DOMOWE PORADY
29.09.2020

Uporządkowane kosmetyki, szybszy makijaż – sposoby na porządek w kosmetyczce

Uporządkowane kosmetyki, szybszy makijaż – sposoby na porządek w kosmetyczce

Każda z nas wie, jak trudno jest utrzymać porządek w kosmetyczce i na toaletce. Wystarczy chwila nieuwagi lub poranny pośpiech, aby wszystko pomieszało się ze sobą. Na szczęście istnieją proste i sprawdzone sposoby na organizację naszych ulubionych preparatów pielęgnacyjnych. Jakie? Podpowiadamy!

Uporządkowane kosmetyki

Jak uporządkować kosmetyki?

W organizacji kosmetyków najważniejsze jest metodyczne podejście. Ten długi i niezbyt przyjemny proces najlepiej rozpocząć od porządków. Jak się za nie zabrać? Oto kilka najważniejszych etapów make-upowego sprzątania:

Etap 1: Przygotowanie Aby nasze porządki okazały się sukcesem, przede wszystkim musimy odpowiednio się do nich przygotować. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem do makijażowej harmonii okazuje się zebranie w jednym miejscu całej kolekcji posiadanych przez nas kosmetyków. W tym celu należy przeszukać wszystkie szuflady, szafki, kosmetyczki, a nawet torby i plecaki.

Etap 2: Selekcja Po zebraniu całego kosmetycznego asortymentu, nadchodzi czas na drugi krok, czyli selekcję. Etap ten rozpoczynamy od pozbycia się wszelkich przeterminowanych produktów, których używanie mogłoby okazać się niebezpieczne dla naszej skóry. Następnie musimy zastanowić się, które z pozostałych preparatów naprawdę nam się przydadzą – często zdarza się, że w kosmetyczce znajdują się produkty, których po prostu nie używamy. Tego typu kosmetyki należy podarować koleżance lub znaleźć im inne zastosowanie. Pamiętaj też o złotej zasadzie. Jeśli uznasz, że coś jeszcze Ci się kiedyś przyda… to na pewno nigdy tego nie użyjesz. Lepiej od razu przeznaczyć to na podarunek lub wyrzucić, jeśli nie ma innej opcji.

Etap 3: Nowe zastosowanie Jak wykorzystać nieużywane produkty? Perfumy mogą posłużyć nam jako odświeżacz powietrza, natomiast kremy nawilżające świetnie nadadzą się do nabłyszczania skórzanych butów.

Etap 4: Mycie Masz w swojej kolekcji produkty, które wymagają przemycia? Teraz jest na to idealny moment. Wszystkie przedmioty wielokrotnego użytku, tj. pędzle, szczoteczki czy gąbeczki, gromadzą na sobie brud, który trzeba usunąć. Jak poprawnie umyć pędzelek? Zamocz jego włosie w wodzie. Następnie nałóż odrobinę kosmetyku (np. szarego mydła lub oliwki czy szamponu dla niemowląt). Pocieraj włosie do powstania piany i spłucz. Czynność powtarzaj, dopóki w pianie nie będzie zabrudzeń. Potem osusz pędzle na papierowym ręczniku. Jak już wyschną, odłóż je do kosmetyczki.

Jak poukładać kosmetyki, czyli postaw na kategorie

Kiedy już pozbyłyśmy się wszystkich niepotrzebnych preparatów, możemy zabrać się za układanie tych, których regularnie używamy. Jak to zrobić? Najlepiej podzielić kosmetyki na kilka kategorii:

Kategoria 1: Pielęgnacja twarzy W szufladzie przeznaczonej na produkty do pielęgnacji twarzy powinny znaleźć się płyny micelarnetonikiolejkikremy na dzień, na noc i pod oczy, a także wszelkie preparaty do demakijażu. Oprócz tego możemy schować do niej również ulubione płatki, patyczki i waciki.

Bielenda eco nature woda micelarna
Bielenda nawilżający balsam

Kategoria 2: Pielęgnacja ciała W tej kategorii znajdują się wszystkie balsamy, kremy nawilżające, olejki oraz sera. Zaliczyć do niej możemy również różnego rodzaju masła, żele nawadniające, a także mleczka do ciała.

Kategoria 3: Pielęgnacja włosów Do szafki z produktami do pielęgnacji włosów włóżmy lakierymaskiolejki pianki. Oprócz tego zapełnijmy ją także suchymi odżywkami, żelami do stylizacji oraz gumkami wsuwkami. W takiej szafce możemy przechowywać również suszarkę, lokówkę i prostownicę.

Lakier objętości

Kategoria 4: Makijaż W tej kategorii mieszczą się nasze pudrypodkładycienie bronzery. Uwzględniamy w niej również tusze do rzęseyelinerykredki oraz utrwalacze do makijażu. Pamiętajmy, że tego typu produkty najlepiej jest przechowywać razem z ulubionymi pędzlamigąbeczkami oraz zalotką.

Organizacja kosmetyków. Wybieramy najlepsze kosmetyczki i kuferki

W trakcie make-upowych porządków dobrze jest zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyczkę lub kuferek. Tego typu organizery ułatwią nam zapanowanie nad naszymi kosmetykami i sprawią, że szafka, w której je przechowujemy, będzie prezentować się naprawdę stylowo. Które z nich wybrać?

Jednymi z najpopularniejszych organizerów są obecnie kuferki. Do ich największych zalet należą pojemność, elegancki wygląd oraz pasek na ramię, umożliwiający wygodne przenoszenie go w wybrane miejsce. Kuferki świetnie sprawdzą się dla osób, które posiadają dużo kosmetyków lub które używają kosmetyków do swojej pracy.

Bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowniczek cieszą się również kosmetyczki. Pomogą one zapanować nad kosmetykami nie tylko w domu, ale także w podróży.

Jak samemu zrobić organizer na kosmetyki?

Aby zwiększyć funkcjonalność szuflady, w której przechowujemy kosmetyki do makijażu, możemy pokusić się o samodzielne wykonanie stylowego organizera. Jak go zrobić?

Krok 1: Przygotowanie

Zanim zabierzemy się za budowanie naszego organizera, najpierw musimy przygotować kilka niezbędnych akcesoriów. Co będzie nam potrzebne?

• Kartoniki po lekach lub kosmetykach;
• Nożyczki;
• Klej;
• Taśma dwustronna;
• Papier do prezentów, papier samoprzylepny lub farba w sprayu do dekoracji.

Krok 2: Planowanie

Przed rozpoczęciem pracy powinnyśmy przede wszystkim zastanowić się, ile przegródek zamierzamy wykonać i jakie kosmetyki chcemy w nich przechowywać. Następnie należy wybrać odpowiednią ilość pustych pudełek, złożyć je na płasko i przeciąć na pół (lub na inną pożądaną wysokość). Warto również przeznaczyć jeden płaski karton na podkładkę pod nasze przegródki.

Krok 3: Dekoracja

Większości z nas zależy, by organizer był nie tylko praktyczny, ale stanowił również wyjątkową ozdobę naszej make-upowej szuflady. Jak to zrobić? Istnieją różne sposoby dekorowania kartonowych przegródek. Możemy je pomalować na ulubiony kolor farbą w sprayu albo okleić papierem prezentowym. Niektóre z nas w tym celu wykorzystują również resztki tapet lub zaopatrują się w papier samoprzylepny.

Krok 4: Sklejanie

Na koniec warto skleić pudełka w całość.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

pixel