WŁOSOWE LOVE
13.06.2018

Jak zrobić loki bez użycia ciepła?

Jak zrobić loki bez użycia ciepła?

Jak świat światem te z nas, które mają proste włosy, marzą o kręconych, a te mające burzę loków chciałaby się jej pozbyć na rzecz prostych pasm. O ile sposobów na proste włosy nie ma wielu, zazwyczaj sprowadzają się do użycia prostownicy, o tyle loki możemy stworzyć za pomocą bardzo wielu metod. Użycie lokówki to sposób najbardziej oczywisty, ale też najmniej przyjazny dla włosów – stosowany regularnie wysusza i niszczy włosy. Dlatego warto poznać kilka sprawdzonych sposobów na loki bez użycia ciepła.

Loki bez lokówki, czyli co będzie potrzebne?

Istnieje kilka bardzo pomysłowych sposobów na loki. W dużej mierze można do nich wykorzystać akcesoria, które na co dzień mamy w domu. Największym plusem wykorzystania niestandardowych metod na loki jest fakt, że nie niszczymy włosów i wykonujemy fale nieinwazyjną metodą. Nie bez znaczenia jest także oszczędność – gadżety, które będziemy wykorzystywać są powszechnie dostępne w każdym domu. Lokówki czy termowałki to niemały koszt, więc przed jego poniesieniem warto sprawdzić, czy nie lepsza będzie dla naszych włosów metoda bez użycia ciepła.

Jak zrobić loki bez lokówki?

Potrzebne będą:

Jak zrobić loki bez użycia ciepła?

W każdym z wymienionych wyżej sposobów użyte zostały akcesoria, które na co dzień posiadamy w domu. Założenie jest takie, aby były to fale bez użycia ciepła, dlatego wykluczamy także udział suszarki i pozostawiamy włosy do samodzielnego wysuszenia. Takim sposobem uzyskamy fale w maksymalnie zdrowy dla włosów i bezpieczny sposób. Jeśli zależy ci na czasie, możesz oczywiście wysuszyć włosy suszarką, jednak, gdy czas nie nagli, pozwól im swobodnie wyschnąć.

Loki bez lokówki – wsuwki

Pierwszy sposób zakłada wykorzystanie najprostszych wsuwek do włosów. Każda posiadaczka długich włosów z pewnością ma ich niezliczone ilości w domu. Jak zrobić loki bez użycia ciepła, wykorzystując tylko wsuwki? Najpierw umyj włosy i pozwól im naturalnie wyschnąć. Do zakręcania włosów przystąp, gdy będą prawie suche. Zbyt mokre włosy mogą nie wyschnąć, gdy zwiniesz je z użyciem wsuwki. Z kolei na zupełnie suchych włosach możesz nie osiągnąć tego efektu.

Na włosy nanieś nieco kosmetyku utrwalającegonp. pianki lub specjalnych sprayów do włosów kręconych. Następnie podziel włosy na mniejsze pasma. Jeśli zależy ci na drobnych lokach, pasm powinno być więcej. Większe fale uzyskasz, gdy zwinięte pasma będą grubsze.  Każde pasmo nawiń na palec tak, aby po zsunięciu wyglądało jak pierścionek. Następnie przypnij zwinięte pasmo wsuwką. Nawijaj tak wszystkie pasma. Trzymaj nawinięte włosy co najmniej 3-4 godziny, a najlepiej całą noc.

loki

Loki bez lokówki – sposób z ręcznikiem papierowym

Nietypowy sposób na loki bez lokówki, który możesz wykorzystać, gdy nie dysponujesz zupełnie żadnymi innymi akcesoriami. Ważne, abyś wybrała wytrzymały papier, który nie przedrze się przy pierwszym pociągnięciu. Podziel papier na mniejsze części – długie pasma. Włosy także podziel na części – dwie górne i jedna dolna. Zepnij włosy, na których aktualnie nie pracujesz, a będziesz ci łatwiej nawijać pasma na papier. Jeśli masz długie włosy przygotuj trzy (nieoderwane) części papieru i zawiń je wzdłuż długiego boku. Gotowy papier powinien mieć 2 centymetry szerokości i kilkanaście-kilkadziesiąt centymetrów długości (to zależy od długości włosów).

Złap pasmo włosów i nawijaj je pionowo na zwinięty kawałek ręcznika. Zwróć uwagę, aby dobrze zawinąć końcówkę. Gdy nie przyłożysz się do tego etapu, efekt może rozczarować – piękne falowane pasmo i końcówka wywinięta w esy floresy. Gdy nawiniesz całe pasmo, zawiń ręcznik w ślimaka i przymocuj wsuwką do pozostałych włosów. Podobnie postępuj z pozostałymi pasmami.  Pozostaw włosy do samodzielnego wyschnięcia. Kilka godzin, a najlepiej trzymaj przez całą noc.

BABYLISS-CURLING-TONE-19MM-LOKOWKA-DO-WLOSOWDONEGAL-DUZE-WALKI-DO-WLOSOWGUMKA-DO-WLOSOW-TELE-WIRE-3-SZTUKI-DUZENIVEA-CURL-MODELUJACY-SPRAY-DO-WLOSOW-PODKRESLAJACY-SKRET-LOKOW

Loki bez lokówki – sposób z t-shirtem

Ten sposób jest stary jak świat i nieraz ratował nasze mamy i babcie, które nie dysponowały termowałkami i nowoczesnymi lokówkami. Przygotuj stary t-shirt i potnij go na wąskie, długie kawałki. Podziel włosy na pasma i każde z nich nawijaj na przygotowaną część materiału. Postępuj tak, jakbyś zawijała na włosy papiloty. Zostaw kawałek materiału wolnego i zawiąż go na końcach. Ten sposób na fale bez użycia ciepła jest bardzo wygodny, bo kawałki koszulki dobrze trzymają się na włosach, dzięki możliwości związania końców. Bez problemu możesz spać w tak upiętych włosach bez obaw, że podczas snu konstrukcja się zniszczy i część włosów się zakręci, a część nie.

Loki bez lokówki – sposób z gumkami do włosów

Sposób z gumkami to dobra metoda na to, by zrobić loki bez lokówki, wykorzystując do tego zwyczajną fryzurę. Będziesz potrzebować wyłącznie cienkich gumek do włosów. Lekko wilgotne włosy podziel na pasma – jeśli chcesz burzę drobnych loczków, pasm powinni być dużo. Każde pasmo zawijaj na tzw. ślimaczka a następnie zwiąż gumką tuż przy głowie. Możesz wysuszyć włosy, jeśli zależy ci na czasie albo pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia, wtedy naprawdę będą to loki bez użycia ciepła. Tak naprawdę z powodzeniem możesz zrobić także jednego dużego ślimaka i osiągniesz wtedy efekt delikatnych fal i dodatkowej objętości. Plusem takiego rozwiązania jest też to, że możesz w takiej fryzurze z powodzeniem chodzić w ciągu dnia, a wieczorem cieszyć się naturalnymi falami.

Na koniec oczywiście musisz utrwalić fryzurę, by móc się nią cieszyć przez cały dzień. Przydadzą się do tego mocne lakiery. Poniżej kilka wartych uwagi propozycji:

Dużym plusem wymienionych metod jest nie tylko bezpieczeństwo stosowania i oszczędność pieniędzy, ale także szybkość wykonania. Włosy należy jedynie zapleść za pomocą wybranej rzeczy, a loki tworzą się same przez noc. Nie musisz pieczołowicie zakręcać każdego pasma na lokówkę, a następnie czekać z podniesionymi do góry rękoma, aż włos się zakręci. Posiadaczki długich i gęstych włosów z pewnością to docenią. Używając domowych, prostych sposobów, możesz kręcić włosy tak często, jak masz na to ochotę – bez obaw, ze wysuszysz i zniszczysz włosy.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

pixel