ZADBANA SKÓRA
19.08.2019

Kosmetyki na trądzik różowaty. Wybieramy najlepsze składniki

Kosmetyki na trądzik różowaty. Wybieramy najlepsze składniki

Bez względu na to, czy masz cerę suchą, czy tłustą każda wymaga właściwej pielęgnacji. Podobnie jest w przypadku cery z trądzikiem różowatym. Choć nie zawsze udaje się pokonać ten defekt w 100%, to i tak warto walczyć o to, aby zminimalizować ten problem. Poniżej ważne fakty związane z pielęgnacją takiej skóry. A także nasze cenne podpowiedzi kosmetyczne!

portret dojrzalej kobiety

Trądzik różowaty – charakterystyka i podłoże problemu

Przed pokonaniem wroga, najpierw trzeba zrozumieć to, dlaczego się pojawił. Co sprawia, że na twarzy, a szczególnie na czole, brodzie i nosie zaczyna występować bardzo nieestetyczne zaczerwienienie, łatwe do zauważenia naczynka, a nawet krosty.

Przyczyn jest wiele, wśród nich znajdują się uwarunkowania genetyczne. Statystycznie tego rodzaju trądzik obecny jest częściej u osób z jasną karnacją. Ponadto nie bez znaczenia mogą być tutaj przyjmowane leki. Niektóre z nich przyczyniają się do powstania tego defektu. Wśród nich wymienia się, chociażby: statyny, antybiotyki i leki antyzapalne.

Negatywnie działa też stres, używki, a także niewłaściwa dieta, np. picie w nadmiarze czarnej kawy. Problemem może być dodatkowo nieodpowiednia pielęgnacja cery. Postaraj się w miarę możliwości wyeliminować wszystkie możliwe negatywne czynniki. A następnie przejdź do dedykowanej trądzikowi różowatemu pielęgnacji.

Jakie kosmetyki na trądzik różowaty? My znamy odpowiedź!

Zastanawiasz się, co na trądzik różowaty stosować? Dużym ułatwieniem będzie tutaj po prostu skorzystanie z kosmetyków przeznaczonych do skóry z takim problemem. Dostępne są już całe serie środków, które pozwalają działać kompleksowo. I nie będziesz się zastanawiać, czy o czymś nie zapomniałaś. Taką linię przygotowała na przykład marka Ziaja. Można tu wymienić, chociażby kremowy żel micelarny do mycia twarzy kojąco-oczyszczający trądzik różowaty. Produktem stworzonym z myślą o tym problemie jest ponadto krem do twarzy z serii Kuracja Łagodząca na dzień i na noc.

kobieta z ogórkowym plasterkiem

Jeżeli jednak zdecydujesz się na te, które nie są typowo przeznaczone do niwelowania tych niewłaściwości, to koniecznie zwróć uwagę na skład takich preparatów. Na plus jest to, gdy zawierają one wyciągi roślinne. Dobrym przykładem jest tu zielona herbata, zwalcza bowiem bakterie i wykazuje właściwości przeciwutleniające.

Liczy się także ukojenie i złagodzenie zaczerwienienia takiej skóry. Składnikiem aktywnym jest m.in. retinol. Przykładem produktu zmniejszającego nieestetyczne zaczerwienienie jest specjalna maska – Nacomi Czerwona glinka. Konsystencja jedwabistego proszku bogata jest w naturalnie występujące: tlenki mineralne, tlenek żelaza, krzemionkę oraz dolomit. Dodatkowo sprawia ona, że koloryt podrażnionej skóry staje się rozjaśniony i mniej zaczerwieniony.

Czym leczyć trądzik różowaty? Podpowiadamy!

Wiesz już, jaki krem jest dobry na trądzik różowaty? Nie zapomnij też o innych istotnych aspektach. Przede wszystkim tego typu skóra należy do tych bardzo wrażliwych i podatnych na czynniki atmosferyczne. Z tego względu warto chronić ją specjalnymi filtrami UV. Promienie słoneczne mogą bowiem przyczynić się do jeszcze większego nasilenia się problemu.

Wykluczone są tutaj tymczasem substancje zatykające pory, a także takie, które nie mają w swoim składzie alkoholu. Nie robi się tutaj peelingów, a to dlatego, że działają one drażniąco na skórę.

Istnieje duża szansa, że złagodzenie problemów nastąpi po użyciu kojącego Cliniqe Redness Solutions. Choć pochodzi z wyższej półki cenowej, warto się nim zainteresować. A z czasem ilość widocznych i popękanych naczynek zacznie się sukcesywnie zmniejszać.

Podczas pielęgnacji nie stosujemy ciepłej wody, gdyż pobudza ona układ krwionośny, a w konsekwencji prowadzi do jeszcze większego zaczerwienienia. A tego przecież nie chcemy! Oprócz wymienionych powyżej sposobów warto zdecydować się na samodzielnie wykonane zabiegi. Czy próbowałaś już działającej przeciwzapalnie maseczki z płatków owsianych? Koniecznie przetestuj jej skuteczność!

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixel