WSZYSTKO O PERFUMACH
05.10.2020

Jak nie dać się nabić w butelkę? Czyli, jak bezpiecznie kupować perfumy w internecie?

Jak nie dać się nabić w butelkę? Czyli, jak bezpiecznie kupować perfumy w internecie?

Zakupy perfum online stały się codziennością dla wielu z nas. Jednak za luksusowymi zapachami kryje się pewne ryzyko – jak nie dać się nabrać na podróbki w zalewie internetowych ofert? W erze cyfrowych promocji i przyciągających rabatów ważne jest, aby być czujnym i świadomym. Podpowiadamy więc, jak mądrze i bezpiecznie nabywać ulubione perfumy w sieci. Odkryj tajniki bezpiecznych zakupów perfum online!

Dlaczego należy uważać przy zakupie perfum w internecie?

Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia, oferując nieskończoną ilość możliwości, w tym zakupy online. Jednak wraz z wygodą zakupów z własnego domu, pojawiają się również pewne zagrożenia, zwłaszcza gdy chodzi o zakup luksusowych produktów, takich jak perfumy.

 1. Podróbki – największym zagrożeniem przy zakupie zarówno perfum damskich, jak i męskich w sieci są podróbki. Często są one oferowane po znacznie niższej cenie niż oryginalne zapachy, co może kusić do zakupu. Jednak warto pamiętać, że choć zapłacimy mniej niż za oryginał, to w rzeczywistości przepłacimy, biorąc pod uwagę jakość produktu. Podróbki mogą nie tylko różnić się zapachem od oryginału, ale także mogą zawierać szkodliwe składniki, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
 2. Brak towaru – kolejnym zagrożeniem jest ryzyko nieotrzymania zamówionego produktu. Może się zdarzyć, że po dokonaniu płatności towar nie zostanie wysłany, a kontakt ze sprzedawcą zostanie przerwany.
 3. Utrata środków – nieuczciwe sklepy internetowe mogą nie tylko nie wysłać produktu, ale także wykorzystać dane karty kredytowej do nieautoryzowanych transakcji, prowadząc do utraty środków.
 4. Kradzież danych – podczas dokonywania zakupów online zawsze istnieje ryzyko kradzieży danych. Nieuczciwe strony mogą próbować zdobyć dostęp do wrażliwych informacji, takich jak dane karty kredytowej, czy dane osobowe, które mogą być następnie wykorzystane w nielegalnych celach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

O czym należy pamiętać przy zakupie perfum w internecie?

Pomimo sztuczek stosowanych przez nieuczciwych sprzedawców, zakupy w Internecie mogą być naprawdę bezpieczne – wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł. O czym należy pamiętać podczas zakupów online?

Kobieta trzymająca perfumy

 • Opinie: przed podjęciem decyzji o zakupie perfum w konkretnym sklepie online, najpierw sprawdźmy, jak ocenili go inni użytkownicy. Poszukajmy opinii na jego temat w internecie oraz zapytajmy znajomych, czy zdarzyło im się korzystać z jego usług. Jeśli po dokładnej analizie okazuje się, że dana firma jest godna zaufania, wówczas bez obaw możemy dokonywać zakupów za jej pośrednictwem.
 • Rozsądek: podczas kupowania perfum w internecie najważniejszy jest rozsądek. Nigdy nie decydujmy się na wybrane produkty pod wpływem impulsu – zawsze dokładnie zastanówmy się, czego szukamy i sprawdźmy, czy odwiedzany przez nas sklep cieszy się dobrą opinią.
 • Czujność: nie dajmy się złowić na wyjątkowe okazje i wysokie rabaty. Często zdarza się, że firmy oferujące tego typu zniżki, okazują się niegodne zaufania.

Gdzie kupić oryginalne perfumy w Internecie?

Kiedy myślimy o zakupie nowego zapachu, często zastanawiamy się gdzie kupować perfumy. Do najbezpieczniejszych sklepów internetowych należą:

 • Strony internetowe tradycyjnych drogerii, które oferują całą gamę najpopularniejszych perfum. Jednym z najczęściej wybieranych zapachów na tego typu platformach jest Si Giorgio Armaniego, który kusi nutami czarnej porzeczki oraz paczuli i róży.

Zastanawiając się, gdzie najlepiej kupować perfumy męskie i damskie, warto pamiętać o kilku prostych zasadach wymienionych poniżej. 

 • Zakupów należy dokonywać tylko w sklepach cieszących się dobrą opinią innych użytkowników. Nigdy nie daj się skusić na niskie ceny oferowane przez sprzedawców, co do których uczciwości poprzedni klienci mieli wątpliwości.
 • Naucz się poszukiwać rabatów i promocji. Regularnie sprawdzaj strony internetowe ulubionych drogerii, korzystaj z kart stałego klienta oraz zapisuj się do newsletterów. Oprócz tego wyczekuj sezonów promocyjnych i korzystaj z systematycznie organizowanych wyprzedaży. To pozwoli Ci na upolowanie prawdziwych perfumowych okazji!

  Pamiętajm, że niektóre perfumy dość często pojawiają się w promocyjnych cenach. Do najczęściej przecenianych produktów należy
  woda toaletowa
  Noa firmy Cacharel;

 • Porównując ceny produktów dostępnych na stronach, co najmniej kilku sklepów internetowych – często zdarza się, że koszt danego zapachu znacząco różni się w zależności od drogerii.

Katarzyna Kopycińska

Katarzyna Kopycińska

Biotechnolożka

Porada experta:

Opakowanie perfum to nie tylko estetyczna osłona, ale również kluczowy element wyróżniający produkt.

Oryginalne perfumy charakteryzują się starannie zaprojektowanymi opakowaniami. Detale, takie jak kolor, tekstura pudełka, czy obecność hologramów, są starannie przemyślane i wykonane z najwyższą precyzją. Hologramy i inne zabezpieczenia stanowią dodatkową warstwę ochrony przed podrabianiem. Na podróbkach natomiast często znajdziemy celowe literówki i zmienione grafiki, które mają naśladować produkty oryginalne. Na pierwszy rzut oka łatwo dać się nabrać, ponieważ niektóre opakowania są łudząco podobne do prawdziwych perfum. Dlatego warto zwrócić uwagę na detale podczas zakupu perfum, aby mieć pewność ich autentyczności.

SPRAWDŹ TEŻ:

Jak rozpoznać podróbkę perfum?

Rozpoznawanie oryginalnych perfum od podróbek w dzisiejszych czasach stało się nie lada wyzwaniem. W świecie luksusowych zapachów, gdzie perfumy są symbolem elegancji i wyrafinowania, niestety pojawiają się również podróbki. Oszuści korzystają z popularności pewnych marek, które zapisały się w historii perfumiarstwa, tworząc tanie imitacje, które często są trudne do odróżnienia od oryginałów. Dlatego kluczowe jest pytanie: jak rozpoznać perfumy oryginalne od podróbek?.

Pierwsza najprostsza zasada to sprawdzanie oznaczeń produkcji. Każda butelka oryginalnych perfum powinna mieć unikalny numer seryjny, który można zweryfikować na stronie producenta lub w autoryzowanych punktach sprzedaży. 

Jeśli masz możliwość, odwiedź drogerię i wypróbuj tester interesującego Cię zapachu. Jeżeli nie pamiętasz dokładnie nut zapachowych, możesz zabrać spryskany papier i porównać w domu z zakupionym wcześniej produktem. 

Jak rozpoznać podróbkę perfum? Oryginalne perfumy mają złożoną kompozycję zapachową, która rozwija się na skórze przez wiele godzin, podczas gdy podróbki często mają płaski, jednowymiarowy zapach, który szybko znika. Wystarczy prosty test trwałości, aby poczuć różnicę.

Pytanie, jak rozpoznać podróbkę perfum jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy rynek jest zalewany tanimi imitacjami. Dlatego warto być czujnym i dokładnie sprawdzać źródło zakupu, aby cieszyć się prawdziwym, luksusowym zapachem.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

pixel