SEKRETY MAKIJAŻU
19.06.2019

Jak wymodelować twarz? 3 tricki makijażowe

Jak wymodelować twarz? 3 tricki makijażowe

Modelowanie twarzy kosmetykami to jeden z największych trendów makijażowych ostatnich lat. Żadna stylizacja nie zrobiła takiej kariery – z technik wizażystów zaczęły korzystać kobiet na całym świecie. Zarówno te doświadczone, jak i domorosłe amatorki make-upu. Nic dziwnego. To jedna z tych technik, które niewielkim kosztem pozwalają pokonać gryzące nas często od lat kompleksy. Konturowanie stało się bezbolesną i szybką metodą na optyczne zmniejszenia nosa, złagodzenie rysów czy zmniejszenie czoła. A to tylko kilka funkcji, które mu zawdzięczamy! Zestaw dobrych kosmetyków, trochę wiedzy i odrobina cierpliwości sprawią, że – bez ingerencji chirurga – poprawimy swoje rysy i, co za tym idzie, pewność siebie.

Jak zwęzić twarz kosmetykami?

Jednym z popularniejszych zabiegów w modelowaniu twarzy makijażem jest optyczne zwężanie twarzy i podkreślanie kości policzkowych. Wiele pań źle się czuje ze zbyt okrągłą buzią, która nie dodaje im charakteru i zadziorności. I tu wkracza przyjaciel każdej kobiety – bronzer! Kosmetyk ten jest niezawodny. To dzięki niemu kontur twarzy nabiera ostrości. Żeby zwęzić buzię i wyostrzyć rysy, należy nałożyć go pod kośćmi policzkowymi, w charakterystycznym zagłębieniu. Produkt nakładamy pędzlem ruchem ku górze. Już po chwili zobaczymy, jak optycznie „schudnie” nasza buzia. To najlepsza, sprawdzona metoda na optyczne zwężenie twarzy i podkreślenie kości policzkowych kosmetykami.

ECOCERA BRONZER PRASOWANY THAI 10GNYX PROFESSIONAL MAKEUP PALETKA KOREKTORÓW 02 MEDIUMPUPA MILANO SUMMER ESCAPE MARBLED BRONZER WYPIEKANY BRONZER ROZŚWIETLAJĄCY 001 7GNABLA SKIN BRONZING BRONZER DO TWARZY PROFILE 6,5G

Konturowanie nosa krok po kroku

Jak modelować twarz kosmetykami, to tylko tak, by podkreślić to, co piękne i odrobinę ukryć elementy, które nam przeszkadzają. Żeby tak się stało, musimy solidnie przeanalizować swoje potrzeby. Jednym z częstszych problemów wielu kobiet jest… nos. A właściwie różne jego mankamenty. Większość z nas ma do swojego nosa jakieś pretensje. Zbyt szeroki, za wąski, zadarty, garbaty, duży, za mały. Co dziewczyna, to inny kłopot. Na szczęście tutaj też w sukurs przychodzi nam metoda na skrupulatne malowanie twarzy krok po kroku. Warto jednak pamiętać, że nie każda z nas będzie potrzebowała i chciała korzystać ze wszystkich etapów modelowania. Najczęściej wystarczy wybrać krok odpowiedni dla siebie i to na nim się skupić.

Panie zmagające się z kompleksem nieodpowiednio wyglądającego nosa, powinny nauczyć się korygowania wad bronzerem lub korektorem i rozświetlaczem. Makijaż korekcyjny nosa będzie polegać na przyciemnianiu i rozjaśnianiu kolejnych fragmentów tak, by ukryć zbyt szerokie lub wystające elementy i uwypuklić te ukryte. I tak – przy zbyt szerokim nosie bronzer nakładamy na jego boki, w przypadku garbatego – na sam garbek, przy zadartym na czubek, przy okrągło zakończonym obrysowujemy całą przegrodę i płatki. Następnie blendujemy bronzer z podkładem tak, by rozmazać kontury kresek.

Doskonalimy czoło. Jak zmniejszyć je kosmetykami?

Jedną z części ciała, które możemy poddać modelowaniu twarzy, jest czoło. A ono także bywa źródłem kompleksów i braku pewności siebie. Bardzo wysokiej lub, przeciwnie, niskie to trudność w doborze fryzury, idealnego makijażu i stylizacji. Na szczęście mamy kosmetyki! Żeby optycznie przesunąć linię włosów należy stosować się do kilku zasad – pozwolą one skorygować to, czego nie potrafimy w sobie zaakceptować. Paletka do makijażu przyda się przy korygowaniu kształtu i wysokości czoła.

Panie, które zmagają się z bardzo daleko położoną linią włosów, powinny ciemniejszym podkładem lub korektorem optycznie obniżyć tę granicę. W tym celu bronzer nakładamy przy samych włosach, na całej szerokości twarzy. Całość blendujemy gąbeczką tak, by ciemna linia połączyła się z podkładem i dała naturalny, subtelny efekt. Jeżeli z kolei chcemy czoło optycznie powiększyć – przy linii włosów aplikujemy jaśniejszy produkt. Taki, który będzie o ton jaśniejszy niż kolor naszego podkładu. Dzięki temu górna część czoła stanie się bardziej widoczna i, co za tym idzie, cała buzia sprawi wrażenie dłuższej.

Na sucho i na mokro – jak konturować twarz?

Jedną z ciekawostek na temat konturowania jest też to, że można je wykonywać na dwa sposoby – na sucho lub na mokro. I to właśnie ta druga metoda jest lepsza – daje naturalniejszy efekt, wygląda subtelniej i delikatniej. Suche kosmetyki wymagają większej wprawy i doświadczenia. Te dwie techniki wymagają też innych akcesoriów do aplikowania produktów. Wilgotne kosmetyki, np. fluid czy korektor, lepiej nakładać gąbeczką, suche zaś – pędzlami. W zależności od podejścia, można zacząć od bronzera lub od jasnego pudru, którym będziemy uwypuklać dany fragment twarzy.

Ważnym etapem modelowania twarzy jest rozświetlanie. Dobry kosmetyk położony w odpowiednim miejscu to sposób na stworzenie trójwymiarowego efektu i pogłębienie konturu twarzy. Warto jednak zachować rozsądek aplikując kolejne kosmetyki i pamiętać o tym, by solidnie je zblendować. Na buzi nie mogą zostać żadne widoczne kreski. Makijaż ma dodawać nam uroku i podkreślać naturalne piękno, nie tworzyć sztuczną, przesadzoną maskę, która całkowicie zmieni rysy. Jak modelować twarz? Rozsądnie!

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixel