SEKRETY MAKIJAŻU
28.10.2021

Misja: idealne brwi. Jak wyregulować je bez pomocy kosmetyczki?

Misja: idealne brwi. Jak wyregulować je bez pomocy kosmetyczki?

Przymusowa izolacja dla wielu z nas stała się okazją do rezygnacji z dbałości o wygląd. Wydaje nam się, że skoro nikt na co dzień nas nie widzi, to nie ma sensu spędzać całych godzin przed lustrem. Takie podejście okazuje się jednak błędne. Pamiętajmy, że zadbane mamy zdecydowanie lepszy humor, który w obecnej sytuacji często nam nie dopisuje. Zadbajmy więc o swoje samopoczucie i postawmy na pielęgnację! Od czego najlepiej zacząć? Oczywiście od regulacji brwi.

kształt

Podkreślamy urodę, czyli jak wyregulować brwi do kształtu twarzy

Decydując się na samodzielną regulację brwi, upewnijmy się, jaki ich kształt sprawdzi się u nas najlepiej:

Twarz okrągła

Posiadaczkom okrągłej buzi najbardziej zależy na jej widocznym wydłużeniu. Aby uzyskać taki efekt, spróbujmy nadać naszym brwiom subtelnie trójkątny kształt. Jak to zrobić? Wystarczy, że wyraźnie zaznaczymy najwyższy punkt łuku tak, aby jego końce po obu stronach mocno opadały. W ten sposób wizualnie wyostrzymy twarz i jednocześnie dodamy jej nieco długości.

Twarz trójkątna

Przy trójkątnej buzi często narzekamy na szerokie czoło, które skutecznie zaburza jej proporcjonalność. Pamiętajmy, że regulacja brwi okazuje się świetną metodą na likwidację tego problemu. Aby dodać twarzy harmonii, postawmy na łuki brwiowe w kształcie jaskółek – za pomocą kredki zagęśćmy ich początki oraz delikatnie unieśmy końce.

Twarz kwadratowa

Aby złagodzić mocne rysy twarzy, spróbujmy subtelnie zaokrąglić i pogrubić łuki naszych brwi. Dzięki temu optycznie zmiękczymy mocną linię szczęki i nadamy buzi optyczną lekkość.

Twarz owalna

Twarz owalna nie wymaga korekty kształtu i dlatego jej posiadaczki nie muszą stosować żadnych sztuczek przy regulacji brwi. W tym wypadku wystarczy zadbać po prostu, by łuk wyglądał miękko i naturalnie.

Jak samemu wyregulować brwi. Poradnik krok po kroku

Krok 1: Przygotowanie

Zanim rozpoczniemy regulację, najpierw upewnijmy się, że mamy pod ręką najpotrzebniejsze akcesoria:

· Kredka do brwi;
· Pęseta;
· Szczoteczka do brwi.

O czym jeszcze warto pamiętać?

· Brwi należy regulować po kąpieli;
· Pamiętajmy o dobrym oświetleniu;
· Przed regulacją rozczeszmy brwi za pomocą szczoteczki;
· Włoski wyrywajmy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Krok 2: Wyznaczanie granic

Jak wyregulować brwi, by cieszyć się wymarzonym efektem? Przede wszystkim trzeba odpowiednio wyznaczyć ich granice. Jak zrobić to prawidłowo?

· Początek brwi: powinien znaleźć się na linii wyznaczanej przez płatek nosa i wewnętrzny kącik oka. Aby go odnaleźć, przyłóżmy w tych miejscach pęsetę i za pomocą kredki zaznaczmy punkt jej przecięcia z brwią;
· Koniec brwi: jest wyznaczany przez linię, przez którą przechodzą dolna część płatka nosa oraz zewnętrzny kącik oka;
· Najwyższy punkt: to miejsce przecięcia brwi oraz linii wyznaczanej przez płatek nosa i źrenicę oka;
· Linie brwi: górna linia włosków zależy od kształtu naszej twarzy, a dolna powinna być do niej równoległa. Aby uzyskać odpowiedni efekt, przed regulacją namalujmy kredką obie granice.

Krok 3: Regulacja

Po zaznaczeniu kredką wszystkich newralgicznych punktów, wyregulujmy brwi za pomocą pęsety.

Regulacja

Regulacja brwi. Najczęściej popełniane błędy

Brwi mają ogromny wpływ na ogólną prezencję twarzy i dlatego do ich regulacji należy przykładać naprawdę dużą wagę. Jakich błędów unikać, by nie zaburzyć proporcji naszej buzi?

· Mocne skracanie łuku brwiowego od dawna jest już niemodne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że skutecznie zakłóca harmonię twarzy. Zbyt krótki łuk wygląda po prostu nienaturalnie i kiczowato. Jeśli zależy nam na gustownym i eleganckim imagu, to unikajmy tego rodzaju stylizacji;

· Cienkie brwi sprawiają, że twarz staje się groteskowa i śmieszna. Dodatkowo zbyt smukły łuk nie wpisuje się w panujące trendy, w ramach których królują naturalne brwi o możliwie łagodnym kształcie. Chcąc pozostać na czasie i po prostu dobrze wyglądać, postarajmy się więc nie wyrywać zbyt wielu włosków podczas regulacji;

· Przycinanie brwi wykonywane niewprawną ręką może doprowadzić do prawdziwej katastrofy. Dlaczego? Otóż wystarczy, że nieopatrznie i nieco zbyt zamaszyście ciachniemy kilka włosków za dużo, a nasz stylowy look będzie zrujnowany;

· Rezygnacja z regulacji nigdy nie jest dobrym pomysłem. Pamiętajmy, że choć naturalne brwi od kilku lat wciąż pozostają najmodniejsze, to zawsze należy dbać o ich kształt i regularnie wyrywać psujące go włoski.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel