PAZNOKCIOWE VADEMECUM
30.05.2019

Paznokcie. Jak je malować, by były piękne i zadbane?

Paznokcie. Jak je malować, by były piękne i zadbane?

 

Idealny manicure to marzenie wielu kobiet. Takie, które często trudno zrealizować. Codzienne obowiązki, praca, dbanie o dom czy gotowanie mogą skutecznie popsuć nawet najpiękniejsze wzory. Wypełnianie zadań i życiowych ról zajmuje dużo czasu. Często tak wiele, że trudno go jeszcze wygospodarować na długie wizyty w salonach kosmetycznych. Na szczęście są metody na to, by idealny manicure wykonać w zaciszu swojego domu. Jak pomalować paznokcie? Jak stworzyć w swoim salonie idealne warunki do tych artystycznych praktyk?

SEMILAC CĄŻKI DO SKÓREK ZE STALI CHIRURGICZNEJ 7MM

Zestaw narzędzi

Jak malować paznokcie? Dokładnie i starannie! Oto najlepsza odpowiedź, którą można usłyszeć na to pytanie. Perfekcyjny manicure to wyzwanie i żeby samodzielnie go wykonać, trzeba uzbroić się w cierpliwość i przygotować na to, że pierwsze podejścia mogą zakończyć się porażką. Tak, jak wszystkie umiejętności w życiu wymagają praktyki, tak doświadczenie jest potrzebne również przy banalnej z pozoru czynności, jaką jest malowanie paznokci. Dlatego, zanim zaczniemy eksperymenty z lakierami, przygotujmy pomieszczenie i wszelkie narzędzia, które będą nam potrzebne.

Zaleca się przyjemną, relaksującą atmosfera. Zapachowa świeca (np. Kringle Candle), wygodne siedzisko i dobrze dobrane światło – oto podstawy sukcesu. Oświetlenie powinno być skierowane bezpośrednio na stanowisko pracy. Wszystko po to, by przy malowaniu dokładnie widzieć palce i płytkę. Na stole ułóżmy kolejne narzędzia potrzebne do pracy – pilniczek, cążki, odpowiednie lakiery. Musimy się zaopatrzyć w preparat do odtłuszczanie bazę, lakier i, w zależności od tego, jaką metodę stosujemy, tzw. top coat i lampę do utwardzania.

Malowanie paznokci krok po kroku

Przed rozpoczęciem samego malowania musimy się upewnić, że płytka jest czysta, nie ma na niej resztek starych lakierów, żadnego tłustego filmu. Zmywaczem usuńmy wszelkie pozostałości i umyjmy dłonie letnią wodą z mydłem. Dopiero tak przygotowana powierzchnia odpowiednio przyjmie kolejne kosmetyki. Nakładanie produktów zacznijmy od bazy, która wygładzi płytkę, wyrówna jej kolor i pozwoli pozbyć się żółtych plam i nierówności. Baza ma też inne działanie – sprawi, że intensywne kolory lakierów nie odbarwią potem płytki. Przy jej nakładaniu wypełnimy wszystkie ubytki – warstwa koloru będzie się potem lepiej trzymać.

Kolejny etap to nakładanie barwnej powłoki, która będzie stanowić też tło dla ewentualnych wzorów czy naklejek. Żeby uniknąć rozmazywania i nierówności oraz niedociągnięć, trzeba mocno się skupić. Sporą kroplę lakieru umieszczamy na środku paznokcia, nieco powyżej skórki i ostrożnie rozprowadzamy ją w dół – niemal do początku palca. Warto zostawić niewielką przerwę między kolorem a palcem. Unikniemy w ten sposób rozlewania się lakieru na skórę. Dopiero po wykonaniu tej czynności rozciągamy pozostałą część substancji do góry – na całą długość płytki. Po zakończeniu tego kroku powinniśmy mieć przed oczami długi, wąski pasek. Później zajmujemy się bocznymi fragmentami. Najpierw umieszczamy lakier przy zaokrągleniu płytki na dole, później rozciągamy go ku górze – tak, by nareszcie pokrył całą powierzchnię.

SEMILAC LAMPA UV LED 36W DIAMENT BIAŁA

Jak pomalować paznokcie?

Jeśli chcemy poznać odpowiedź na pytanie o to, jak ładnie pomalować paznokcie, musimy się przygotować na czasochłonne ćwiczenia. Nawet najlepiej napisany poradnik nie zastąpi bowiem najlepszego narzędzia pracy, czyli wyćwiczonej, sprawnej ręki, która będzie umiała rozprowadzać lakier na płytce. Na szczęście są sposoby, żeby sobie te praktyki ułatwić. Jednym z nich jest manicure hybrydowy, który od jakiegoś czasu możemy swobodnie wykonywać we własnym domu.

Wystarczy odpowiedni sprzęt, czyli zestaw przeznaczonych do niego lakierów i lampa utrwalająca, np. Semilac UV LED 36W, która nadaje się do utwardzania lakierów hybrydowych i żeli. Jeśli posiadamy takie urządzenie, możemy z powodzeniem wykonać profesjonalny manicure, który będzie nie tylko piękny, ale też trwały. Dzięki tej metodzie kolor na dłoniach utrzymuje się nawet 14 dni. A to duże ułatwienie dla wszystkich, którzy nie mają czasu i ochoty na skomplikowane zabiegi co drugi dzień. Im rzadsze malowanie, tym lepiej. Jak malować paznokcie, to tylko trwale.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019

Polecane

pixel