SEKRETY MAKIJAŻU
29.06.2019

Oko pod kontrolą. 5 pędzli do makijażu

Oko pod kontrolą. 5 pędzli do makijażu

Perfekcyjny makijaż to zaleta nie tylko dobrze dobranych kosmetyków, znaczenie mają tutaj też odpowiednie akcesoria. Tak jest też w przypadku makijażu oka. Aby był profesjonalny i wykonany bez zarzutu, konieczne jest użycie specjalnych pędzli. Poniżej lista tych najważniejszych! Z artykułu dowiesz się między innymi, czym prawidłowo nałożyć bazę i wiele innych ciekawych rzeczy. Sprawdź koniecznie!

HAKURO PĘDZEL DO BRWI EYELINERA H85

Jakie pędzle wybrać do makijażu oczu?

Pędzle tego rodzaju powinny być przede wszystkim dobrej jakości. Produktami godnymi polecenia są pędzle Hakuro do oczu. Cieszą się one dobrą opinią i bardzo często pojawiają się na filmikach youtuberek, których kanały związane są z tematyką malowania oczu i innych części twarzy. Pędzle tej marki, jak i wielu innych można nabyć w postaci pojedynczych sztuk, lub gotowego zestawu. Wybór swój uzależnij od swoich indywidualnych potrzeb, jak i możliwości finansowych.

Jeżeli nie będziesz używać wszystkich pędzli za danego zestawu, to ich po prostu nie kupuj, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na coś innego, np. nowe cienie do powiek. Pojedyncze akcesoria wspomnianej marki można już mieć za od 15 zł za sztukę (np. Hakuro pędzel do brwi eyelinera H85), do około 120 zł – zestaw kilku sztuk. Lepsza jakość to dłuższe użytkowanie. Takie pędzle możemy używać, bez potrzeby kupowania nowych, przez minimum rok. Co wybierasz zestaw pędzli do oczu, czy pojedyncze sztuki różnych marek?

Pędzle do makijażu oczu – podstawowe sztuki! Czyli jakie?

Zazwyczaj jest tak, że w paletkach do makijażu, czy pojedynczych cieniach znajdują się dołączone do nich mini miotełki lub patyczki z gąbeczką do nakładania tego kosmetyku. Niestety zazwyczaj są one bezużyteczne i nie spełniają swojej funkcji. W tej sytuacji wiele kobiet, które nie posiadają innych akcesoriów, uciekają się do nakładania cieni palcem. Jest to pewne rozwiązanie, jednak nie przynosi zadowalającego efektu.

Cienie nie są wówczas dobrze roztarte, nie można wykonać delikatnych drobnych kresek nad górną linią rzęs. Tak naprawdę makijaż oka można zrobić już dwoma pędzlami, jednak w tym przypadku efekt podobnie nie będzie najlepszy. Zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych make-upach. Co zatem kupić?

Warto zacząć od pędzla, którym nakłada się cienie, bazę pod cienie na całe oko. Musi mieć on odpowiednią wielkość i sprężystość, aby produkt został nałożony równomiernie. Służy on również do nanoszenia rozświetlacza pod łuk brwiowy. Przykładem może być tutaj Hakuro H70 z naturalnym, spłaszczonym włosiem. Taki, który na końcu jest nieco zaokrąglony. Można go używać do nakładania cieni zarówno na sucho, jak i na mokro.

HAKURO PĘDZEL DO ROZCIERANIA CIENI SMOKEY EYE H78

Inne pędzle do cieni – zadbaj o szczegóły!

Drugim przykładem z tej samej linii jest Hakuro H74, włosie ma podobną specyfikację, jednak ułożone zostało w inny kształt. Jest to tak zwany puchacz. To nim nakładamy cień na załamanie powieki, a także do blendowania, czyli do rozcierania granic między poszczególnymi kolorami. Niezwykle przydatny do wykonywania klasycznego smoky eyes. Niekiedy wykorzystywany jest też przy konturowaniu nosa. Te pędzle do makijażu oczu stanowią bazę!

Kompletujesz swój zestaw pędzli do makijażu oczu, to nie zapomnij także o tych nieco mniejszych. Przykładem jest Hakuro H78, którego końcówka przypomina drobną kuleczkę. Używa się go do nakładania cieni w załamaniu powiek, świetnie sprawdza się wtedy, kiedy chcemy dokładnie nałożyć kolor na dolną powiekę, albo do aplikacji cieni w wewnętrzny kącik.

Oprócz tego nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce skośnego pędzla do cieni. Pozwala on na malowanie linii cieniami. Ułatwia bowiem uzyskanie dogodnego kąta. Używamy go wtedy, kiedy robimy linię nad górnymi rzęsami, po to, aby doczepiane rzęsy prezentowały się jeszcze bardziej efektownie i naturalnie. Zrobisz nim również idealną jaskółkę na oku! Warto oprócz tego wybrać coś do rozcierania cieni. Może to być jakiś duży pędzel puchacz albo cieniutki do rozcierania granic między cieniami. Precyzja gwarantowana! Jakie pędzle do makijażu oczu? Przede wszystkim te, które mają dobra jakość!

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixel