ZADBANA SKÓRA
14.06.2022

Jakie są efekty rollera do twarzy?

Jakie są efekty rollera do twarzy?

Rollery do twarzy stosowane są od dawna w krajach Dalekiego Wschodu. To między innymi temu akcesorium mieszkanki tamtejszych terenów zawdzięczają swoją urodę. Rollery do twarzy i dermarollery stają się coraz bardziej popularne także w krajach Zachodu. Aby jednak uzyskać wyraźne efekty w poprawie wyglądu cery – nie wystarczy samo wykonywanie masażu. Kluczem jest zachowanie odpowiedniego ukierunkowania ruchów wałka oraz przygotowanie skóry do tego zabiegu.

Czym są rollery do twarzy?

Rollerami do twarzy nazywane są masażerami, ugniatającymi skórę w celu pobudzenia krążenia krwi i chłonki w naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych, a także pobudzające tkanki ulokowane pod skórą, w tym przede wszystkim tkankę mięśniową. W krajach Dalekiego Wschodu masowanie twarzy i ciała w celach poprawy kondycji zdrowia, ale i pielęgnacji urody praktykowane jest od czasów starożytnych. Przestaje więc dziwić to, że mieszkanki Azji są znane z nienagannej urody. Również w krajach Zachodu masowanie twarzy przy pomocy rollerów, ale i kamieni gua sha staje się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego! Zabiegi te są bowiem wyjątkowo skuteczne.

Sam roller do twarzy możesz spotkać w kilku postaciach. Najbardziej popularne są masażery wykonane z kamieni szlachetnych i półszlachetnych (takich jak ma to miejsce w przypadku kamieni gua sha) o uznawanych w cywilizacji Wschodu właściwościach prozdrowotnych.

Do wygodnej rączki rollera przytwierdzony jest wałek z jadeitu, kwarcu albo ametystu. Wybierz takie akcesorium, które wyposażone jest w dwa wałki. Większy, który służy do masowania brody, policzków, czoła i nosa oraz mniejszy – odpowiedni do ugniatania delikatniejszych okolic oczu i skroni.

Poza opisanymi tradycyjnymi rollerami możesz sięgnąć także po dermarollery, czyli rollery z igłami, zwane również mezorollerami. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego  albo metalu, który często jest dodatkowo pozłacany. Do rączki, po jednej jej stronie przytwierdzony jest wałek pokryty igłami wykonanymi z tytanu lub stali chirurgicznej. Dermarollery wykorzystywane do pielęgnacji twarzy mają igły o długości 0,2–0,5 mm i szerokości 0,07–0,3 mm. Natomiast dermarollery medyczne, które pozwalają nie tylko poprawić wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków, ale również pobudzić skórę do odbudowy mają igły o długości 0,3–2 mm. Ich stosowanie może być bolesne, dlatego odbywa się w salonach medycyny estetycznej, po uprzednim zaaplikowaniu na cerę preparatu delikatnie znieczulającego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Jaki masażer do twarzy wybrać?

Rodzaj kamienia naturalnego, a efekty masażu

Rollery tradycyjne mają przytwierdzony do rączki wałek wykonany z kamienia naturalnego (szlachetnego lub półszlachetnego). Są to najczęściej kwarc, jadeit, ale i ametyst. Rodzaj kamienia (podobnie jak przy płytce gua sha) ma niebagatelne znaczenie. W cywilizacji Dalekiego Wschodu przypisywano niektórym minerałom wręcz lecznicze właściwości.

Kupiłaś roller jadeitowy, roller ametystowy albo roller kwarcowy do twarzy? Efekty stosowania tego akcesorium będą podobne jak po masażu kamieniami gua sha, jednak mniej spektakularne. Sama zdecyduj, jak intensywnego wsparcia potrzebuje twoja cera, by odzyskała utracone jędrność i blask.

Kwarc, wykorzystywany zarówno do produkcji rollerów, jak i płytek gua sha, pomaga oczyścić węzły chłonne, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego, a także pomaga zachować równowagę emocjonalną. Jadeit, który również jest wykorzystywany do wytwarzania kamieni gua sha, wspiera odporność organizmu, wpływa na sprawną pracę tarczycy, ale też wspomaga odchudzanie. Ametyst jest znacznie rzadziej wykorzystywany do produkcji masażerów, niż jadeit i kwarc, niemniej można również spotkać rollery wyprodukowane z tego kamienia. Pomaga on się zrelaksować, oczyszcza organizm z toksyn i poprawia wygląd cery, zwłaszcza tej dojrzałej, naznaczonej pierwszymi oznakami starzenia.

Wybierając jadeitowy, kwarcowy lub ametystowy roller do twarzy – efekty stosowania każdego z nich będą zbliżone. Kamień stanowi dodatkowe wsparcie, jednak to właściwy sposób ugniatania tkanek sprawia, że zauważasz zmiany takie, jak:

 • poprawa owalu twarzy;
 • wygładzenie zmarszczek i tzw. kurzych łapek;
 • redukcja opuchlizny na twarzy i cieni pod oczami;
 • detoksykacja;
 • usprawnienie wchłaniania substancji aktywnych z kosmetyków (wzmocnienie działania kosmetyków).

SPRAWDŹ TEŻ: Jak używać rollera do twarzy?

Z czego wynika tak korzystne działanie rollera do twarzy? Efekty stosowania tego akcesorium są konsekwencją pobudzenia krążenia krwi i limfy w wyniku ugniatania (rolowania) skóry.  Powstałe podciśnienie sprowadza krew z obwodowych naczyń krwionośnych do miejsca poddawanego działaniu rollera. Wówczas usuwane są z tkanek zalegające toksyny i produkty przemiany materii. W ich miejsce mogą swobodnie dotrzeć składniki odżywcze, przyczyniające się do odbudowy skóry. W efekcie staje się ona bardziej elastyczna, jędrna, promienna. Innymi słowy – masaż wykonywany przy pomocy rollera do twarzy sprawia, że wyglądasz młodziej. To jednak nie wszystko! Dzięki uciskowi tkanki mięśniowej znajdującej się poniżej warstw skóry, zredukowane zostaje napięcie mięśniowe wywołane przewlekle odczuwanym stresem. Koniecznie sięgnij więc po roller do twarzy, jeśli zmagasz się z bruksizmem, ale też, gdy cierpisz na permanentne zmęczenie i bezsenność oraz gdy borykasz się ze spadkami samopoczucia.

Jakich jeszcze korzyści możesz się spodziewać, sięgając po ametystowy, kwarcowy i jadeitowy roller do twarzy? Efektem masażu będzie także detoksykacja. Usunięcie toksyn, obumarłych komórek i produktów przemiany materii sprawi, że tkanki zostaną właściwie odżywione i dotlenione. Dzięki temu zaczniesz wyglądać promiennie bez względu na metrykę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Jaki kamień gua sha wybrać?

dwie uśmiechnięte kobiety z jadeitem

Dermaroller (roller igłowy) do twarzy – efekty stosowania

Dermaroller jest szczególnym typem rollera do twarzy, ze względu na igły pokrywające wałek. Nieco innych efektów możesz się spodziewać po zabiegu wykonanym przy jego pomocy, niż stosując roller tradycyjny. Jeśli chcesz skorzystać z dermarollera kosmetycznego o najkrótszych igłach – wzmocnisz działanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach w takim stopniu, jakiego nie jest w stanie zapewnić ci ani tradycyjny roller, ani kamień gua sha (i to bez względu na to, jakiego rodzaju kamień wybierzesz). Dzięki zastosowaniu dermarollera, delikatnie nakłujesz skórę, dzięki czemu substancje aktywne przenikną przez nią lepiej i bardziej efektywnie. Natomiast dermaroller medyczny o dłuższych igłach powoduje przebudowę i powstawanie nowych włókien kolagenowych, skutkiem czego dochodzi do odbudowy skóry i wyraźnej poprawy owalu twarzy. Cera staje się gładsza, a dotąd pokrywające ją zmarszczki i kurze łapki zostają wyraźnie zredukowane lub nawet całkowicie zlikwidowane. Stosowanie dermarollera pozwala również zlikwidować opuchliznę i cenie pod oczami, bez względu na to, czy jest to związane z typem urody, czy wynikiem przewlekłego zmęczenia i stresu.

procedura suchego igłowania

Jak wykonywać masaż rollerem do twarzy, by zauważyć efekty?

Nawet najlepszy masażer nie poprawi wyglądu twojej twarzy i kondycji skóry, jeśli będziesz wykonywać zabiegi przy jego pomocy niepoprawnie. Rolowanie cery jest znacznie bardziej skomplikowane niż zabieg wykonywany na ramionach, plecach, udach, czy pośladkach. Musisz bowiem zapamiętać kierunek wykonywania ruchów wałkiem, tak by właściwie ukierunkować przepływ limfy. Jak zatem używać rollera do twarzy, by efekty były szybko zauważalne? Bez względu na to, czy zdecydowałaś się stosować masażer z wałkiem wykonanym z kamienia naturalnego, czy z igłami – kieruj się zasadami jak przy masażu wykonywanym kamieniem gua sha.

Zacznij od odpowiedniego przygotowania cery do zabiegu. Zmyj makijaż preparatem przeznaczonym do demakijażu, a następnie usuń nadmiar sebum i zanieczyszczeń żelem lub delikatną pianką. Dla dogłębnego oczyszczenia połączonego z usunięciem martwego naskórka możesz wykonać także peeling. Nie zapomnij również o tonizacji! Dzięki temu przywrócisz skórze właściwe dla niej pH i zapobiegniesz jej nadmiernemu przesuszeniu. Możesz wykorzystać do tego dowolny tonik najlepiej bezalkoholowy albo sięgnąć po hydrolat.

Na tak oczyszczoną cerę zaaplikuj serum, krem nawilżający albo olejek. Tłusty film zapewni wałkowi rollera dobry poślizg, a co za tym idzie – płynny ruch, a ty nie będziesz odczuwać dyskomfortu. W przypadku dermarollera zwróć jednak uwagę, czy preparat, który chcesz zastosować, może mieć kontakt ze skórą naznaczoną mikrouszkodzeniami. Wybieraj zatem preparaty do mezoterapii igłowej, mikroigłowej lub przeznaczone typowo do zabiegu z dermarollerem.

Ruch rollera po powierzchni skóry odbywa się analogicznie jak podczas zabiegów wykonywanych przy pomocy kamienia gua sha:

 • ruch poziomy od środka brody ku kącikom ust;
 • ruch pionowy od kącików ust ku skrzydełkom nosa;
 • ruch poziomy na policzkach od nosa ku uszom;
 • ruch pionowy wzdłuż kości nosowej (po obu jej stronach);
 • ruch poziomy pod oczami od wewnętrznego kącika ku zewnętrznemu;
 • ruch pionowy na środku czoła od linii brwi ku linii włosów;
 • ruch po łuku od brwi ku skroniom.

Rada kosmetologa: 

Czy wiesz, że nakłuwanie skóry dermarollerem tworzy w niej gęstą sieć mikrokanalików? Wynikiem tego, że celowo nakłuwamy skórę, jest powstawanie stanu zapalnego skóry. W ten sposób skóra pobudzana jest do odnowy i regeneracji, znacznie zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, a nakładane później produkty kosmetyczne są lepiej wchłaniane. Dzięki użyciu dermarollera, wchłanialność poprawia się nawet o kilkaset razy!

SPRAWDŹ TEŻ: Jak używać rollera do twarzy?

roller do twarzyKomentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

pixel