
Podkłady mineralne jako alternatywa dla tych tradycyjnych cieszą się od kilku lat bardzo dużym powodzeniem. Znajdują swoje fanki nie tylko wśród alergiczek, które z różnych powodów nie mogą używać zwykłych fluidów. Zyskują popularność również wśród posiadaczek cer normalnych, naczynkowych czy mieszanych. Poznaj zalety tego niezwykłego produktu, który poprawia kondycję skóry.
Spis treści
Co to jest podkład mineralny i jak go rozpoznać?
Czym jest właściwie podkład mineralny? Na początku warto uświadomić sobie jedno: nie każdy produkt, który ma w nazwie przymiotnik „mineralny” będzie tym czego szukamy. Ze względu na dużą popularność tego typu kosmetyków, producenci często umieszczają taki napis na opakowaniach swoich produktów w celach czysto marketingowych. Z kolei sam fluid może mieć w swoim składzie jedynie filtry UV pochodzenia mineralnego.
Należy pamiętać o tym, że ze względu na swój skład, wszystkie kosmetyki mineralne – obojętnie czy będą to podkłady, pudry, cienie do powiek czy korektory – mają przeważnie sypką konsystencje i proste składy. Ze względu na użycie substancji takich jak: tlenek cynku, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza czy mika, nie wymagają one stosowania konserwantów.
Jakie właściwości ma podkład mineralny?
Dzięki składnikom użytym do ich produkcji, podkłady mineralne mają działanie:
- antybakteryjne – z tego powodu świetnie sprawdzają się u osób ze skórą trądzikową. Łagodzą podrażnienia i pomagają zasuszyć małe krostki.
- przeciwsłoneczne – to dzięki zastosowaniu dwutlenku tytanu. Jest on naturalnym filtrem UV. Wybierając się na całodzienny wypad na plażę lepiej użyć kremu z filtrem, ale w trakcie naszych codziennych aktywności, podkład mineralny będzie chronił dodatkowo naszą cerę.
- nie zawierają sztucznych barwników – wszystkie substancje odpowiedzialne za kolor kosmetyków są pochodzenia naturalnego.
- dodają skórze naturalnego blasku – dzięki czemu wyglądamy korzystnie, ale bez efektu sztucznego makijażu