WŁOSOWE LOVE
15.12.2019

Ukośna, półokrągła i prosta. Grzywka – dla kogo?

Ukośna, półokrągła i prosta. Grzywka – dla kogo?

Kiedy jest nam źle, czujemy się przemęczone i znużone życiem, często doskwiera nam potrzeba drastycznej i nagłej zmiany. Choć najchętniej z dnia na dzień zrezygnowałybyśmy z pracy i przeprowadziły się na drugi koniec świata, to zazwyczaj decydujemy się na kroki mniej radykalne, ale mimo wszystko wymagające pewnej odwagi. Co najczęściej wybieramy jako remedium na życiowy kryzys? Nową fryzurę! Zmiana koloru, długości lub stylizacji włosów jest prostym i niezwykle satysfakcjonującym sposobem na szybką metamorfozę. Dzięki niej czujemy się jak nowe i zyskujemy siłę do podejmowania kolejnych wyzwań.

Nie od dziś wiadomo przecież, że świeże cięcie dodaje nam nie tylko pewności siebie, ale i energii. Jednak jaką fryzurę wybrać, by najgłębiej odczuć przemianę? Oczywiście grzywkę! Żeby uczesanie nie okazało się katastrofą, najpierw dowiedzmy się jaki jej rodzaj najbardziej pasuje do kształtu naszej twarzy, a potem cieszmy się szałowym wyglądem!

ALCINA WOSK STRUKTURYZUJĄCY LEKKIE UTRWALENIE 50ML

Grzywka na prosto – dla kogo?

Prosta grzywka to odważny wybór i nie każda z nas będzie wyglądała korzystnie w takiej fryzurze. Mocne i ostre cięcie choć dodaje charakteru, sprawia również, że nasza aparycja zyskuje na surowości i ostrości. Jeśli więc jesteśmy posiadaczkami kwadratowej twarzy, nie powinnyśmy decydować się na tego typu uczesanie. Dzięki niemu nasze rysy staną się jeszcze bardziej wyostrzone, a tym samym odejmiemy sobie sporo delikatności i subtelności. Jeśli więc zależy nam na łagodnej i kobiecej aparycji, porzućmy pomysł ścinania sobie grzywki na prosto.

Kto powinien zdecydować się na tego typu fryzurę? Na pewno panie o twarzy wpisanej w trójkąt. Prosta grzywka doskonale przykryje wysokie czoło, które często występuje w tego typu budowie oraz sprawi, że nasza buzia będzie wyglądała zdecydowanie bardziej proporcjonalnie. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać z obcinanymi centymetrami – prosta grzywka najlepiej wygląda w wersji długiej, której granicą jest linia brwi.

Czym potraktować prostą grzywkę, by jak najdłużej wyglądała fantastycznie? Najlepszym sposobem na jej utrwalenie jest stosowanie dobrej jakości wosku do włosów.

Dla kogo grzywka półokrągła?

Skoro dowiedziałyśmy się już dla kogo prosta krzywka okaże się najlepszy wyborem, to przyjrzyjmy się teraz jej półokrągłej wersji. Jak najdalej od tego typu fryzury (zwłaszcza w jej krótkim wariancie) powinny trzymać się panie o trójkątnych twarzach – dłuższa po bokach i krótsza po środku uwypukli wysokie czoło oraz zaburzy proporcje twarzy. Decydując się na tego typu grzywkę, negatywnie wpłynęłybyśmy na własne poczucie atrakcyjności oraz odjęłybyśmy sobie kobiecości i delikatności (a przecież zależy nam na dokładnie odwrotnym efekcie).

Kto będzie dobrze wyglądać w tego typu uczesaniu? Półokrągła grzywka najlepiej sprawdzi się u pań z okrągłą lub owalną (ale niezbyt podłużną) twarzą. Przy tej budowie buzi, możemy pozwolić sobie na jej krótką lub dłużą wersję – obie okażą się równie korzystne. Taka fryzura doda nam uroku, świeżości i pewności siebie. Dzięki niej odejmiemy sobie lat i poczujemy przypływ energii.

W kwestii utrwalania grzywki półokrągłej najlepiej sprawdzi się mocny lakier do włosów, który na długo pozwoli nam się cieszyć pięknym uczesaniem.

HOLIKA HOLIKA BIOTIN STYLE CARE LAKIER DO WŁOSÓW SUPER MOCNY 180ML
AMERICAN CREW POMADE POMADA DO MODELOWANIA WŁOSÓW

Ukośna grzywka – wybór dla zadziornych

Istnieją dwa rodzaje ukośnej grzywki – ta o ostrym cięciu oraz jej wersja poszarpana. Pierwsza z nich sprawdzi się jedynie w przypadku owalnej budowy twarzy. Taka fryzura delikatnie skróci naszą buzię oraz uwypukli jej symetryczność. Dzięki niej poczujemy się piękne, nietuzinkowe i nieco niebezpieczne. Szybko zauważymy, że nie da się oderwać od nas wzroku!

Poszarpany wariant ukośnej grzywki okaże się wspaniałym wyborem dla pań o twarzach kwadratowej lub trójkątnej. W obu przypadkach, takie uczesanie złagodzi dość ostre rysy i uwypukli największą zaletę naszej urody – piękne kości policzkowe. Oprócz tego, asymetryczna fryzura doda nam charakteru oraz sprawi, że poczujemy w sobie nową moc. Z delikatnych kobiet, przemienimy się w drapieżne samice!

Ukośną grzywkę w wersji ostrej należy utrwalać za pomocą pomady do włosów. Jej poszarpaną odmianę, potraktujmy raczej delikatnym lakierem.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel