WŁOSOWE LOVE
21.06.2017

Jak zregenerować włosy po rozjaśnianiu?

Jak zregenerować włosy po rozjaśnianiu?

Rozjaśnianie włosów wiąże się niestety z pewnymi niedogodnościami. Kosmyki stają się bardziej wrażliwe na czynniki zewnętrze, szybciej ulegają uszkodzeniom i wymagają szczególnej pielęgnacji. Takiej, która pozwoli im zachować zdrowie i piękny wygląd. Jednak nie jest to na tyle trudne, aby rezygnować z rozjaśniania włosów. Nowoczesne preparaty fryzjerskie są dość łaskawe dla naszej fryzury, a kosmetyki dostępne w drogeriach pomogą w skrupulatnych, domowych rytuałach. Wystarczy poznać kilka sprawdzonych patentów na pielęgnację włosów rozjaśnianych, by cieszyć się zarówno wymarzonym kolorem, jak i zdrowym blaskiem.

Włosy rozjaśniane – charakterystyka

Jeżeli zdecydowałaś się na rozjaśnienie swoich kosmyków, dobrze abyś wiedziała, co się z tym wiąże i czym cechują się twoje rozjaśnione włosy. Przede wszystkim pamiętaj, że są one dużo delikatniejsze niż włosy ciemne. A to oznacza, że zdecydowanie łatwiej ulegają uszkodzeniom. Szybciej się rozdwajają, są mniej elastyczne, bywa, że mają tendencje do kruszenia się. Zwykle włosy rozjaśniane bywają suche, te spalone po rozjaśnianiu są wręcz bardzo wysuszone. Przez to nie lubią też skrajnych warunków atmosferycznych – nie służą im niskie temperatury, mrozy, ale też mocne słońce. Zapewne charakterystyka włosów rozjaśnianych brzmi niezbyt przyjemnie. Może się wydawać, że taka fryzura prezentuje się niezbyt atrakcyjnie. Wszystko jednak zależy od pielęgnacji. Jeśli nasza dbałość o włosy ograniczy się do mycia ich pierwszym z brzegu szamponem to rzeczywiście mogą wyglądać niezbyt korzystnie. Jednak wystarczy zastosować kilka sprawdzonych metod na regenerację włosów po rozjaśnianiu i będziemy cieszyć się pięknymi, jasnymi włosami.

rozjasnianie

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych to konieczność!

Ustaliłyśmy już, że rozjaśniane włosy po prostu muszą być odpowiednio pielęgnowane. Koniec i kropka. Inaczej nie da się zapewnić im pięknego wyglądu. A takiego przecież oczekujemy, udając się na skomplikowane zabiegi do fryzjera. Dlatego, aby efekt utrzymał się dość długo, należy zapoznać się z zasadami pielęgnacji rozjaśnionych włosów, zaopatrzyć się w kilka sprawdzonych kosmetyków i poświęcić swoim puklom trochę czasu. Wysiłek włożony w dbanie o siebie zwróci się z nawiązką w postaci pięknych, lśniących i odżywionych włosów, które będą naszą ozdobą.

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Włosy po rozjaśnianiu są przede wszystkim ekstremalnie wysuszone. Zapewnienie im kompleksowego nawilżenia jest więc naszą podstawową misją. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które warto stosować, aby zregenerować włosy po rozjaśnianiu.

  1. Delikatny szampon – gorąco polecamy mycie włosów delikatnym szamponem (np. szamponem dla dzieci) a raz w tygodniu zastosowanie szamponu mocniejszego, ale też dedykowanego włosom jasnym.

Przykładowe produkty:

rozjasnianie

  1. Silikony – stosowanie silikonów w pielęgnacji rozjaśnionych włosów jest dyskusyjne. Niektórzy zdecydowanie odradzają te składniki, inni twierdzą, że bez silikonów nie da się zadbać o jasne włosy, a już na pewno niemożliwym będzie uratowanie włosów po rozjaśnianiu. My sugerujemy zastosowanie preparatów z zawartością silikonów, ale nie w każdym kosmetyku do włosów. Wybierz odżywkę z silikonami, a postaw na delikatniejszy szampon.
  2. Maska – w przypadku delikatnych, wysuszonych i łamliwych włosów odżywka używana zwyczajowo po umyciu włosów będzie niewystarczająca. Zastosuj maskę do włosów i trzymaj ją pod foliowym czepkiem, co najmniej pół godziny.

Przykładowe produkty:

  1. Oleje – olejowanie włosów ma całe grono zwolenniczek, które z entuzjazmem wypowiadają się o zbawiennym wpływie oleju na skórę głowy oraz kondycję włosów. W przypadku włosów rozjaśnianych najlepsze rezultaty przyniesie olejowanie na mokro. Jeśli chodzi o dobór oleju to masz do wyboru gotowe mieszanki dostępne w sklepach kosmetycznych bądź oleje, które znajdziesz we własnej kuchni (np. olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej rycynowy, olej migdałowy itp.)

Przykładowe produkty:

rozjasniane-wlosy

Pielęgnacja rozjaśnionych włosów. Porady

Myj jak najrzadziej – oczywiście nie sugerujemy, abyś chodziła z brudną głową i nieświeżymi włosami, ale zdecydowanie rozjaśnianym włosom służy rzadsze mycie. Na pewno nie szoruj ich codzienne. Pamiętaj, że to my często przyzwyczajamy włosy do częstotliwości mycia. Jeśli narzucisz sobie rytm mycia np. co 2-3 dni to włosy dostosują się do tego i będą świeżo wyglądać.

Nie wystawiaj na działanie wysokich temperatur – włosy rozjaśniane lub spalone po rozjaśnianiu nie lubią wysokich temperatur. Niezwykle szkodzi im suszarka z gorącym powietrzem, lokówka i prostownica. Powodują one dodatkowe wysuszenie już i tak suchych włosów, co w konsekwencji sprawia, że mogą się kruszyć i łamać. Oczywiście, ciężko jest zupełnie zrezygnować z tych urządzeń, ale zminimalizuj szkodliwość jak tylko możesz: używaj letniego lub zimnego nadmuchu w suszarce, najlepiej zakręcaj loki na wałki lub papiloty i naprawdę sporadycznie korzystaj z prostownicy.

Noś czapkę i kapelusz – Przy skrajnych temperaturach zadbaj o ochronę włosów rozjaśnianych. Noś czapkę zimą – nie tylko unikniesz przeziębienia, ale i zadbasz o kondycję włosów. Latem, w upalne, słoneczne dni, noś słomkowy kapelusz (znowu wracają do łask!) lub choćby chustkę.

Jak uratować spalone rozjaśnianiem włosy?

Zdarza się i tak, że rozjaśnianie włosów naprawdę nie poszło dobrze i musimy nie tyle skupić się na odpowiedniej pielęgnacji, co na uratowaniu spalonych włosów. Włosy spalone po rozjaśnianiu utraciły swoją strukturę, są zupełnie nieelastyczne, porowate, suche niczym siano, nie wspominając już o tym, że kolor może odbiegać od wyobrażeń. Aby zregenerować spalone włosy, musimy zastosować produkty, które wnikają w strukturę włosa, a nie tylko osiadają na ich zewnętrznej części.

Wykorzystaj do tego kosmetyki z jedwabiem i keratyną, bogate w proteiny (które pozwolą ci uzupełnić ubytki w strukturze). Dodatkowym wsparciem niech będzie wspomniane już olejowanie włosów. Konieczne jest też zadbanie o skórę głowy, która prawdopodobnie także została mocno podrażniona w wyniku rozjaśniania. Jest to o tyle ważne, że wiąże się z późniejszym porostem włosów. Na rynku istnieje wiele skutecznych preparatów, które dedykowane są skórze głowy. Wybierz ten, który najlepiej będzie oddziaływał na ciebie. Nie tylko włosy, ale też skóra głowy wymaga odżywienia po rozjaśnianiu.

Uratowanie włosów po rozjaśnianiu jest możliwe. Jak bardzo nie byłyby zniszczone, suche i łamliwe, naprawdę mogą jeszcze wyglądać przepięknie i zdrowo. Warunek jest jeden: odpowiednia pielęgnacja, bez używania przypadkowych produktów. Rozjaśnione włosy wymagają więcej zaangażowania od właścicielek, ale zdecydowanie warto poświęcić czas na zadbanie o nie. By znów zachwycały pięknym wyglądem!

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Polecane

pixel