ZADBANA SKÓRA
15.02.2019

Peelingi i scruby – jak je wybierać i jak stosować?

Peelingi i scruby – jak je wybierać i jak stosować?

Peelingi i scruby używane są po to, by zapewnić skórze odpowiednie złuszczenie, a co za tym idzie, pomagać jej w szybszej regeneracji, zapewniać właściwe krążenie i pobudzać do pracy. Regularne peelingowanie zapewnia doskonałe efekty w postaci promienistej, wygładzonej i zadbanej cery. Jak wybierać i stosować peelingi i scruby?

Peeling czy scrub? Czym się różnią?

Wiele osób ma problem ze wskazaniem różnicy między peelingiem a scrubem, mimo, że nie są to tożsame produkty. Scrub jest zdecydowanie bardziej inwazyjny w działaniu. Jego konsystencja może być grubsza i bardziej ziarnista, co sprawia, że mocniej ściera naskórek. Scruby poleca się raczej do stosowania w pielęgnacji ciała niż samej twarzy. Jeśli chodzi o twarz, zdecydowanie lepiej sprawdzają się peelingi, które nie podrażniają delikatnej skóry. Są subtelniejsze w działaniu i drobniejsze.

Bez względu na to, jaki produkt wybierzemy i do jakiej partii ciała, ważne jest, aby sprawdzić jego skład. Warto stosować te, które zawierają kompleksy witamin i są oparte na formule bogatej w oleje czy masła – dodatkowo pielęgnują skórę i sprawiają, że nawet mocno ziarniste peelingi to przyjemność podczas pielęgnacji.

Takim produktem jest na przykład scrub Planeta Organica Skin Super Good Natural Body Scrub. To scrub z pielęgnującym wyciągiem z mango i nasionami chia. Uwagę przyciąga bogactwo naturalnych składników. Znajdziemy tu między innymi sól, olej cupuacu oraz olej z nasion arnoty. Peeling mimo że gruboziarnisty jest prawdziwą ucztą dla ciała i duszy, również ze względu na swój przepiękny, odprężający zapach. Po użyciu skóra jest nie tylko gładka, ale i odpowiednio nawilżona. Świetnie sprawdzi się też Fluff Coffee Scrub o rozświetlającym działaniu lub modelujący peeling solny Equilibra.

DONEGAL RĘKAWICA KĄPIELOWA 9687PLANETA ORGANICA SKIN SUPER GOOD NATURAL BODY SCRUB MANGO & CHIA SEEDS PEELING DO CIAŁA 250MLEQUILIBRA SCRUB SALINO MODELUJĄCY PEELING SOLNY 600GFLUFF ANTYCELLULITOWY UJĘDRNIAJĄCY PEELING KAWOWY DO CIAŁA KAWA KARMEL 100G

Jak prawidłowo wykonać peeling?

Peeling możemy wykonać zarówno na sucho, jak i na mokro. Zdecydowanie częściej używa się go na zwilżoną skórę, masując ją okrężnymi ruchami. Zabieg peelingujący możemy też przeprowadzić na sucho, jeśli potrzebujemy mocniejszego złuszczenia, a skóra nie jest silnie wrażliwa. Bądźmy jednak ostrożni, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Raczej odradza się peelingi na sucho w przypadku twarzy, która jest szczególnie delikatna. Peeling na sucho może powodować nieestetyczne zaczerwieniania przez kilka godzin od momentu wykonania. Jak zrobić peeling twarzy? Zwilżamy skórę i dopiero wtedy aplikujemy kosmetyk na buzię.

Podczas wykonywania peelingu ciała możemy wspomóc się gąbką bądź rękawicą do masażu, które dodatkowo będą poprawiać mikrokrążenie i zapewniać jeszcze większe złuszczenie. Rękawica dodatkowo ułatwia rozprowadzanie produktu na ciele i sprawia, że obok złuszczania naskórka, wykonujemy także przyjemny dla ciała masaż.

kobieta w bikini

Co po peelingu?

Peeling, oprócz ścierania martwego naskórka, doskonale przygotowuje skórę do przyjęcia substancji odżywczych. Dlatego zaleca się, aby wykorzystać moment, w którym skóra jest idealnie gładka i pobudzona do pracy, aby dostarczyć jej substancji odżywczych i pielęgnacyjnych zawartych w serach intensywnie odżywiających lub kremach.

Jeśli peeling sam w sobie zawiera witaminy i minerały, jego skład opiera się na naturalnych masłach czy olejach, jak w przypadku scrubu od Planeta Organica Organic Argana Natural Body Scrub, dodatkowa pielęgnacja nie jest wymagana. Natomiast nie ma zupełnie przeciwwskazań do tego, żeby dodatkowo wzmocnić efekt pielęgnacyjnym olejem lub masłem nałożonym po wykonaniu scrubu.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

pixel