WŁOSOWE LOVEZADBANA SKÓRAPIĘKNO Z NATURY
25.01.2020

Zdrowa skóra i lśniące włosy, czyli czy kolagen działa?

Zdrowa skóra i lśniące włosy, czyli czy kolagen działa?

Każda z nas pragnie czuć się piękna i młoda. Chcemy być atrakcyjne, pożądane i pewne siebie. Uwielbiamy patrzeć w lustro i czuć dumę z powodu własnego wyglądu – to przecież dlatego systematycznie i ciężko nad nim pracujemy. By osiągnąć wyznaczony cel, regularnie się gimnastykujemy, dbamy o odpowiednią dietę oraz codziennie nakładamy na skórę i włosy kolejne kosmetyki, których producenci obiecują nam cudowne efekty. Niestety często zdarza się, że rezultaty ich stosowania okazują się dalekie od tych wymarzonych. Naszej skórze wciąż brakuje blasku i elastyczności, a włosy matowieją i coraz bardziej się przerzedzają. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Oczywiście, niedobór kolagenu! Jak temu zapobiec? Zainwestujmy w preparaty z dużą zawartością tego białka i cieszmy się piękną, zdrową skórą oraz gęstymi i lśniącymi włosami!

Gładka skóra, czyli na co działa kolagen?

Kolagen znajduje się w organizmie każdego z nas. Białko to jest głównym budulcem większości naszych narządów, jednak największą rolę odgrywa w kwestii struktury włosów i skóry. Jak działa i dlaczego jest tak niezbędny? Oto kilka przykładów.

Elastyczność

Główną cechą kolagenu jest jego elastyczność. Dzięki niej to wyjątkowe białko tworzy skuteczną warstwę ochronną dla wielu naszych narządów wewnętrznych, znacząco niwelując możliwość ich uszkodzenia. Kolagen ma również kluczowe znaczenie dla naszej skóry. Jego niezwykłe właściwości sprawiają, że jest ona sprężysta i miękka. Białko to zapewnia jej również ciągłość procesu odnowy komórkowej oraz odpowiedni poziom nawilżenia.

Obumieranie kolagenu

Choć nasz organizm przez całe życie wytwarza włókna kolagenowe, to z wiekiem robi to coraz wolniej i coraz mniej skutecznie. Z biegiem lat komórki kolagenowe szybciej obumierają, a my nie jesteśmy już w stanie wyprodukować wystarczającej ilości nowych, które mogłyby zastąpić te martwe, co staje się początkiem procesu starzenia się.

Starzenie się

Wraz z obumieraniem włókien kolagenowych, nasza skóra traci na elastyczności i zaczyna się starzeć. Proces produkowania mniejszej ilości kolagenu rozpoczyna się już w wieku 26 lat, a takie czynniki jak stres czy choroby znacznie go przyśpieszają.

Jak kolagen działa na włosy?

Choć o kolagenie mówi się głównie w kontekście zdrowej i gładkiej skóry, to ma on również ogromny wpływ na nasze włosy – lśniące, gęste i po prostu piękne są najlepszym dowodem na odpowiednią ilość włókien kolagenowych w naszym organizmie. Jak jednak objawia się ich niedobór?

Włosy suche i łamliwe

Za kondycję naszych czupryn odpowiada optymalna ilość białka. Jeśli więc zmagamy się z jego niedoborem, włosy szybko zaczynają na tym cierpieć. Jednymi z najbardziej widocznych objawów kolagenowego deficytu jest ich suchość i łamliwość. Zapobiec tym nieprzyjemnym procesom może jedynie podwyższenie poziomu kolagenu.

Łupież

Niedobór kolagenu wpływa na suchość nie tylko włosów, ale również skóry głowy. Jeśli więc nie zadbamy o jego odpowiedni poziom, z dużym prawdopodobieństwem zaczniemy zmagać się z również łupieżem, który jest przecież bezpośrednią konsekwencją przesuszonej skóry.

Wypadanie włosów

Kolagen odpowiada za regenerację włosów – odżywia ich cebulki i stymuluje do wzrostu. Niedobór białka osłabia je, przyczynia się do ich nadmiernego wypadania i, co za tym idzie, do utraty objętości.

Najlepsze kosmetyki z kolagenem

Do skóry:

  1. Collagen Power firmy Mizon to najlepszy ujędrniający krem do cery dojrzałej. Dzięki dużej zawartości kolagenu doskonale radzi sobie ze zmarszczkami. Dodatkowo świetnie uelastycznia i nawilża cerę.
  2. Collagen Cream od Nacomi to krem do twarzy skutecznie spowalniający proces starzenia. Zawarte w nim kolagen i elastyna sprawiają, że nasza skóra staje się sprężysta i gładka, a lekka konsystencja kremu nie pozostawia na niej filmu.

Do włosów:

  1. Collagen firmy Morfose to wyjątkowy szampon, który szybko i skutecznie poprawia kondycję włosów. Wyprodukowany na bazie kolagenu, daje nam pewność, że nasze czupryny szybko zyskają na objętości i blasku.
  2. Odżywka z kolagenem firmy Joanna to najlepszy sposób na piękne i lśniące włosy. Dzięki dużej zawartości kolagenu morskiego produkt dogłębnie nawilża i doskonale wzmacnia zniszczone włosy.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel