SEKRETY MAKIJAŻU
13.12.2018

Makijaż na święta i sylwestra: koniecznie trwały!

Makijaż na święta i sylwestra: koniecznie trwały!

Jaki powinien być makijaż świąteczny czy sylwestrowy? Przede wszystkim trwały! Nieskazitelny nawet po wielu godzinach od nałożenia. Jeśli wykonamy nasz make-up perfekcyjnie, idealnie dobierając kolory, podążając za trendami, nie zrobi dobrego wrażenia, jeśli po kilku godzinach nie będzie widać efektów naszej pracy. Podpowiadamy co zrobić, by makijaż utrzymał się przez całą noc!

makijaz-sylwester

Przygotowanie skóry do makijażu

Zacznijmy od początku, a więc od przygotowania twarzy do przyjęcia kosmetyków. Skóra powinna być oczyszczona, ale i odpowiednio nawilżona. Na suchej cerze nawet najlepszy podkład nie będzie wyglądał dobrze. Przesuszony naskórek ma to do siebie, że po nałożeniu preparatu koloryzującego, widoczny jest efekt ściągnięcia i napięcia skóry.

Czym nawilżać? Może być to zwykły krem nawilżający, dla bardzo suchej skóry, maska lub serum regeneracyjne. Powinniśmy nałożyć je z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, aby preparat dobrze się wchłonął i przy nakładaniu podkładu nie ścierał się i nie rolował w nieestetyczne grudki.

Dobrze jest użyć bazy pod makijaż. W zależności od jej rodzaju, skóra i w tym przypadku może wymagać przygotowania. Dla baz wygładzających typu: Revlon Photoready konieczne jest nawilżenie, a więc wracamy ponownie do kremu. Baza ma czynić skórę gładką, niwelować pory i przygotować ją na przyjęcie kosmetyków. Bazy o charakterze nawilżającym niejako zastępują krem, na przykład Ingrid Baza nawilżająca i odmładzająca. Wówczas możemy stosować je zamiast kremu, nie zapominając jednak o codziennej pielęgnacji.

Bazę stosuje się nie tylko pod podkład, ale również pod cienie do powiek, tusze do rzęs oraz pomadki. Baza zdecydowanie wydłuża trwałość makijażu i wydobywa głębię koloru z kosmetyków. Jest ona szczególnie ważna w przypadku makijażu oczu czy ust.

Nieco inspiracji na temat tego, jak nakładać bazę pod makijaż i tego, czy to rzeczywiście działa znajdziesz w poniższym filmiku. Skorzystaj z inspiracji, które dla Ciebie znaleźliśmy! Sprawdź, jak prezentuje się makijaż bez bazy i z bazą. Czy rzeczywiście jest to aż tak duża różnica? 

Czy warto nakładać bazę pod makijaż? Podsumowanie zalet kosmetyku:

  • wygładza skórę,
  • tuszuje niedoskonałości i przebarwienia,
  • sprawia, że makijaż utrzymuje się dłużej,
  • utrwala make-up

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018

Polecane

pixel