WŁOSOWE LOVE
23.06.2021

Sposoby na gęste włosy. Jak dbać o gęste włosy?

Sposoby na gęste włosy. Jak dbać o gęste włosy?

Bardzo gęste włosy uznaje się za ideał. I oczywiście wiele w tym prawdy! Jednak, aby włosy rzeczywiście dobrze wyglądały, należy poświęcić im sporo uwagi. Wymagają starannej pielęgnacji i mycia za pomocą łagodnego szamponu. Jak na stan włosów wpływa pielęgnacja skóry głowy? Jakie pH powinien mieć szampon? Sprawdź nasze porady!

Gęste włosy – czyli jakie?

O gęstych włosach mowa, gdy jest ich po prostu bardzo dużo. Mogą być cienkie, grube, kręcone lub proste. Gęstość to określenie ich ilości, a nie natury. Lecz niezależnie od struktury, łączy je kilka cech. Bardzo gęste włosy wykazują tendencję do plątania, co u dzieci czasami prowadzi do powstawania irytujących kołtunów. Często źle się układają, są zbyt ciężkie lub puszyste. Trudniej utrzymać je w czystości, bo szybko przetłuszczają się przy skórze głowy. Przy tym trzeba więcej czasu, aby je umyć, wysuszyć i uczesać. Wszystko to sprawia, że ich pielęgnacja okazuje się dość pracochłonna, co bywa kłopotliwe szczególnie u najmłodszych. Na szczęście można je ujarzmić. Istnieją dobre sposoby na gęste włosy, dzięki którym staną się one zdrowe, zadbane i piękne.
BAMBINO

Jak dbać o gęste włosy?

Przede wszystkim myj włosy tak często, jak trzeba. Nie ma sensu zwlekać z myciem, gdy wyraźnie tego potrzebują. Przez to jedynie nabawisz się łupieżu, a nawet nadmiernego wypadania. Dotyczy to również dzieci! W trosce zarówno o krótkie, jak i długie gęste włosy przyda Ci się odpowiedni produkt.

W parze z dużą ilością włosów nierzadko idzie przetłuszczanie. Gdy zmagasz się z tym problemem, wybierz szampon, który przywróci skórze głowy niezbędną równowagę. W tym wypadku dobrze spisze się Odświeżający szampon Bambino Rodzina, który dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, zapewniając im długotrwałą świeżość. To zasługa ekstraktów z ogórka i melisy, a także prowitaminy B5.

Jeśli jednak nie masz problemu z przetłuszczaniem, sięgnij po kosmetyki nawilżające, jak np. Nawilżający szampon Bambino Rodzina. Chroni on skórę głowy przed podrażnieniami, a same włosy przed wysuszeniem. Ułatwia też rozczesywanie, co przy gęstych włosach ma duże znaczenie. Co ważne, z tych kosmetyków może korzystać cała rodzina, w tym maluchy od 3. roku życia. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy każde z Was może pochwalić się gęstą czupryną. Podsumowując – dwa pierwsze sposoby na gęste włosy to dobór skutecznych produktów i odpowiednia częstotliwość mycia.

BAMBINO

Sposób na gęste włosy – szampon z dobrymi składnikami!

Aby gęste włosy wyglądały pięknie i były zdrowe, konieczna jest właściwa pielęgnacja skóry głowy. Włosy mają dobrą kondycję tylko wtedy, gdy skóra głowy jest odpowiednio nawilżona, pozbawiona podrażnień, gdy wydzielanie sebum jest na właściwym poziomie i gdy funkcje ochronne skóry są wystarczająco mocne. Jakie warunki musi spełniać szampon, by zapewniać skórze głowy właśnie takie efekty? Powinien odznaczać się delikatną formułą bez silikonów. Powinien za to posiadać składniki nastawione na trzy główne zadania: nawilżanie, odżywianie i wzmacnianie.

Takie efekty pomagają osiągnąć m.in. ekstrakt z bawełny, prowitamina B5 (pantenol) i ekstrakt z chabra bławatka. Te składniki zawarte są w Szamponie nawilżającym Bambino RODZINA. Szczególnie dobrze sprawdzi się u dzieci, bo ułatwia rozczesywanie. A jak wiadomo – ta czynność przy gęstych włosach nie należy do najłatwiejszych!

Jeśli jednak masz tendencję do przetłuszczania, sięgnij po Szampon Odświeżający Bambino RODZINA. Oprócz tego, że normalizuje wytwarzanie sebum, zapobiega też obciążeniu włosów. Dzięki temu masz szansę wydobyć pełnię potencjału swoich gęstych włosów – zachowasz ich puszystość i objętość! Jakie składniki tego szamponu dbają o skórę i włosy? Wyciąg z ogórka i ekstrakt z melisy cytrynowej (odświeżenie i normalizacja) oraz witamina PP (odżywienie)!
szampon bambino

Gęste włosy a pH szamponu

Co jeszcze ma wpływ na kondycję skóry głowy i włosów? Zdecydowanie pH, które jest różne dla skóry i włosa. Skóra – by funkcjonowała prawidłowo – powinna mieć odczyn bliski 5, a więc lekko kwasowy, w kierunku neutralnego. Włos natomiast pH równe 3, czyli kwasowe. Jak pogodzić te dwie odmienne potrzeby? Stosując szampon o pH pośrednim, czyli wynoszącym 4. Taki właśnie odczyn mają szampony Bambino RODZINA.

Skąd wiemy, że taki kompromis działa? Szampony Bambino RODZINA zostały przebadane pod kątem wpływu na pH skóry głowy. Są na tyle łagodne, że mogą po nie sięgać i dorośli, i dzieci.

Jeśli masz gęste włosy, możesz śmiało sięgać po szampony Bambino RODZINA. Są one uniwersalne, to znaczy, że bezpiecznie mogą stosować je także dzieci, które naturalnie mają często gęste i zdrowe włosy. Warto od najmłodszych lat dbać o to, by taki dobry stan włosów zachować także w dorosłym życiu! Wybór szamponów Bambino to idealne rozwiązanie, gdy nie chcesz kupować osobnych produktów dla każdego z członków rodziny.
bambino szampon

Długie lub krótkie gęste włosy – technika mycia

Na świeżość oraz dobry wygląd gęstych włosów w dużej mierze wpływa technika ich mycia. Ze względu na to, że jest ich dużo, dotarcie do skóry głowy jest trudne. Właśnie dlatego, dobry sposób na gęste włosy to mycie głową do dołu z wykorzystaniem metody kubeczkowej. W takiej pozycji skupiasz się na samej skórze głowy, zamiast pocierać włosy. Rozpuszczony w wodzie szampon łatwiej się rozprowadza, a przy tym z pewnością nie podrażni skóry. Gdy mimo wszystko uważasz, że masz zbyt gęste włosy i nie jesteś w stanie poprawnie ich domyć, spróbuj myć je dwa razy.
szampony
A jak myć gęste włosy malucha? Wybieraj szampony, które nie szczypią w oczy, jak choćby wyżej wspomniane produkty Bambino. Warto pozwolić dziecku samodzielnie nałożyć kosmetyk na głowę. Wtedy poczuje się bezpieczniej. Inna opcja to nalanie do wanny małej ilości wody z kosmetykiem tak, aby szkrab zanurzył w się w niej samodzielnie (to eliminuje nieprzyjemny element polewania). Do Ciebie należy wówczas dokładne wymasowanie skóry głowy pociechy, a następnie spłukanie podobną techniką, jak w przypadku jej moczenia. Zatem trzeci sposób na gęste włosy niezależnie od ich długości to prawidłowe mycie.

Sprytny sposób na gęste włosy – poprawna technika czesania

Jest jeszcze jeden element, o którym trzeba pamiętać. Jaki? Otóż kolejny sposób na gęste włosy to prawidłowe czesanie kosmyków. Mając gęstą czuprynę, sięgaj po grzebień o szeroko rozstawionych zębach. To model, który znakomicie rozczesuje nawet mocno splątane włosy. Unikaj za to gęstych szczotek z miękkimi, drobnymi ząbkami, bo zwyczajnie utkną w Twojej bujnej fryzurze.

Już wiesz, co zrobić z gęstymi włosami, zatem do dzieła! Traktując je we właściwy sposób, szybko zauważysz efekty. Zapewniamy, że warto wykorzystać ich wyjątkowy potencjał.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel