PAZNOKCIOWE VADEMECUM
04.10.2018

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Masz już dość malowania paznokci tradycyjnymi lakierami i odprysków często już na drugi dzień po wykonanym manicure? A może znasz już uroki manicure hybrydowego, ale brak ci czasu i pieniędzy, aby regularnie robić paznokcie hybrydowe u kosmetyczki? Jeśli na którekolwiek pytanie opowiedziałaś twierdząco, to mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: hybryda krok po kroku w zaciszu własnego domu. Dowiedz się, jak ją wykonać i ciesz się długotrwałym efektem.

Co jest potrzebne do paznokci hybrydowych?

Kobiety, które nigdy nie próbowały trwalszych form malowania paznokci, zadowalając się na co dzień klasycznymi lakierami, mogą mieć początkowo wiele wątpliwości, jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu samodzielne. Takie, które będą tak piękne i trwałe, jak te wykonane przez profesjonalistkę. Jednak gorąco zachęcamy do spróbowania, gdyż jest to dużo prostsze niż się wydaje. Tego typu manicure to nie tylko doskonały efekt, też spora oszczędność czasu i pieniędzy, które mogą być najlepszą motywacją, aby nauczyć się robić hybrydy samodzielne.

Samodzielne wykonanie hybrydy w domu wymaga kilku akcesoriów:

LAMPA – to niezbędny sprzęt, który pozwoli utrwalić lakier hybrydowy. Dzięki niej będziesz mogła cieszyć się nieskazitelnymi paznokciami nawet do 3 tygodni (w zależności, jak szybko rosną ci paznokcie, bo to odrost paznokcia przy skórkach jest najczęstszym powodem do odświeżenia manicure).

BAZA – jest to lakier, który kładzie się jako pierwszą warstwę na przygotowane do manicure paznokcie. Ważne, aby nabyć bazę dobrej jakości, bo od jej gatunku w dużej mierze zależy trwałość manicure hybrydowego. Możesz nabyć bazę tradycyjną lub proteinową – ekstratrwałą, która wzmacnia i odżywia paznokcie. Co ważne, rodzaj bazy powinno się dobierać indywidualnie – w przypadku niektórych pań, manicure jest bardziej trwały, jeśli wykorzysta się bazę klasyczną, inne bardziej doceniają bazę proteinową.

TOP – to przezroczysty lakier, który utrwala lakier i stanowi ostatnią, wierzchnią warstwę manicure. Top, podobnie jak bazę, warto wybrać u dobrej, sprawdzonej marki. Kosmetyk ten kładzie się na utwardzony lakier kolorowy.

LAKIER HYBRYDOWY – na rynku istnieje wiele marek lakierów hybrydowych. Od zwykłych lakierów różnią się tym, że służą tylko i wyłącznie do utwardzania w lampie. Lakiery do hybryd mają ciemne opakowania, gdyż nie powinny mieć kontaktu ze światłem dziennym. Ważne jest, aby trzymać je w szufladzie lub kosmetyczce – absolutnie nie na toaletce czy w innym miejscu, do którego dochodzi światło. Lakiery hybrydowe są niestety sporo droższe niż klasyczne lakiery. Jednak wystarczają na wiele aplikacji i nie można zapominać, że jedno pomalowanie paznokci daje efekt nawet na 3 tygodnie.

lakiery do paznokci

PRIMER – odtłuszczacz, który aplikuje się podobnie jak lakier do paznokci. Dostępny jest w podobnych butelkach, nakłada się go na płytkę paznokcia pędzelkiem. Ma za zadanie przygotować, wyczyścić i odtłuścić paznokieć tak, aby pozostałe warstwy dobrze się trzymały.

CLEANER (odtłuszczacz) – to płyn sprzedawany w dużych opakowaniach, który służy do odtłuszczania płytki paznokcia. Używa się go na samym początku manicure.

ACETON – używa się go do zdejmowania hybryd. Ma za zadanie rozpuścić, zmiękczyć lakier hybrydowy, ułatwiając tym samym jego usunięcie.

DREWNIANE PATYCZKI – służą do przygotowania paznokcia przed nałożeniem lakieru (usunięcie skórek) oraz do pozbycia się lakieru rozpuszczonego acetonem (nie niszczą płytki paznokcia).

BEZPYŁOWE WACIKI – potrzebne do odtłuszczania i usuwania lakieru.

FOLIA ALUMINIOWA – mowa o zwykłej folii używanej w kuchni; służy do zdejmowania lakieru. Można użyć także specjalną folię przeznaczoną właśnie do zdejmowania hybryd.

KLIPSY DO PAZNOKCI – dzięki nim łatwiej będzie usunąć lakier; stosuje się je w zastępstwie folii. Nie są obligatoryjne, ale znacznie ułatwiają pracę z hybrydą.

OZDOBY – ten punkt jest fakultatywny, każda z kobiet ma inną wizję atrakcyjnego manicure. Jeśli lubisz, gdy na twoich paznokciach dużo się dzieje, możesz zakupić wiele ciekawych ozdób, które nałożysz na lakier. Mogą to być naklejki, kolorowe pyłki dające efekt syrenki, efekt halo, efekt kopciuszka, efekt lustra, folia do paznokci, paski itp.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Gdy już mamy skompletowany zestaw, przychodzi czas na kolejne pytanie: jak zrobić hybrydy samodzielne?

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

1. W pierwszej kolejności przygotuj paznokcie: zmyj stary lakier, wyrównaj długość paznokci, jeśli musisz, usuń skórki, delikatnie wypoleruj paznokcie przeznaczonym do tego pilnikiem.
2. Następnie odtłuść paznokcie, używając do tego cleanera i bezpyłowych wacików.
3. Pomaluj paznokcie primerem i utwardź w lampie przez polecony przez producenta czas.
4. Pomaluj paznokcie bazą – nałóż cienką warstwę, aby lakier nie spłynął.
5. Włóż ręce do lampy na określony przez producenta czas. W zależności od rodzaju lampy czas może wynosić od 30 do 120 sekund.
6. Następnie pomaluj paznokcie wybranym kolorem i włóż je ponownie do lampy.
7. Nałóż drugą warstwę lakieru hybrydowego kolorowego i ponownie włóż dłonie do lampy.
8. Jeżeli chcesz ozdobić paznokcie – nałożyć pyłek, przykleić naklejki itp. – zrób to teraz. Umieść na paznokciach ozdobę i wsuń dłonie do lampy. Jeśli nie planujesz ozdabiać dodatkowo paznokci, pomiń ten krok i bezpośrednio po namalowaniu drugiej warstwy schowaj dłonie do lampy.
9. Na koniec nałóż top i znowu wsuń palce do lampy.
10. Ostatnim krokiem będzie przemycie paznokci cleanerem (z wykorzystaniem oczywiście bezpyłowych wacików).

Tak wygląda domowe robienie hybrydy krok po kroku. Tylko 10 punktów i 1,5 godziny pracy a zachwycające paznokcie będą cieszyć nawet kilka tygodni.

lakiery hybrydowe krok po kroku

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Wiele kobiet zastanawia się, jak się robi hybrydy w domu, aby były trwałe, a paznokcie prezentowały się tak nieskazitelnie, jak po wyjściu od kosmetyczki.

Żeby uzyskać perfekcyjny efekt, warto przestrzegać kilku zasad:

• nieskazitelne stanowisko pracy – zadbaj, aby do paznokci nie przyczepił się żaden pyłek, włos itp.
• dobre oświetlenie – najlepiej lampa punktowa zawieszona nisko nad paznokciami,
• dobre przygotowanie paznokci – na niedokładnie odtłuszczonych paznokciach lakier będzie się gorzej trzymał, a efekcie może się złuszczać lub odpaść krótko po aplikacji.
• cienka warstwa lakieru – zbyt gruba warstwa lakieru czy bazy może rozlać się na skórki, co stworzy bardzo nieestetyczny efekt. Zwróć uwagę, aby na pędzelku znajdowało się jedynie trochę lakieru i sukcesywnie dokładaj kolejne warstwy.

Inwestując raz w zestaw do wykonania manicure hybrydowego, zyskujesz naprawdę wiele. Nie będziesz musiała jeździć do kosmetyczki i każdorazowo wydawać znacznej sumy na zabieg. Jeśli zdarzy się jakiś odprysk czy złamany paznokieć, poprawek możesz dokonać szybko i sprawnie w domu, bez konieczności jechania na 15 minut do salonu. Jednym słowem – warto.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

pixel