WŁOSOWE LOVE
02.12.2019

Zapomnij o kołtunach. Najlepsza szczotka do rozczesywania włosów

Zapomnij o kołtunach. Najlepsza szczotka do rozczesywania włosów

Dawni mieszkańcy Polski wierzyli, że kołtuny przynoszą szczęście. Unikali ich ścinania w obawie przed zaprzepaszczeniem dobrego losu, a ich posiadacze byli uważani za szczególnie wybranych. Na szczęście dzisiaj czasy zabobonów mamy już za sobą i wiemy, że rozczesywanie włosów to zabieg pielęgnacyjny równie ważny jak samo ich mycie. Jakie cechy powinna mieć dobra szczotka do włosów? Poznaj sekret skutecznego rozczesywania. 

młoda kobieta szczotkująca włosy

Dlaczego należy szczotkować włosy?

Czy wiesz, że kiedyś (nieco później niż w czasach kołtunów) szczotkowanie włosów było podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym wśród dam chcących zachować piękną fryzurę? W epokach przed wynalezieniem szamponu szczotkowanie pozwalało wyczesać brud i kurz, a także zadbać o nawilżenie włosów, rozprowadzając naturalne sebum na całej ich długości. Co więcej, regularny masaż skóry głowy sprawiał, że znacznie poprawiało się mikrokrążenie w skórze głowy, co skutkowało szybszym wzrostem włosów – może właśnie dlatego panie ze starych zdjęć mogły pochwalić się tak bujnymi fryzurami?

W dawnych czasach powszechne w użyciu były szczotki, do których produkcji używano włosia zwierząt. Popularne było wykorzystywanie szczeciny dzika, a także koziej sierści. Stosowanie naturalnych, zwierzęcych włosów sprawiało, że w trakcie szczotkowania domykały się łuski, dzięki czemu pasma ładniej się układały i były odporniejsze na uszkodzenia. Współcześnie również istnieją firmy produkujące takie akcesoria, jednak mnogość syntetycznych zamienników sprawiła, że nie musimy już wykorzystywać w tym celu produktów pochodzenia zwierzęcego.

Kołtuny – dobra szczotka do rozczesywania włosów to podstawa

Dzisiaj, mnogość produktów kosmetycznych i dostęp do bieżącej, ciepłej wody pozwala nam myć głowę tak często, jak tego potrzebujemy. Szczotka służy nam głównie do utrzymania naszych włosów w ryzach. Jakie cechy powinna mieć dobra szczotka do rozczesywania włosów?

  • delikatna – tworzywo powinno pozwalać nam na dokładne uczesanie włosów, bez jednoczesnego niszczenia ich.
  • wygodna – jej kształt musi dobrze leżeć w dłoni. Dobra szczotka do włosów nie może nam wypadać w trakcie czesania ani powodować dyskomfortu!
  • łatwa w czyszczeniu – kurz, nadmiar produktów do stylizacji, sebum itp. To wszystko lubi osadzać się na szczotce. Jej konstrukcja powinna pozwalać na łatwe pozbycie się ich – w przeciwnym wypadku czesząc się, będziemy dodatkowo brudzić swoje włosy!
  • wytrzymała – jeżeli już znajdziemy szczotkę idealną, dobrze by było, by została z nami jak najdłużej!
  • ładna – nie ukrywajmy, dobry design nie tylko przyciąga wzrok do sklepowej półki. Sprawia również że o wiele przyjemniej korzysta nam się z przedmiotu!

Najlepsza szczotka do włosów – którą wybrać? Nasze typy

Na rynku kosmetycznym jest obecnie dostępnych bardzo dużo rozmaitych kształtów i typów szczotek. Jak w tym gąszczu wybrać najlepszą z nich? Zrobiliśmy przegląd i przedstawiamy Wam te, które naszym zdaniem są godne uwagi:

Tangle Teezer – tej szczotki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Kilka lat temu szturmem podbiła serca polek i wciąż trzyma się na pozycji lidera. Specyficzny kształt doskonale dopasowuje się do ręki, a czesanie nią to prawdziwa przyjemność. Dostępne są różne wersje: kompaktowe – idealnie nadające się do torebki, są nieco mniejsze i mają specjalną osłonkę na igiełki. Seria Salon Elite – te z kolei są nieco większe i mają trochę inny kształt niż wersja Original. Nowością jest szczotka Blow, służąca do stylizacji. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji jej testować – zrób to koniecznie!

Olivia Garden iDetangle – to tradycyjna alternatywa dla Tangle Teezerów. Klasyczna szczotka, z pneumatyczną główką. Wygląda zwyczajnie, ale jej sekretem są inteligentne włókna, które zostały zaprojektowane tak, aby jak najbardziej zwiększyć komfort czesania – nawet mokrych włosów. Materiał, z którego została wykonana, zapobiega szarpaniu i wyrywaniu włosów, dzięki czemu szczotka ta doskonale sprawdzi się przy rozczesywaniu nawet największych kołtunów!

Anwen Eco Hairbrush to biodegradowalna szczotka do włosów, która ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko naturalne, ale również na fryzurę. Pozwala bez szarpania i ciągnięcia rozczesać zarówno mokre, jak i suche włosy. Jest bezpieczna, nie wyrywa i zapewnia kompleksowy masaż skóry głowy.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixel