SEKRETY MAKIJAŻU
02.10.2018

Jak prawidłowo nakładać podkład?

Jak prawidłowo nakładać podkład?

To od właściwie nałożonego i dobranego podkładu zależy, czy uda nam się osiągnąć efekt oszałamiającego makijażu. Duże znaczenie ma także sam sposób nakładania tego kosmetyku. Czy wiesz, co należy do najważniejszych zasad? Jak prawidłowo nakładać podkład? Podpowiadamy! 

Podkład do zadań specjalnych

Wybór idealnego podkładu to zadanie, do którego dochodzi się metodą prób i błędów. Przy zakupie kierujemy się w pierwszej kolejności zadaniem, jaki ma spełniać podkład. Może to być m.in.: matowienie, krycie, rozświetlenie. Kiedy już zdecydujesz się na konkretny produkt, wybierz najbardziej dogodną dla ciebie metodę nakładania tego kosmetyku, ponieważ również od tego zależy, jak będzie wyglądał efekt.

CATRICE HD LIQUID COVERAGE PODKŁAD 020 + KOREKTOR CAMOUFLAGE 020<br />
PAESE LIFTING FOUNDATION PODKŁAD WYGŁADZAJĄCY 100 PORCELAIN 30MLZEE PĘDZEL DO PODKŁADU Z.1EVELINE BIO VEGAN AKTYWNIE MATUJĄCY KREM DO TWARZY 50ML

Co przed nałożeniem podkładu?

Ogromne znaczenie ma również przygotowanie twarzy do wykonania bazy pod makijaż. Aby ten był równomierny, zaczynamy od oczyszczania skóry. Używamy do tego naszego ulubionego kosmetyku, np. mleczka (może to być Pharmaceris A Puri-Sensimil). Następny krok to nawilżenie, potrzebny będzie nam odpowiedni krem pielęgnacyjny. Nie może być on jednak zbyt tłusty, powinien raczej dobrze wnikać w głąb skóry, aby makijaż nie zważył się i nie spływał z twarzy.

Szczególnie polecamy:

Vianek Fioletowa Seria Kojąca

It’s Skin Aloe

Eveline Beauty Food-Rituals Bio Vegan

pielęgnacja twarzy

Właściwy sposób nakładania podkładu

Sposobów nakładania tego kosmetyku jest kilka, najczęściej robi się to przy użyciu palców, pędzelka lub specjalnej gąbeczki.

Która z tych metod jest najskuteczniejsza?

Wszystko zależy od upodobań i umiejętności osoby, która wykonuje makijaż. Niemałe znaczenie ma także rodzaj wybranego produktu. Kiedy nadkładasz podkład palcami, sprawiasz, że staje się on cieplejszy, a przez to rzadszy. Błędem jest rozcieranie kosmetyku, należy go raczej delikatnie wmasować i wklepać tam, gdzie potrzebne jest większe krycie. Należy to robić bardzo delikatnie. To bez wątpienia najłatwiejszy z dostępnych sposobów.

Inną opcją jest użycie specjalnej gąbeczki wykonanej np. z lateksu. Jej kształt pozwala na to, aby kosmetyk mógł dostać się do każdego zakamarka twarzy. W tym wypadku trzeba jednak mieć na uwadze, aby nie przesadzić z ilością nałożonego podkładu. Alternatywą jest użycie bezlateksowego Beauty Blendera, który po nasączeniu wodą lub wodą termalną w sprayu (o neutralnym pH) nie wchłania kosmetyku do środka. Przynosi on zdecydowanie lepszy efekt niż tradycyjna gąbka.

Trzecia z najpopularniejszych metod to pędzel, który jest dedykowany konkretnie do tego etapu makijażu. Jego cechę rozpoznawczą stanowi specjalnie wyprofilowanie, a do tego ma sztywne, syntetyczne włosie i jest mocno zbity. Użycie pędzla wymaga większej wprawy niż w przypadku pozostałych metod, z czasem jednak można dojść do perfekcji. Ograniczamy się tutaj do dwóch podstawowych ruchów, a konkretnie stemplowania i rozcierania. A jeżeli pojawią się jakieś niedociągnięcia, wtedy pomocna będzie gąbka.

Sprawdź naszą ofertę pędzli do podkładu:

Zee Make-Up Brush

Real Techniques Brush Crush Limited Edition

Peggy Sage Makeup Brush

Chique Flat Foundation Makeup Brush

Na tak przygotowaną bazę nakładamy puder transparentny lub z kolorem.

Dobry makijaż kontra podkład

Trwałość makijażu w dużej mierze zależy od dobrze dobranego i prawidłowo nałożonego podkładu. Powinien być przede wszystkim dobrej jakości. Innymi słowy jest to kosmetyk, na którym nie możemy oszczędzać. Godnymi polecenia produktami są m.in.: Paese Lifting Foundation, Estee Lauder Double Wear czy Catrice HD. Podkład musi odpowiednio wniknąć w skórę, tak, aby nie powstały nieestetyczne smugi. Duże znaczenie ma tu odpowiednie nałożenie produktu, a następnie jego utrwalenie.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

pixel