WŁOSOWE LOVE
30.11.2019

Najlepsza szczotka do włosów. Jak ją wybrać?

Najlepsza szczotka do włosów. Jak ją wybrać?

Czy istnieje jedna odpowiedź na pytanie, jaka szczotka do włosów jest najlepsza? Nie. Bardzo dużo zależy od rodzaju włosa, jego potrzeb, tendencji do przesuszania bądź przetłuszczania. Na wybór szczotki wpływ będzie miało wiele czynników. Jakich? Sprawdźcie, jak wybierać akcesoria do czesania, by włosy były piękne i zdrowe!

kobieta czesząca włosy

Dlaczego należy czesać włosy?

Czesanie włosów to rytuał. Niestety pośpiech i brak czasu często sprawiają, że nie robimy tego dokładnie i zgodnie ze sztuką. Tymczasem sposób, w jaki czeszemy nasze włosy, wpływa na ich kondycję. Czesząc, rozprowadzamy sebum na włosach, poprawiamy krążenie, usuwamy martwy naskórek. Jak często powinniśmy to robić? Minimum dwa razy w ciągu dnia. Nie jest prawdą, że częste czesanie włosów osłabia je. Jeśli czeszemy włosy w odpowiedni sposób, czynność ta zdecydowanie działa prozdrowotnie.

Czesanie włosów – jakich błędów unikać?

Choć czesanie jest codzienną czynnością i może wydawać się oczywiste, wielu z nas popełnia przy tym błędy. Jakie?

1. Czeszemy włosy od nasady ku końcom w kierunku od czoła do ramion. Tymczasem kierunek powinien być odwrotny. Jeśli chcemy zapewnić odpowiednie krążenie, a tym samym przyspieszyć procesy regeneracyjne skóry głowy, powinniśmy czesać się z głową spuszczoną w dół. W ten sposób włosy zyskają także na objętości, będą bardziej puszyste i uniesione od nasady.

2. Czeszemy mokre włosy bez odpowiednich akcesoriów. Mokre włosy można czesać wyłącznie grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, aby zapobiec ciągnięciu czy szarpaniu. Włosy mokre są bardziej podatne na uszkodzenia. Czesząc je szczotką, narażamy się na negatywne skutki.

3. Włosy powinniśmy czesać minimum dwa razy dziennie, ale przez 1-2 minuty. Zazwyczaj jednak robimy to zdecydowanie krócej. Dlaczego taki czas jest optymalny? Czesząc włosy dłużej, równomiernie rozprowadzamy sebum na całej długości. Tym samym stwarzamy dla włosa warstwę ochronną. Zabezpieczamy go przed wysuszaniem, a co za tym idzie również przed łamliwością. Usuwamy też martwy naskórek i pobudzamy krążenie. Tym samy nie musimy obawiać się o problemy takie jak np. łupież.

THE BODY SHOP DREWNIANY GRZEBIEŃ DO ROZCZESYWANIA WŁOSÓWOLIVIA GARDEN IDETANGLE SZCZOTKA DO WŁOSÓW MEDIUM HAIRDONEGAL SZCZOTKO LOKÓWKA DO WŁOSÓW 9591TANGLE TEEZER ON THE GO SZCZOTKA DO WŁOSÓW PINEAPPLE

Jakie akcesoria stosować do czesania włosów?

Nie można wskazać jednej szczotki czy grzebienia do odpowiedniej pielęgnacji włosów. Powinniśmy wyposażyć się jednak w takie akcesoria, które zapewnią włosom komfort zarówno podczas samego czesania, jak i zabiegów stylizacyjnych. Wybór będzie zatem uzależniony przede wszystkim od rodzaju włosa oraz sytuacji, w której chcemy go wykorzystać.

  1. Grzebień z szeroko rozstawionym ząbkami – jak już była mowa, należy używać go do rozczesywania włosów na mokro.
  2. Szczotka z włosia dzika – jest to szczotka, która służy do czesania, ale nie rozczesywania! Jeśli nasze włosy są delikatne, mają tendencję do przetłuszczania się – ten wybór będzie idealny. Jeśli natomiast mamy ciężkie, grube włosy lub włosy kręcone – szczotka nie będzie zdawać egzaminu.
  3. Szczotka o rzadkich wypustkach – to wybór odpowiedni dla posiadaczek kręconych włosów. Szerzej ustawione ząbki pozwolą na przeczesanie loków bez ciągnięcia.
  4. Szczotka z włosia z rozczesywaczem – to produkt stanowiący wyjątkowe połączenie. Szczotka ta nadaje się zarówno do pielęgnacji, jak i rozczesywania delikatniejszych, miękkich włosów.
  5. Tangle Teezer – to szczotka do rozczesywania zarówno krótkich, jak i długich włosów. Nie powinna być jednak używana przez osoby z tendencją do przetłuszczania się włosów, ponieważ może pobudzać do jeszcze większej produkcji sebum.
  6. Tangle Teezer Blow-Styling Hairbrush – to typowa szczotka do stylizacji, która będzie prostować włosy i zapobiegać ich puszeniu się.
  7. Szeroka, płaska szczotka z dużą powierzchnią czeszącą – będzie idealna dla osób o włosach długich, grubych i mocnych.
  8. Okrągła szczoteczka o syntetycznym lub naturalnym włosiu – to szczotka do stylizacji. Od jej grubości oraz gęstości i długości włosia zależy finalny efekt układania. Szczotka z gęstymi krótkim włosiem nie powinna być stosowana przez osoby o ciężkich i grubych włosach.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixel