobą takiego ryzyka wywoływania uczulenia. Dobry pędzel do podkładu mineralnego powinien dobrze leżeć w dłoni i zapewniać komfort użytkowania. Warto wypróbować np. ten od Hakuro lub Annabelle Minerals. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolenniczkami płynnych, czy sypkich produktów kosmetycznych, powinnyśmy najpierw wypróbować różne metody i techniki nakładania ich na twarz.

I, co ważne, pamiętać o zachowaniu zasad higieny. Czy to pędzel, czy gąbka – nie obejdzie się bez dokładnego mycia i dezynfekowania akcesoriów. Jaki pędzel do podkładu nie znajdzie się w naszej kosmetyczce, musimy przede wszystkim zachować rozsądek i pamiętać o tym, że ma on bezpośredni kontakt ze skórą.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixel