SEKRETY MAKIJAŻUDOMOWE PORADY
30.01.2020

Jak przechowywać kosmetyki. Praktyczne pomysły

Jak przechowywać kosmetyki. Praktyczne pomysły

Porządek. Wszyscy wiemy, jak trudno go utrzymać. Zwłaszcza jeśli mowa o rzeczach codziennego użytku. Dobrym przykładem będą kosmetyki, które potrafią być rozrzucone dosłownie wszędzie albo bezładnie leżeć w pierwszej lepszej szufladzie. Wtedy często trudno je znaleźć. Często też wylewają się czy rozsypują. Co zatem zrobić, żeby pozbyć się tego problemu? Jak przechowywać kosmetyki i jakie są najlepsze rozwiązania? Cóż, w prostocie siła!

Jak przechowywać kosmetyki? Zapanuj nad chaosem

To znane powiedzenie, jednak nie da się ukryć, że nawet geniusz może mieć czasem dosyć bałaganu. Zwłaszcza w przypadku kosmetyków będzie to uciążliwe. Warto zatem rozwiązać ten problem. Tym bardziej że, jak się okazuje, na co dzień korzysta się zaledwie z czterech, pięciu produktów do makijażu. Nawet jeśli ma się ich kilkadziesiąt. Po prostu używa się tych, które najbardziej się lubi, a reszta pozostaje na inne okazje. Dlatego też dobrze jest wziąć to pod uwagę i posegregować wszystkie kosmetyki seriami.

Wtedy wszystko będzie pod ręką, dzięki czemu częściej będzie można korzystać z całych swoich zasobów, ale równocześnie nic nie będzie niszczeć. Rzucone, przechowywane luzem produkty najzwyczajniej w świecie się psują. Pudełka pękają, pudry czy cienie pękają, inne zaś tracą trwałość.

Decydując się na porządek, nie tylko zyskamy na praktyczności, ale też na estetyce. Wiele akcesoriów codziennego użytku może posłużyć za zgrabny organizer produktów kosmetycznych. Można je segregować na wiele sposobów, co jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania. Zawsze wszystko będzie na swoim miejscu, dzięki czemu nie tylko łatwo będzie po to sięgnąć, ale też można na bieżąco kontrolować stan danego produktu. Już nic nas nigdy nie zaskoczy!

Wypróbuj przybory biurowe do przechowywania kosmetyków

  • Przezroczysty organizer z szufladkami

Najprostsze i najbardziej popularne rozwiązanie wykorzystywane również przez blogerki oraz profesjonalne wizażystki. W ten sposób zawsze wszystko będzie odpowiednio posegregowane. Można tu schować podkłady, pudry, cienie, maskary. Można także podzielić kosmetyki w zależności do czego służą: oczy, brwi, cera, usta. W ten sposób nie tylko zachowujemy porządek, ale i dbamy o nasze produkty, zachowujemy je w czystości oraz chronimy przed działaniem np. wilgoci.

  • Pojemnik na przybory biurowe

Taki jak na długopisy. W ten sposób można bardzo łatwo ulokować pędzle do makijażu lub wszelkiej maści kredki. Pamiętajmy jednak, aby zawsze to robić częścią, której używa się do nakładania, do góry. Dzięki temu produkty dłużej zachowają trwałość, nie będą niszczeć. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku świeżo umytych pędzli – trzymanie ich włosiem ku górze pozwoli im nie tylko szybciej wyschnąć, ale i zachować pierwotny kształt.

Masz niepotrzebne rzeczy? Wykorzystaj je!

Jeśli nie wiesz gdzie trzymać kosmetyki, pomyśl ekologicznie. Wykorzystaj słoiki czy zapomniane już stojaki na dokumenty. W ten sposób zapanujesz nad chaosem. Słoiki, które można dodatkowo przyozdobić np. wstążką czy sznurkiem, staną się nie tylko ładnym elementem wystroju łazienki czy toaletki, ale też świetnie sprawdzą się przy przechowywaniu pędzli, kredek czy tuszów do rzęs.

Warto również dać drugie życie stojakom na dokumenty, które są świetnym miejscem na ulokowanie palet cieni, które nie lubią być trzymane z innymi produktami, ponieważ często przekładane lub obciążone mogą ulec zniszczeniu. Osobne przegródki świetnie je ochronią. W przypadku, kiedy mamy do dyspozycji przegrody o różnej wielkości, do tych najszerszych możemy wstawić lakiery do włosów czy pianki.

Przechowywanie kosmetyków w kosmetyczce

Kosmetyczki często są miejscem, w którym upychamy wiele rzeczy. Jak przechowywać kosmetyki w małym przyborniku, aby to miało sens? Przede wszystkim zdecydować się na niewielką kosmetyczkę, którą zawsze mamy przy sobie. Dzięki temu w środku znajdziemy wyłącznie najpotrzebniejsze produkty, które pozwolą na szybką poprawę makijażu. Szminka, tusz do rzęs, mały podkład, pędzel i gąbeczka w zupełności wystarczą, żeby w każdej chwili szybko się odświeżyć.

W przypadku, kiedy korzystamy z sypkich kosmetyków, jak puder, róż czy podkład mineralny, wielkość kosmetyczki jest bardzo ważna. Im większa, tym gorzej, ponieważ wszystko będzie się o siebie obijać. Może spękać, otworzyć się, wysypać – bez sensu narażać się na takie szkody. Mniejszy organizer pozwoli na utrzymanie niesfornych kosmetyków w ryzach, dzięki czemu w każdej sytuacji będzie można po nie sięgnąć. W zależności od potrzeb możemy wybrać dużą, pojemną kosmetyczkę lub niewielką i kompaktową, która zmieści się każdej torebce.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel