WŁOSOWE LOVE
30.10.2020

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów. Co robimy źle?

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów. Co robimy źle?

Dbanie o zdrowie i dobrą kondycję włosów jest coraz popularniejsze. Wiemy już, że nie wystarczy pierwszy lepszy szampon, by fryzura prezentowała się bez zarzutu. Do pielęgnacji podchodzimy coraz bardziej świadomie. Skrupulatnie wybieramy olejki dopasowane do typu włosa, przeprowadzamy masaż głowy i peelingujemy skórę. Ale, niestety, wciąż popełniamy błędy w pielęgnacji włosów, które sprawiają, że pukle nie wyglądają tak, jak sobie tego życzymy. Kluczem do sukcesu jest unikanie ryzykownych, szkodliwych dla fryzury zabiegów. Oto zestaw błędów, które przydarzają się nam najczęściej.

https://ezebra.iai-shop.com/data/include/cms/BLOG/Najczistsze-blidy-w-pielignacji-wlosow.-Co-robimy-zle-/element5-digital-WCPg9ROZbM0-unsplash.jpg

Pielęgnacja włosów. Błędy w zapuszczaniu

Błędem w pielęgnacji włosów, który popełniamy bardzo często – może najczęściej – jest zapuszczanie pukli za wszelką cenę. Nie przeszkadzają nam rozdwojone końcówki, przesuszenie, zniszczenie. Chcemy mieć długie włosy, więc nie zważając na przeciwności, próbujemy je zapuścić. Tymczasem to duży błąd. Jeśli nie zadbamy na początku o zdrowie włosów, może się to skończyć jeszcze większymi problemami. Rozdwojenia będą się piąć ku górze, zahaczając o kolejne włosy. Z dnia na dzień fryzura będzie wyglądać coraz gorzej.

Dlatego, jeśli problem rozdwojonych końcówek dotyczy również nas, najwyższy czas udać się do fryzjera. Nie musimy tracić dużo z długości. Kilka centymetrów wystarczy, by fryzura odzyskała blask i zdrowie.

NACOMI

Podstawowy błąd w pielęgnacji włosów – zbyt częste mycie

Kolejnym, częstym błędem w pielęgnacji włosów jest zbyt częste ich mycie. Częstotliwość należy dopasować do typu włosów. Przetłuszczające się oczywiście częściej wymagają odświeżenia, przesuszonych z kolei nie musimy codziennie traktować szamponem. Od czasu do czasu warto zrobić kilkudniową przerwę w myciu – nawet przy tłustych włosach.
TOŁPA

Taka praktyka pozwoli im przyzwyczaić się do nowego trybu. W efekcie włosy nie będą tak szybko wymagać naszej interwencji. Oczywiście nie możemy też przesadzić w drugą stronę. Włosy, podobnie jak skóra, wymagają regularnego mycia. Musimy usuwać z nich zanieczyszczenia, odświeżać i rewitalizować. Obserwujmy swoją fryzurę i dostosowujmy metody pielęgnacyjne do ich potrzeb.

Temperatura wody

Błędem pielęgnacyjnym dotyczącym włosów jest mycie ich w zbyt zimnej lub zbyt gorącej wodzie. Ta zbyt ciepła rozszerzy łuskę włosa, przez co stracą one blask i zaczną się puszyć. Gorąca woda dodatkowo pobudza do pracy gruczoły łojowe, przez co przyspiesza produkcja sebum, a włosy szybciej się przetłuszczają. Natomiast zbyt zimna woda sprawia, że łuski włosa nie rozszerzają się w ogóle. Przez to szampon, odżywka czy maska nie są w stanie przeniknąć do głębi włosa, gdzie powinny oczyszczać i odżywiać. Jaka woda jest więc najlepsza? Letnia! Ani za ciepła, ani za zimna.

Błędy w pielęgnacji włosów. Złe kosmetyki

Częstym błędem jest również stosowanie niedopasowanych do typu włosów kosmetyków. Wybierając idealne produkty, przede wszystkim pamiętajmy o tym, by unikać tych z nadmiarem sztucznych dodatków barwiących czy zapachowych. Im ich mniej, tym lepiej. Warto inwestować w kosmetyki przebadane dermatologicznie, o prostych, naturalnych składach. Im krótsza lista składników, tym lepiej.

Zła szczotka. Duży błąd

Problem tkwi również w nieodpowiedniej szczotce do włosów. W zależności od typu włosów powinniśmy wybierać inne akcesoria. Do loków idealny będzie grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, do cienkich kosmyków nada się szczotka z naturalnego włosia, np. dzika. Jeśli nasze włosy wypadają lub są bardzo delikatne, sprawdzi się przy nich klasyczna szczotka z szeroko rozstawionymi zębami. Panie, które mają wyjątkowo grube, mocne włosy, powinni stawiać na podłużne, płaskie szczotki z mieszanym, naturalno-syntetycznym włosiem.
TANGLE TEEZER THE ORIGINAL SZCZOTKA DO WŁOSÓW PINK MAUVE

TANGLE TEEZER WET DETANGLING SZCZOTKA DO WŁOSÓW STANDARD LIQUORICE BLACK

LULLALOVE SZCZOTKA DO WŁOSÓW

OLIVIA GARDEN IDETANGLE SZCZOTKA DO WŁOSÓW FINE HAIR

Błąd pielęgnacyjny – zbyt wysoka temperatura

Włosów nie należy też nadmiernie stylizować. Wysoka temperatura działa na nie fatalnie. Stają się matowe, osłabione, zaczynają wypadać.

Jeśli już musimy ułożyć fryzurę na jakieś wielkie wyjście, pamiętajmy bezwzględnie o tym, by przed stylizacją stosować spray termoochronny, który będzie chronić włosy przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury. Ale na co dzień raczej unikajmy suszenia gorącym nawiewem, nadużywania prostownicy i lokówki. Im mniej takich zabiegów, tym lepiej.

FANOLA

Błąd w pielęgnacji włosów – brak delikatności

Żeby kompleksowo zadbać o włosy, pamiętajmy też o z pozoru niewielkich błędach, które popełniamy przy pielęgnacji. Po myciu włosów nie szorujmy ich ręcznikiem, nie rozczesujmy na siłę, próbując pozbyć się kołtunów. Traktujmy je z uwagą. Zamiast tradycyjnego ręcznika używajmy do osuszania bawełnianej ściereczki – stary T-shirt sprawdzi się doskonale.
SCHWARZKOPF

Nie pomijajmy też etapu nakładania odżywki i maski. Dwa razy w tygodniu przed myciem zaaplikujmy na włosy odpowiednio dobrany do ich potrzeb olej. Dbajmy o fryzurę, bądźmy cierpliwi, a włosy z pewnością nam się odwdzięczą.


Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

pixel