SEKRETY MAKIJAŻUDOMOWE PORADY
31.08.2021

Jak usunąć drugi podbródek. Makijażowe tricki

Jak usunąć drugi podbródek. Makijażowe tricki

Piękna, smukła szyja oraz wyraźnie zarysowana żuchwa to detale twarzy, które nadają jej szlachetny oraz młodzieńczy wygląd. Niestety, ze zjawiskiem podwójnego podbródka boryka się obecnie coraz więcej osób. Wbrew wielu obiegowym opiniom wcale nie posiadają go jedynie osoby otyłe lub z nadwagą. Obecnie coraz więcej kobiet, również tych młodych, wstydzi się z powodu drugiego podbródka. Jak sobie poradzić z problemem?

Czym jest podwójny podbródek i skąd się bierze?

Drugi podbródek może być efektem genów lub naszych codziennych nawyków! Popularne ostatnio określenie tech neck, to nic innego jak tzw. technologiczna szyja. Zjawisko to określa właśnie pojawienie podwójnego podbródka poprzez nadmierne, długie i częste korzystanie z telefonu, tabletu oraz komputera. W trakcie tych czynności nasza głowa jest mocno pochylona w dół, co powoduje rozciąganie skóry szyi oraz obciążanie nadmierne karku.

Wiele osób, również szczupłych i młodych, ma na tym punkcie ogromne kompleksy. Trudno się dziwić, bowiem w kanonie urody przyjęło się, że kobieta powinna mieć wyraźnie zarysowane rysy twarzy i smukłą szyję. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się podwójnego podbródka.
Podwojny

Ćwiczenia na podwójny podbródek

Aby pozbyć się nadprogramowego podbródka, warto wprowadzić do swojego dnia ćwiczenia, które pomogą nam w zniwelowaniu tej zbędnej fałdki.

1. Oprzyj się o ścianę, dotykając jej plecami. Następnie obracaj głowę powoli w lewo i prawo.
2. Napnij mięśnie szyi. Teraz powoli podnieś głowę do góry, po czym opuść ją, dociskając do mostka.
3. Spleć dłonie na wysokości klatki piersiowej i ugnij ręce. Z całej siły dociskaj jedną dłoń do drugiej.

Te trzy krótkie i proste ćwiczenia warto powtarzać codziennie w kilku seriach po kilkanaście powtórzeń.

Masaż twarzy. Czy pomoże zniwelować drugi podbródek?

Niestety, podwójny podbródek może też pojawiać się wraz z wiekiem. Nasza skóra zaczyna tracić jędrność już po 25 roku życia – to dlatego, że z biegiem czasu zanika powoli produkcja kolagenu. Dlatego warto próbować przywrócić naszej skórze blask nie tylko na twarzy, ale właśnie w okolicy podbródka. Masaż od wieków znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Do wykonania codziennego masażu twarzy warto sięgnąć po takie urządzenia jak:

1. Masażer Do Twarzy Różowy Kwarc
Manualny masażer wykonany z naturalnego kamienia – różowego kwarcu. Dwa wałeczki różnych rozmiarów pozwalają na precyzyjny oraz przyjemny masaż wszystkich obszarów twarzy. Regularne stosowanie pomoże zatrzymać oznaki starzenia skóry.
2. Wielofunkcyjne Urządzenie Do Masażu Twarzy I Skóry Wokół Oczu
Masażer, który wykorzystuje ultradźwięki, światło LED, a także elektryczną stymulację mięśni. Napina skórę, przywracając jej młodzieńczy i świeży wygląd. Spłyca zmarszczki, poprawia sprężystość i jędrność skóry.
3. Ultradźwiękowy Mini Masażer Do Twarzy
Niewielkich rozmiarów urządzenie. Za pomocą ultradźwięków symuluje produkcję kolagenu, wspomaga wysmuklenie owalu twarzy, a także poprawia napięcie i jędrność skóry.
4. Foreo Ufo Urządzenie Do Inteligentnej Pielęgnacji
Kultowe urządzenie, które najlepiej sprawdza się w połączeniu z maseczką przeznaczoną do pielęgnacji wybranego obszaru. Pomaga aktywnym składnikom z maseczki jeszcze lepiej wnikać w głąb skóry.

Makijażowe tricki na ratunek. Sprawdź koniecznie!

Z tymczasowych rozwiązań, które pomogą nam na co dzień zamaskować drugą brodę, najlepiej dostępny jest oczywiście makijaż. Pierwszą podstawową zasadą powinno być przyciemnianie miejsc, które chcemy ukryć. Dzięki temu pozwalamy światłu załamywać się w taki sposób, by podkreślało tylko atuty. Przygotujmy pędzle, kosmetyki i do dzieła!

Oto 3 makijażowe kroki do smukłej szyi:

Krok 1.

Tutaj potrzebujemy korektora, ale ciemniejszego od podkładu. Możemy użyć również kremowego w konsystencji bronzera.
Kosmetyk nakładamy na poziomą linię pod żuchwą, dokładnie tam, gdzie umiejscowiony jest nadprogramowy podbródek. Linię rysujemy od jednego do drugiego ucha. Teraz należy delikatnie, ruchami wklepującymi pracować z kosmetykiem, tak by wtopił się w naszą skórę. Doskonale do tego nada się gąbeczka do makijażu.

Krok 2.

Sięgamy po puder transparentny, mineralny. Tylko taki typ kosmetyku naprawdę utrwali produkt na naszej twarzy. Pamiętajmy, że podbródek to miejsce narażone na kontakt z szyją, ubraniami, szalikami. Nietrudno więc o jego starcie lub rozmazanie.

Krok 3.

Teraz potrzebujemy najlepiej całej paletki do konturowania twarzy. Jeśli nie, może to być po prostu nasz ulubiony bronzer i rozświetlacz.

Pamiętajmy, że konturowanie powinno być dobrze wykonane na całej twarzy, nie tylko pod brodą. Bronzer nanosimy na kości policzkowe, boki nosa oraz skronie. Rozświetlaczem zaś delikatnie muskamy środek czoła, brody i czubek nosa. Pomoże również podkreślenie spojrzenia oraz ust, co odwróci uwagę od obszaru podbródka.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel