SEKRETY MAKIJAŻU
28.12.2017

Najlepszy podkład do twarzy - ranking podkładów!

Najlepszy podkład do twarzy - ranking podkładów!

Dla wielu kobiet dobry podkład to podstawowy kosmetyk. Znakomicie wymodeluje twarz, pozwoli ukryć niedoskonałości i przebarwienia, nada cerze jednolitego koloru. Najlepsze podkłady do twarzy potrafią wystarczyć za cały makijaż, szczególnie w wersji na dzień. To czyni je niezastąpionymi, trudno jest dziś sobie wyobrazić kosmetyczkę bez tej uniwersalnej bazy pod makijaż. Jeśli wciąż nie znalazłaś podkładu, który odpowie na Twoje potrzeby, zachęcamy do przeczytania naszego rankingu.

Jaki podkład do twarzy wybrać? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wiele z nas. W internecie znajdziemy na ten temat masę opinii, jednak warto brać pod uwagę, że skuteczność danego produktu zależy nie tylko od jego jakości, ale także samych użytkowniczek. Oczywiste jest, że każda kobieta dobiera podkład do swojego typu cery, potrzeb skóry i odcienia karnacji. I choć drogerie oferują nam dziś dostęp do szerokiej gamy kosmetyków, to znalezienie tego idealnego w gąszczu produktów jest szalenie trudne – każda marka kosmetyczna, a jest ich mnóstwo, ma w swojej ofercie po kilka rodzajów podkładów.

Istnieją podkłady do konkretnego typu cery (mieszanej, normalnej, naczynkowej itp.), podkłady przeciwdziałające niektórym problemom (mocno kryjące, matujące itp.), podkłady o cesze wyróżniającej (rozświetlające, lekko brązujące). Wybór może przyprawić o zawrót głowy dlatego warto opierać się na poleceniach. Zapraszamy więc do przeczytania naszego rankingu najlepszych podkładów – to doskonałe miejsce, by usystematyzować wiedzę o tych kosmetykach, odkryć nowe marki i zawęzić wybór do kilku sprawdzonych propozycji.

makeup

Najlepszy podkład do twarzy – co wzięliśmy pod uwagę

Żeby rzetelnie odpowiedzieć na pytanie, jaki podkład do twarzy wybrać, należy ustalić, co czyni daną wyrób do makijażu produktem wartym uwagi? Możemy wyróżnić kilka aspektów, które wpływają na jakość kosmetyków. 

 

Podkład

Przygotowując ranking 10 najlepszych podkładów, wzięliśmy pod uwagę kilka aspektów:

  • konsystencję – wiele użytkowniczek podkreśla, że zbyt rzadki podkład fatalnie rozprowadza się na skórze. Ponadto produkt szybciej się zużywa, trudniej jest go odpowiednio dozować, częściej także pozostawia smugi. Z drugiej strony zbyt ciężki i gęsty podkład może tworzyć nieestetyczną maskę na twarzy. A jeśli dodatkowo dobrany zostanie zbyt ciemny odcień, to wrażenie jeszcze bardziej się pogłębi. Idealna konsystencja stanowi wypośrodkowanie pomiędzy lejącym się a zwartym podkładem.
  • paletę dostępnych odcieni – ile kobiet, tyle różnych karnacji. Marki, które mają w swojej ofercie 2 podstawowe odcienie podkładów od razu były przez nas dyskwalifikowane. Podkład należy dobrać do rodzaju karnacji, ale także pory roku, pamiętając, że latem skóra jest zazwyczaj ciemniejsza (nawet gdy nie smażymy się na plaży).
  • trwałość – podkład, który znika z twarzy po 2-3 godzinach od aplikacji nie miał prawa znaleźć się w naszym rankingu. Szukamy kosmetyków trwałych, które nie będą wymagały kilkukrotnej aplikacji w ciągu dnia. Pod pojęciem „trwałość” rozumiemy także to, że podkład się nie roluje, nie waży i nie tworzy nieestetycznych śladów na twarzy.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017

Polecane

pixel