NIVEA SUN

( ilość produktów: 24 )

NIVEA Sun – naturalna opalenizna i zdrowa skóra

Seria NIVEA Sun została stworzona z myślą o kobietach i mężczyznach, którzy kochają lato, słońce i długie godziny spędzane na opalaniu lub aktywności pod chmurką. Dzięki wysokim faktorom SPF tej serii kosmetyków zyskujesz ochronę przed poparzeniem na długie godziny. A po opalaniu możesz zadbać o właściwe nawilżenie skóry, dzięki czemu utrwalisz opaleniznę i będziesz cieszyć się nią dłużej!...

Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna?

 

Kąpiele słoneczne, w których lubują się Polki i Polacy nie są wyłącznie niekorzystne dla kondycji organizmu. Wszak ekspozycja ciała na działanie światła słonecznego jest niezbędna dla syntezy witaminy D3, która jest istotna do budowania odporności i wzmacniania kości.


Nie jest prawdą, że słońce to największy wróg dla skóry i ciała. Kiedy nim jest, a kiedy nie? Jak zwykle szkopuł tkwi w umiarze.


Jeśli będziesz opalać się od rana do wieczora, bardzo szybko zauważysz na ciele pierwsze zmarszczki, przebarwienia, uczulenia, a może nawet zmiany nowotworowe. Wystarczy, że spędzisz 20–30 min dziennie w pełnym słońcu do godziny 10:00 i po godzinie 14:00, aby skorzystać z mocy słońca, nie ponosząc tego negatywnych konsekwencji.


Dzięki serii kosmetyków NIVEA Sun do opalania i po opalaniu, dostępnych w naszej drogerii eZebra, możesz bezpiecznie spędzić więcej czasu na słońcu, bez obaw, że skończy się to bolesnymi poparzeniami (i to nawet gdy masz jasną i skłonną do podrażnień karnację).

 

Ochrona przed opalaniem i po opalaniu z NIVEA Sun

 

Kosmetyki NIVEA Sun dostępne są w wariancie do zastosowania przed opalaniem i po opalaniu. Oba są tak samo ważne, jeśli chcesz utrzymać zdrową i dobrze wyglądającą skórę.


Preparaty, które stosujesz, zanim wyjdziesz na słońce, mają za zadanie zabezpieczenie ciała przed fotostarzeniem i bolesnymi poparzeniami. Wszystko to zasługa filtrów UVA i UVB:


  • mineralnych (Titanium Dioxide, Zinc Oxide) – pozostawiają na skórze białe smugi, ale mają bardzo niski potencjał alergizujący oraz nie działają drażniąco,
  • chemicznych (m.in. Ethyhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Homosalate) – nie pozostawiają na ciele smug i szybko się wchłaniają, ale mogą też podrażniać wrażliwą skórę,
  • mieszanych – to połączenie filtrów mineralnych i chemicznych.

Nie jest prawdą, że jedne filtry są gorsze od drugich. Wszystkie są równie skuteczne w zabezpieczeniu skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Przy wyborze produktu z serii NIVEA Sun warto jednak wziąć pod uwagę wrażliwość skóry, gdyż filtry chemiczne mogą zadziałać drażniąco i alergizująco.


Dlatego też przy delikatnej skórze dzieci polecamy sięgnąć po jeden z preparatów z filtrem mineralnym z naszej oferty. W pozostałych przypadkach możesz skorzystać preparatów z filtrem chemicznym takim jak popularny Butyl Methoxydibenzoylmethane (obecny np. w olejku do opalania).


A co po kąpieli słonecznej? Aby ukoić i nawilżyć skórę oraz utrwalić opaleniznę, zastosuj odpowiedni kosmetyk NIVEA Sun. Jego działanie to zasługa zawartych ekstraktów roślinnych, które stymulują produkcję melaniny. Twoja opalenizna wciąż będzie świeża, gdy lato pobrzmiewać będzie wyłącznie jak odległe wspomnienie.

 

O czym pamiętać, zanim zaczniesz się opalać?

 

Podstawowym kryterium wyboru preparatu chroniącego przed niekorzystnym wpływem światła słonecznego powinna być oczekiwana długość zabezpieczenia przed działaniem fal UVA i UVB. Informacji takich dostarcza SPF. Jest to faktor, który zawsze występuje na opakowaniu w towarzystwie liczby. Zestawienie to wygląda enigmatycznie. Instynktownie wiesz, że im wyższa liczba, tym większa ochrona. Co to jednak oznacza?


Faktor SPF wskazuje, ile razy dłużej możesz bezpiecznie przebywać na słońcu w stosunku do czasu, jaki możesz na nim spędzić, bez należytego zabezpieczenia skóry. Jeśli zwykle po 15 minutach opalania twoja skóra zaczyna szczypać i czerwienić się, to gdy zastosujesz balsam NIVEA SUN z SPF20, wówczas zmiany zapalne zauważysz dopiero po 300 min, czyli 5 godzinach.


Pamiętaj jednak, aby dokładać co 2 godziny warstwę preparatu, ponieważ kosmetyk będzie się wchłaniał i wyparowywał, a przez to nie będzie Cię chronił właściwie. Podobnie zaaplikuj powtórnie kosmetyk na skórę, jeśli weszłaś do basenu czy jeziora, aby popływać.


A jeśli jesteś wielbicielką opalenizny, ale nie przepadasz za bezczynnym wylegiwaniem się na słońcu, wówczas koniecznie wypróbuj olejek aktywujący opalanie. Dzięki temu bez konieczności sięgania po samoopalacz zyskasz równomierną i pięknie prezentującą się opaleniznę. To zasługa ekstraktu z lukrecji, który dodatkowo utrwali czekoladowy lub kremowy koloryt skóry.


W przypadku dzieci ochrona musi być szczególnie intensywna. Skóra maluchów jest delikatniejsza. Do tego podczas wspólnej zabawy z przyjaciółmi, maluchy zwykle spędzają więcej czasu na otwartym słońcu, niż dorośli. Koniecznie zastosuj więc preparat z SPF50.

 

Ochrona przeciwsłoneczna nie tylko latem!

 

Zwykle wraz z odejściem lata kosmetyki chroniące przed słońcem, tak jak i okulary przeciwsłoneczne, lądują głęboko w szufladzie. To błąd! Nie potrzebujesz w tym czasie co prawda chronić całego ciała, ale przecież twarz cały czas jest eksponowana na działanie fal UVA i UVB.


Bez względu na porę roku stosuj krem do twarzy z faktorem SPF30, a w przypadku cery z przebarwieniami – krem z SPF50 redukujący plamy na cerze. Nie zapominaj o tym nawet w mroźny dzień. Wówczas, zanim zaaplikujesz krem barierowy, dostępny w naszej ofercie drogerii eZebra, zastosuj preparat z filtrem przeciwsłonecznym.


O kremie, chroniącym przed niekorzystnym działaniem słońca, pamiętaj także w pochmurne dni. Nawet wówczas fale UVA i UVB docierają do powierzchni ziemi, podstępnie wysuszając i podrażniając twoją skórę.

pixel