WŁOSOWE LOVE
24.08.2020

Modne fryzury. Wysoki węzeł, naturalne loki i luźny kok krok po kroku

Modne fryzury. Wysoki węzeł, naturalne loki i luźny kok krok po kroku

Wszystkie marzymy o modnej fryzurze. Niestety wiele z nas co rano rezygnuje ze stylowego upięcia, obawiając się, że jego wykonanie okaże się skomplikowane i czasochłonne. Nic bardziej mylnego! Przy odpowiedniej instrukcji już w kilku prostych krokach uzyskamy efekt wysokiego węzła, naturalnych loków czy luźnego koka.

JOICO JOIMIST STYLE & FINISH LAKIER DO WŁOSÓW MOCNO UTRWALAJĄCY 300ML

Modne fryzury. Niezbędne akcesoria

Wysoki węzeł:

• Pianka;
• Suszarka z dyfuzorem;
• Gumka do włosów;
Lakier utrwalający.

Naturalne loki:

Pianka;
• Suszarka z dyfuzorem;
• Prostownica;
• Klamra do podpięcia włosów;
Spray termoochronny;
• Lakier.

Luźny kok:

• Gumka do włosów;
• Pianka;
• Mgiełka;
• Wsuwki;
• Lakier.

Wysoki węzeł. Instrukcja krok po kroku

Krok 1: Przygotowanie

Zanim zabierzemy się za wykonywanie węzła, najpierw upewnijmy się, że nasze włosy są odpowiednio przygotowane do tej stylizacji. Jak to zrobić? Po dokładnym umyciu czupryny nałóżmy na nią dobrej jakości piankę, a następnie dokładnie wysuszmy ją za pomocą suszarki z dyfuzorem. W ten sposób subtelnie zmierzwimy nasze kosmyki, sprawiając, że staną się łatwiejsze do poskromienia.

Krok 2: Kucyk

Zbierzmy delikatnie potargane włosy w wysokiego kucyka na samym czubku głowy. Następnie zwiążmy go gumką o kolorze zbliżonym do naszej czupryny.

Krok 3: Pętelka

Przy ostatnim przeciąganiu włosów przez gumkę, nie wyciągajmy z niej końcówek, tym samym tworząc z naszego kucyka niewielka pętle. Następnie dodajmy pętelce nieco objętości poprzez rozciągnięcie jej na boki. Możemy również spryskać ją lakierem, aby utrzymała swój kształt na dłużej.

Krok 4: Owijanie

Chwyćmy w dłonie końcówki, które pozostawiłyśmy luzem podczas ostatniego przeciągania włosów przez gumkę, owińmy nimi nasadę kucyka i upnijmy spinkami.

Krok 5: Lakierowanie

Kiedy fryzura jest już gotowa, spryskajmy ją obficie lakierem. W tym kroku możemy dodatkowo porozciągać nasz węzeł w taki sposób, by dodać mu nieco luzu.

NIVEA FLEXIBLE CURLS&CARE MOUSSE PIANKA DO WŁOSÓW 150ML
SCHWARZKOPF OSIS+ FLATLINER SPRAY TERMOOCHRONNY 200ML

Sposób na naturalne loki

Krok 1: Przygotowanie

Przed rozpoczęciem zabiegu stylizacyjnego umyjmy włosy, nałóżmy na nie piankę oraz wysuszmy je za pomocą suszarki z dyfuzorem. Następnie na całej długości spryskajmy je sprayem termoochronnym, który ochroni pasemka przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Na koniec fazy przygotowawczej podzielmy włosy na dwie warstwy – górną zepnijmy klamrą na czubku głowy, a dolną pozostawmy rozpuszczoną.

Krok 2: Skręcanie

Dolną warstwę włosów rozdzielmy na dwa grube pasma tak, żeby opadały nam na obojczyki. Następnie podzielmy każdy z nich na trzy cieńsze pasemka. Weźmy do ręki jedno z nich i nakręćmy na rozgrzaną prostownicę, po czym szybko przeciągnijmy ją do samego dołu. Pamiętajmy, że nigdy nie należy rozpoczynać kręcenia włosów od ich nasady – prostownice przyłóżmy w połowie ich długości. Cały zabieg powtórzmy na wszystkich pozostałych pasmach dolnej i górnej warstwy włosów.

Krok 3: Zakończenie

Po uzyskaniu efektu naturalnych loków, delikatnie rozczeszmy i roztrzepmy włosy palcami – dzięki temu fryzura będzie wydawała się jeszcze lżejsza i dziewczęca. Możemy również spryskać włosy niewielką ilością delikatnego lakieru utrwalającego.

Jak zrobić luźnego koka? Poradnik krok po kroku

Krok 1: Przygotowanie

Luźny kok to fryzura, której zazwyczaj nie wykonuje się na świeżo umytych włosach. Jeśli jednak należymy do osób, które nie wyobrażają sobie poranka bez szamponu i odżywki, pamiętajmy, że po wysuszeniu czupryny należy nałożyć na nią niewielką ilość pianki lub mgiełki ułatwiającej stylizację. Po wykonaniu pierwszych czynności przygotowawczych nadchodzi czas na podjęcie poważnej decyzji: rozczesywać włosy czy nie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy z jednej strony od kondycji włosów, a z drugiej od naszych upodobań. Jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu messy, a nasza czupryna jest w dobrej formie, to możemy zrezygnować z jej szczotkowania. Jeśli jednak wolimy bardziej elegancki look albo nasze pasemka są zniszczone, to raczej zdecydujmy się na użycie szczotki.

Krok 2: Kucyk

Stylizację zaczynamy od związania włosów gumką na wybranej wysokości – luźne koki dobrze prezentują się zarówno na czubku głowy, jak i nieco niżej.

Krok 3: Zawijanie i upięcie

Rozdzielmy kucyk na kilka lub kilkanaście pasemek i owijajmy je dowolnie wokół miejsca związania włosów. Następnie podepnijmy je wsuwkami i dodatkowo zabezpieczmy drugą, tym razem ozdobną gumką. Krok 4: Lakierowanie Na koniec spryskajmy włosy niewielką ilością średnio utrwalającego lakieru.

MILK SHAKE K-RESPECT KERATIN SYSTEM WYGŁADZAJĄCA MGIEŁKA DO WŁOSÓW 150ML

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

pixel