
Utrzymanie skóry głowy i włosów w dobrej kondycji stanowi nie lada wyzwanie. Ich stan pogarsza stres, nieprawidłowo zbilansowana dieta, zmiany hormonalne, a także dolegliwości ogólnoustrojowe. Na szczęście wielu problemom z nadmiernie wypadającymi włosami, wolno rosnącymi pasmami, łojotokiem, łupieżem i podrażnieniami skalpu możesz zaradzić. Jednym ze sposobów na przywrócenie włosom i skórze głowy zdrowego wyglądu jest stosowanie wcierek do włosów. Połączenie mocy ekstraktów roślinnych i masażu pozwala uporać się z wieloma mankamentami. Ważne jednak, by sięgnąć po dobrej jakości kosmetyk odpowiedni do potrzeb skóry głowy i pasm. Wypróbuj najskuteczniejsze wcierki do włosów, które możesz znaleźć w naszej ofercie!
Spis treści
- Na co zwrócić uwagę szukając dobrej wcierki do włosów?
- Jak działają bardzo dobre wcierki do włosów?
- Top wcierki do włosów, które warto wypróbować!
- Numer 1 – Wcierka Herbaria Banfi Hajszesz
- Numer 2 – Wcierka do włosów Anwen Grow Me Tender
- Numer 3 – Wcierka do włosów Vianek
- Numer 4 – Farmona Jantar
- Numer 5 – Wcierka Satttva Henna i Amla
Na co zwrócić uwagę, szukając dobrej wcierki do włosów?
Wcierki do włosów są preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji kosmyków i skóry głowy. Mogą mieć postać: olejku, serum, hydrolatu, a także toniku, a sam produkt najczęściej jest w formie ampułek bądź sprayu. Jak spośród szeregu różnych typów tego produktu o odmiennych kompozycjach składników wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiedni do problemu, z jakim zmagają się twoje włosy i skóra głowy?
Po pierwsze rozważ konsystencję, która najbardziej ci odpowiada. Wybór powinien być podyktowany wyłącznie preferencją co do sposobu aplikacji kosmetyku. Aby nałożyć gęste serum czy olejek, wyciśnij preparat lub go wylej bezpośrednio na skalp. Możesz też posłużyć się szpatułka lub strzykawką bez igły. Zwłaszcza ten ostatni sposób jest wygodny i ułatwia wykonywanie zabiegu, ponieważ pozwala odmierzyć dokładnie maksymalną dawkę substancji do nałożenia na całą skórę głowy i włosy. Zwykle jest to około 5 ml (to tyle ile zmieści się na małej łyżeczce od herbaty). W przypadku bardziej wodnistych wcierek (hydrolatów i toników) warto kupić atomizer, który ułatwi rozpylanie preparatu. To zdecydowanie prostszy sposób na to, by szybko i dokładnie pokryć skalp i pasma.
Znacznie trudniejszy jest wybór wcierki, który uwzględnia analizę składników zawartych w kosmetyku. To bowiem składniki aktywne decydują o właściwościach preparatu. Niektórzy producenci ułatwią zadanie i w nazwie produktów umieszczają informacje o ich przeznaczeniu np. wcierka wzmacniająca do włosów wypadających czy też wcierka regulująca do włosów przetłuszczających się.
Czym się jednak kierować, gdy takiej informacji nie znajdujesz na opakowaniu? Wówczas sprawdź jakie substancje roślinne lub syntetyczne znajdują się w składzie kosmetyku i kup ten, który rozwiąże problem twoich włosów i skalpu. Jeśli zależy ci na przyspieszeniu wzrostu kosmyków, sprawdź, czy we wcierce, którą planujesz kupić, znajduje się wyciąg np. z: rozmarynu, mięty, szałwii, imbiru, lawendy, czarnuszki siewnej, kozieradki, czarnej rzepy, skrzypu polnego, brzozy czy też chili.
Wsparciem w zmniejszaniu stopnia wypadania włosów będą natomiast ekstrakty np. z: lawendy, rozmarynu, tymianku, drzewa herbacianego, łopianu, brzozy, żeń-szenia, kozieradki, czarnej rzepy, skrzypu polnego, szałwii, kofeiny, chili, cynamonu lub imbiru. Korzystny wpływ na zapobieganie łysieniu (zwłaszcza androgenowemu) ma też minoxidil. Jeśli zmagasz się z łojotokiem i łupieżem oraz towarzyszącymi im podrażnieniami unikaj drażniących składników, takich jak kofeina, cynamon, chili oraz imbir. Wybieraj natomiast produkty z lawendy, szałwii, rozmarynu, tymianku, drzewa herbacianego, rumianku, nagietka lekarskiego, skrzypu polnego, łopianu, brzozy czy też czarnuszki siewnej. Złagodzić stany zapalne pomoże też kwas linolowy i glutation.
SPRAWDŹ TEŻ: Domowe wcierki do włosów. Porady i przepisy

Jak działają bardzo dobre wcierki do włosów?
Żadna z wcierek nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, jeśli nie będziesz stosować jej właściwie. Co to znaczy? Tak jak sugeruje nazwa kosmetyku – musi on zostać „wtarty” w skalp i pasma. Nie chodzi tu jednak o intensywny masaż. To mogłoby nadmiernie pobudzić gruczoły łojowe do produkcji sebum, a także osłabiłoby włosy. Masaż wykonywany palcami dłoni lub specjalnym masażerem powinien być delikatny. Dzięki temu nie wywołasz negatywnych konsekwencji dla kondycji skory głowy i kosmyków, a jednocześnie pobudzisz krążenie krwi i limfy. To pozwoli lepiej ukrwić i dotlenić skalp oraz znajdujące się w nim cebulki włosowe. Ponadto, składniki aktywne zawarte we wcierce sprawniej będą wyniknąć w skórę i włosy, by je zregenerować, odżywić i nawilżyć. Jeśli będziesz regularnie (codziennie lub co kilka dni) i prawidłowo wykonywać zabiegi pielęgnacyjne – szybko zauważysz efekty.
SPRAWDŹ TEŻ: Jak używać wcierki do włosów? Poradnik

Top wcierki do włosów, które warto wypróbować!
Wcierki do włosów stosowane są przez kobiety na całym świecie od setek lat. Jeszcze nasze babki chętnie samodzielnie przygotowywały te kosmetyki ze względu na brak dostępu do preparatów drogeryjnych. Obecnie wcierki do włosów znowu wracają do łask. Nic w tym dziwnego! Są bardzo skuteczne i proste w użytkowaniu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Naturalne wcierki do włosów. Remedium na problemy z fryzurą
W ofercie drogerii internetowej eZebra znajdziesz wiele rodzajów wcierek zapobiegających wypadaniu włosów, przyspieszających ich wzrost, a także redukujących stany zapalne, łupież oraz łojotok. Bez trudu znajdziesz kosmetyk spełniający twoje potrzeby. Aby nieco ułatwić ci wybór, przedstawiamy pięć najlepszych wcierek do włosów, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wymagających wielbicielek elastycznych i mocnych włosów.

Numer 1 – Wcierka Herbaria Banfi Hajszesz
Wcierka do włosów Banfi Hajszesz marki Herbaria, to rozwiązanie dla wyjątkowo wymagających wielbicielek zdrowych włosów. Trudno o drugi tak kompleksowo działający preparat. Dzięki zawartych w kosmetyku ekstraktach z chrzanu, gorczycy, jałowca i majeranku możesz liczyć na działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, pobudzające krążenie krwi, odżywiające, przeciwłupieżowe i przeciwzapalne. Jeśli będziesz regularnie stosować tę wcierkę, nie tylko zredukujesz łupież i odkazisz drobne stany zapalne, ale również przyspieszysz wzrost włosów i zapobiegniesz ich wypadaniu. Chcesz zacząć sezon letni z włosami, o jakich wiele kobiet może tylko pomarzyć? Sięgnij po wcierkę Banfi Hajszesz. Wcierkę stosuj przynajmniej raz w tygodniu na umytą skórę głowy. Zaaplikuj produkt, a następnie wmasuj. Następnie po około 40 minutach, zmyj wcierkę i umyj włosy szamponem.

Numer 2 – Wcierka do włosów Anwen Grow Me Tender
Ziołowa wcierka marki Anwen – Grow Me Tender ma właściwości rozgrzewające. Zawiera naturalne ekstrakty z kozieradki, czarnej rzepy, czerwonej cebuli i żeń-szenia. Taka kompozycja wzmacnia cebulki, sprawiając, że włosy przestają intensywnie wypadać, ale też szybciej rosną. Do tego niacynamid i cynk stabilizują pracę gruczołów łojowych, sprawiając, że przestają wydzielać sebum w nadmiernej ilości. Jeśli natomiast na twojej głowie pojawiły się drobne podrażnienia – pantenol pomoże je złagodzić. Rozgrzewająca moc wcierki to zasługa HotFlux® i olejku miętowego. Dzięki nim zwalczysz bakterie, ale i pobudzisz krążenie, skutkiem czego cebulki włosów zostaną dotlenione i odżywione. Anwen Grow Me Tender to wcierka dla ciebie, jeśli chcesz zarówno wzmocnić włosy, jak i przyspieszyć ich wzrost. Wcierkę wmasowuj w skórę głowy palcami lub specjalnym masażerem i pozostaw na skórze głowy na całą noc. Nie spłukuj.

Numer 3 – Wcierka do włosów Vianek
Wcierka do włosów marki Vianek to produkt wegański, który ma postać toniku i który możesz łatwo rozpylać na pasma i skalp. Wcierka zawiera ekstrakty z mięty, melisy, szałwii i jabłka rozprowadzonych w oliwie z oliwek i maśle shea. Dzięki takiej kompozycji kosmetyk ma właściwości normalizujące i łagodzące – reguluje pracę gruczołów łojowych, gdy te nadmiernie produkują sebum. Dodatkowo działa oczyszczająco i odświeżająco. Nic więc dziwnego, że jest tak popularny wśród kobiet, których włosy mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Pozytywnym skutkiem ubocznym stosowania wcierki Vianek jest wyraźne zagęszczenie pasm i ich wzmocnienie. To rozwiązanie w sam raz przed wakacjami, gdy częste przebywanie na słońcu nie pozostaje obojętne dla kondycji kosmyków. Wcierkę stosuj codziennie, wcierając kilka minut w skórę głowy, nie spłukuj. Rada kosmetologa: Pamiętaj, że wcierki wymagają regularnego stosowania i postępowania z nimi według zaleceń producenta. Jeżeli pominiesz kilka razy z rzędu aplikację kosmetyku, nie zauważysz pożądanych efektów na skórze głowy i włosach. To produkty niezwykle skuteczne, ale wymagające szczególnej systematyczności.
Tego, jak wzmocnić włosy po lecie, dowiesz się z poradnika na naszym blogu.

Numer 4 – Farmona Jantar
Wcierka do włosów Jantar marki Farmona to wcierka w formie wygodnych do aplikacji ampułek. Nie musisz się więc martwić o to, że nałożysz zbyt dużo preparatu na skalp i włosy. Sięgnij po ten produkt, jeśli masz dosyć osłabionych włosów po okresie ciąży czy długotrwałym odchudzaniu. Dzięki zawartości wyciągu z bursztynu, witamin A, E i F oraz glukozy zauważysz poprawę w kondycji pasm już po kilku użyciach. Jednak dla zachowania efektu – na stałe wprowadź tę wcierkę do swoich codziennych rytuałów piękna. zawartość Wcierkę wmasowuj w skórę głowy po myciu głowy- około 2 minut, nie spłukuj.

Numer 5 – Wcierka Sattva Henna i Amla
Ajurwedyjska wcierka do włosów Henna i Amla marki Sattva to wcierka w formie odżywki. Zawarty w niej ekstrakt z henny działa przeciwzapalnie i łagodząco. To remedium na podrażnienia pojawiające się po drapaniu głowy czy też w wyniku działania bakterii oraz grzybów. Natomiast wyciąg z owoców amli sprawia, że włosy zaczynają szybciej rosnąć. Stosując więc tylko jeden kosmetyk, zadbasz jednocześnie o skalp, jak i o pasma. Włosy będą zdrowo i szybko rosnąć, przestaną się nadmiernie przetłuszczać, a do tego zlikwidujesz dokuczliwe podrażnienia skóry głowy. Czy można chcieć czegoś więcej? Wcierkę wmasuj w skórę głowy co 2-3 dni. Przy użytkowaniu zachowaj jednak ostrożność, ponieważ wcierka jest mocno ziołowa- uwaga przy alergii na zioła i ostrą papryczkę!
