SEKRETY MAKIJAŻU
19.05.2021

Nowy trend! Regulacja brwi trymerem. Jak to zrobić?

Nowy trend! Regulacja brwi trymerem. Jak to zrobić?

Brwi są ważnym elementem makijażu i wizerunku dbających o siebie kobiet. Można je regulować na różne sposoby – jednym z nowych trendów jest przycinanie ich trymerem. Wyjaśniamy, do czego on służy, a także podpowiadamy, jak golić brwi trymerem. Ten sposób zyskuje coraz większą popularność!

Dlaczego trymer do regulacji brwi?

Brwi jako element make-upu. Brwi to jedynie z pozoru mniej istotny szczegół w makijażu – mogą one bowiem wpływać także na geometrię twarzy i Twój wizerunek. Często konieczna jest, chociażby delikatna, regulacja brwi – w tym celu można sięgnąć po pęsetę lub rodzaj trymera. Dlaczego warto, jak go wybrać, jak używać? Wyjaśniamy poniżej.

Trymer – alternatywa dla pęsety. Najpopularniejszą metodą regulacji brwi jest używanie pęsety, ale nie jest to sposób na przycinanie idealne. Wiele pań twierdzi, że jest to dość bolesne, a wyrywając włoski, można doprowadzić do zaczerwienienia skóry lub podrażnień. Alternatywą jest praktyczny trymer do brwi – nadanie brwiom precyzyjnego kształtu stanie się z nim niezwykle proste.

brwi
Trymer do regulowania brwi. Trymerem można szybko i wygodnie wykonać regulację włosków. Nie jest to urządzenie przeznaczone jedynie dla mężczyzn, mogą z niego korzystać również panie. Wiele z nich przechodzi z tradycyjnej regulacji i wyrywania brwi na przycinanie ich trymerem. Trymer do brwi to niewielka maszynka zakończona cienkim i krótkim ostrzem, z praktyczną rączką. Pozwala ona na zgolenie włosków na małych powierzchniach skóry. Dostępne są również nakładki, które zasłaniają ostrze, by nie doprowadzić do skaleczenia skóry. Zabieg trymerem trzeba wykonać częściej niż pęsetą, ale efekty są lepsze, a sama czynność zajmuje jedynie kilka chwil.
DENI CARTE TRYMER DO BRWI REMINGTON PRO POWER HAIR CLIPPER MASZYNKA DO STRZYŻENIA HC5200

Jak regulować brwi trymerem?

Nie wiesz, jak przycinać brwi trymerem? Urządzenie to sprawdzi się między innymi podczas drobnych korekt kształtu lub podkreślenia linii, pozwoli wyrównać brwi lub szybko usunąć wybrane nieestetyczne włoski. Dużą zaletą tego narzędzia jest fakt, że nie drażni ono skóry i nie osłabia jej kondycji – można nim szybko, bezboleśnie, wygodnie i bezproblemowo nadać brwiom wybrany kształt czy wykonać drobne poprawki. Jeśli linia Twoich brwi wymaga jedynie małych korekt, trymer będzie najlepszym rozwiązaniem. Co ważne, w przeciwieństwie do regulowania brwi pęsetą, trymer nie zostawia czerwonych śladów na skórze, dzięki czemu możemy go używać bezpośrednio przed wyjściem z domu.

 

Jak działa trymer do regulacji brwi i jak go używać? Cała czynność trwa chwilę – należy przyłożyć końcówkę tnącą do skóry w odpowiednim kierunku i wykonać urządzeniem delikatny ruch. Najlepiej prowadzić go pod włos. Dostępne są też specjalne nakładki dodatkowe, ułatwiające wykonywanie tego zabiegu. Później można jeszcze nawilżyć włoski wybranym preparatem do pielęgnacji, np. krem lub olejek.

Jaki trymer wybrać?

Ręczny trymer damski. Do wyboru są różne modele trymerów damskich – m.in. urządzenia elektryczne. Trzeba dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb, który pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Ręczny trymer do brwi to klasyczna maszynka do golenia o odpowiednim kształcie, zakończona małym ostrzem – można nią szybko i łatwo usunąć zbędne włoski. Taki model trymera kosztuje mniej więcej tyle, ile maszynka jednorazowa, ale trzeba go stosunkowo często wymieniać ze względów higienicznych. Działa w taki sam sposób jak maszynki jednorazowe. Plusem jego stosowania jest jednak w miarę długotrwały efekt.

 

Trymer elektryczny. W sklepach są także elektryczne trymery do brwi, bardziej zaawansowane i nieco droższe. Jak golić brwi trymerem elektrycznym? Często są to praktyczne urządzenia wielofunkcyjne, które nie dotykają skóry, więc nie jesteśmy narażone na skaleczenia. Takie trymery są wyposażone w różne końcówki, którymi można też golić inne części ciała, na przykład usuwać włoski z nosa albo okolic intymnych. Szerokie możliwości i precyzyjna praca to największe zalety takich modeli. Zabieg regulowania i skracania brwi jest bezbolesny i szybki, ale trzeba go powtarzać co kilka dni.

BABYLISS

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

pixel