WŁOSOWE LOVE
26.05.2021

Jak wykonać samodzielne strzyżenie męskie w domu? Poradnik

Jak wykonać samodzielne strzyżenie męskie w domu? Poradnik

W czasach pandemii samodzielność w różnych kwestiach jest na wagę złota – również jeśli chodzi o manicure, makijaż czy strzyżenie. Nie wiesz, jak wykonać strzyżenie samodzielnie? Strzyżenie w domu wymaga pewnego przygotowania. Sprawdź, jak samodzielnie poradzić sobie z tym wyzwaniem, operując sprawnie maszynką.

Strzyżenie męskie w domu – przygotowania

Przede wszystkim zacznij od przygotowań – musisz skompletować m.in. niezbędne akcesoria i kosmetyki, zadbać o miejsce pracy i jego wyposażenie, a także nauczyć się obsługi maszynki do włosów. Obcinanie włosów w domu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać – przygotowaliśmy kilka porad, by Ci je ułatwić.
Przygotuj akcesoria. Najpierw określ, jaki chcesz uzyskać efekt – męskich fryzur jest wiele, ale do samodzielnego wykonania postaw na proste stylizacje. Teraz skompletuj niezbędne akcesoria – jak między innymi maszynkę do włosów, grzebień, nożyczki, lusterka, a także fryzjerską pelerynę lub ręcznik oraz kosmetyki (mogą to być m.in. żele, gumy, pasty do stylizacji, lakiery).
REMINGTON PRO POWER 2 PRECISION STEEL MASZYNKA DO STRZYŻENIA HC7110 TOP CHOICE FASHION DESIGN HQ LINE GOLDY COMB GRZEBIEŃ DO WŁOSÓW 60533 TOP CHOICE BARBER'S SCISSORS NOŻYCZKI FRYZJERSKIE REMINGTON PRO POWER HAIR CLIPPER MASZYNKA DO STRZYŻENIA HC5200
Przygotuj stanowisko pracy. Ważne, by było ono dobrze oświetlone i zapewniało Ci komfort.
Wybór maszynki do włosów. By przygotować idealną fryzurę męską, trzeba przede wszystkim zainwestować w odpowiednią maszynkę do włosów. Przy jej wyborze zwróć uwagę na kilka parametrów – jak m.in. moc, rodzaj zasilania, niezawodność i ergonomia. Praktyczne są urządzenia, które pozwalają na pracę zarówno na kablu, jak i bezprzewodowo.

Strzyżenie męskie maszynką w domu – krok po kroku

Pora zwilżyć włosy sprejem albo wodą – łatwiej się je wtedy skraca, a następnie rozpocząć strzyżenie maszynką – tyłu, góry oraz boków. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fryzjerstwem, najpierw skorzystaj z tych nasadek, które pozostawią trochę dłuższe włosy. W ten sposób upewnisz się co do długości. Skrócić można je zawsze, gorzej z dodaniem kilku milimetrów. Miej też pod ręką nożyczki, bo to niezbędne narzędzie fryzjerskie. Precyzja i spokój są w tym przypadku kluczem do sukcesu i zmniejszą ryzyko zacięć i pomyłek. Strzyżenie maszynką nie jest tak wymagające, jak mogłoby się wydawać, jeśli nie mamy w planie przygotowania skomplikowanych fryzur prosto z wybiegów.

Tył głowy. Zacznijmy od tyłu głowy, czyli od włosów na karku. Dzięki lustrom w łazience lub dodatkowym lusterkom można na bieżąco kontrolować swoje poczynania. Zacznij od środka karku i kieruj maszynkę w górę, czyli odwrotnie do kierunku wzrostu włosów. Strzyżenie maszynką w warunkach domowych powinno być prowadzone zgodnie z zasadą ustawienie-obrót-stop. Ustaw ostrze i przesuwaj ku górze, obracaj maszynkę stopniowo, a po zakończeniu pracy po prostu ją wysuń z włosów.

Boki głowy. Działaj wolno i precyzyjnie, a potem zajmij się następnymi partiami – np. góry głowy czy boków. Kieruj maszynkę w górę, zmierzając do czubka głowy. Zależy Ci na prostych liniach? Przyłóż odwróconą maszynkę tak, by górna część ostrza dotykała skóry. Teraz zdejmij nasadkę i wyrównaj obwód fryzury, kończąc po bokach.

Strzyżenie w domu – oszczędne, a modne

Strzyżenie męskie jest wyjątkowo wdzięczne do nauki – pod warunkiem, że nasze wymagania nie są wysokie. Męskie cięcie często polega jedynie na skróceniu włosów, a z tym powinien sobie poradzić każdy laik. Proste fryzury lub obcięcie się na łyso nie jest poważnym wyzwaniem. Wystarczy trochę czasu i cierpliwości, by zyskać tę cenną umiejętność. Strzyżenie w domu pozwoli uzyskać dobre efekty nawet wtedy, gdy poznasz tylko najprostsze i podstawowe techniki obcinania włosów – jak m.in. cieniowanie czy degażowanie. Z czasem możesz zyskać nowe umiejętności uzupełniające, by męskie strzyżenie było wyjątkowo efektowne.
REMINGTON

Powodów, by nauczyć się strzyżenia może być wiele – m.in. brak możliwości wybrania się do fryzjera z powodu koronawirusa, oszczędność czasu lub pieniędzy. To świetny moment na naukę i zdobywanie nowych kompetencji. Strzyżenie męskie można łatwo i w kilka minut wykonać w domu samodzielnie – klasyczna fryzura jest zawsze modna i ponadczasowa. Męskie włosy ścięte na kilka milimetrów na całej długości głowy uzyskasz w domu w niecałe 10 minut!

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

pixel