WŁOSOWE LOVE
08.12.2019

Dbamy o czupryny, czyli jaką szczotkę do włosów wybrać?

Pielęgnacja włosów bywa nie lada wyzwaniem – choć często wydaje nam się, że się do niej przykładamy, to niestety rezultaty naszych starań zazwyczaj okazują się mierne. Mimo codziennego nakładania na głowę kolejnych warstw kosztownych kosmetyków, przyjmowania suplementów diety najnowszej generacji czy regularnych wizyt w salonie fryzjerskim, nasze czupryny wciąż pozostają dalekie od ideału. Nadal brakuje im objętości, blasku i po prostu zdrowego wyglądu, a to budzi w nas frustrację i zrezygnowanie. Zanim jednak porzucimy ambitne plany poprawy kondycji naszych włosów, wypróbujmy jeszcze jeden sposób. Jaki? Zainwestujmy w dobrą szczotkę.

TOP CHOICE EXCLUSIVE HAIR BRUSH SZCZOTKA DO WŁOSÓW 63244

Akcesoria do włosów

Może wydawać się, że akcesorium, którym czeszemy włosy nie ma największego znaczenia w kwestii ich pielęgnacji. Nic bardziej mylnego! Wybór szczotki okazuje się kluczowym elementem na drodze do pięknych, zdrowych i lśniących czupryn. Używając produktu nieprzystosowanego do długości czy rodzaju naszych włosów, możemy mieć pewność, że nigdy nie poprawimy ich formy. Żaden szampon, odżywka, maska czy inny kosmetyk nie okażą się skuteczne, jeżeli nie zostaną wsparte szczotką dostosowaną do naszych potrzeb. Jaką więc wybrać, by w końcu móc cieszyć się kaskadą włosów pełnych blasku? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Jak wybrać szczotkę do włosów na podstawie ich długości?

1. Włosy długie

Włosy długie zazwyczaj bywają ciężkie, a przez to proste i pozbawione objętości. Aby nadać im lekkości, proces czesania powinnyśmy połączyć z modelowaniem. W tym celu najlepiej sprawdzi się okrągła szczotka o możliwie największej średnicy (od 80 mm w górę), która podnosząc włosy u nasady pozwoli nam na stworzenie iluzji bujności i objętości. Jej niezaprzeczalną zaletą jest również doskonałe rozczesywanie, co przy długich włosach ma ogromne znaczenie – tego typu pasma bardzo lubią się plątać.

2. Włosy średniej długości

Będąc posiadaczami włosów średniej długości, powinnyśmy zdecydować się na szczotkę o średnicy około 35-40 mm. Tego rodzaju akcesorium pozwoli nam wymodelować czuprynę szybko i bezproblemowo. Przy odpowiednich ruchach, uda nam się ułożyć delikatne fale lub doskonale wyprostować włosy. Dobrej jakości szczotka nada im również blasku, a te z naturalnym włosiem zapewnią im odpowiednie odżywienie i zdrowy wygląd.

3. Włosy krótkie

Do włosów krótkich najlepsza okaże się okrągła szczotka o średnicy poniżej 30 mm, ale dobrze sprawdzą się również szczotki płaskie. Ważne jednak, by włosie wybranego przez nad produktu było możliwie krótkie – dzięki temu lepiej uda nam się kontrolować proces modelowania, a rozczesywanie stanie się banalnie proste.

TANGLE TEEZER THE ULTIMATE SZCZOTKA DO WŁOSÓW VINTAGE PINK
DONEGAL DREWNIANA SZCZOTKA DO WŁOSÓW MASAŻU 9037

Jak dobrać szczotkę do włosów na podstawie ich rodzaju?

1. Włosy cienkie i delikatne

Przy włosach cienkich i delikatnych najlepszym wyborem będzie szczotka z naturalnym włosiem, które jest wyjątkowo delikatne dla naszych czupryn. Używając tego typu produktu nie narazimy się na niepotrzebne szarpanie czy targanie kruchych i słabych pukli. Dzięki temu nasze włosy zaczną przechodzić proces niszczenia zdecydowanie wolniej, będą wypadać mniej intensywnie, a my szybko zauważymy poprawę ich kondycji.

2. Włosy gęste

Włosy gęste najlepiej reagują na płaską, pneumatyczną szczotkę z drewnianymi igiełkami zamiast włosia. Tego typu akcesorium szybko i dokładnie rozczesuje grube pasma, jednocześnie ich nie uszkadzając. Jeśli jednak bardziej niż na rozczesywaniu, zależy nam na modelowaniu, wybierzmy raczej okrągłą lub owalną szczotkę o średnicy ponad 60 mm. Pamiętajmy jednak, że im dłuższe włosy układamy, tym jej średnica powinna być większa.

3. Włosy kręcone

Włosy kręcone łatwo się plączą i puszą. Do ich czesania najlepiej nada się więc akcesorium o szeroko rozstawionych i grubych igłach. Tego typu szczotka nie uszkodzi delikatnej struktury włosów, nie połamie ich i nie poplącze. Pamiętajmy również, by przy tego rodzaju włosach zawsze wybierać produkty drewniane lub bambusowe, które skrócą czas ich suszenia i ograniczą ich elektryzowanie się.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixel