PAZNOKCIOWE VADEMECUM
25.11.2019

Jak zdjąć hybrydę? Zasady bezpieczeństwa

Jak zdjąć hybrydę? Zasady bezpieczeństwa

Dobrze zrobione paznokcie hybrydowe mogą być znakomitym atutem i ozdobą dłoni. Znaczenie ma tu także to, w jaki sposób są usuwane. Czy wiesz jak to zrobić dokładnie, szybko i co ważne bezpiecznie? Jakich akcesoriów powinnaś użyć? Jak usunąć lakier hybrydowy - wyjaśniamy wszystko krok po kroku.

manicure

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie – znamy odpowiedź!

Zapewne zadawałaś sobie to pytanie. Produkt ten jest bezpieczny dla naszych płytek. Dopiero nieprawidłowe jego usuwanie może doprowadzić do niekorzystnego stanu. Zabronione jest więc zeskrobywanie, piłowanie – to z pewnością zaszkodzi. Dlaczego? Ponieważ razem z warstwą lakieru odejdzie również warstwa paznokcia. Dojdzie do pęknięć, łuszczenia się itd.

Dodatkowo bardzo ważne jest, aby zmatowić top przed nałożeniem folii nasączonej acetonem. Kiedy zdejmiesz taką folię z paznokcia, lakier powinien odchodzić bardzo łatwo. Wystarczy do tego użyć jedynie patyczek. W przeciwnym razie konieczne będzie ponowne nałożenie folii z rozpuszczalnikiem.

 

Jak zmyć lakier hybrydowy? Wybierz najlepszą z dróg

Jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci? Tutaj wszystko zależy od tego, czy dysponujesz odpowiednim sprzętem. Chodzi oczywiście o frezarkę do usuwania hybryd. Urządzenie, które znajduje się w każdym salonie do wykonywania takich paznokci.

Frezarkę do hybryd można kupić już za jedyne kilkadziesiąt złotych. Droższe modele to wydatek nawet kilkuset złotych. Na cenę wpływają różne aspekty. Między innymi jest to moc sprzętu, która odgrywa tutaj kluczową rolę. Im większa, tym szybciej osiągniesz wymarzony efekt. I co ważne, w sposób bezpieczny pozbędziesz się starego lakieru. Przykładem modelu z wyższej półki jest produkt Semilac elektryczna frezarka do paznokci. Na plus oceniamy tu:

  • wydajną pracę bez żadnych drgań,
  • prosty system wymiany końcówek do frezowania,
  • możliwość regulacji prędkości obrotów przy pomocy pedału lub pokrętła,
  • wygodną regulację kierunku obrotu.

Ten sposób zaliczany jest do mechanicznych metod usuwania lakieru. Doskonale radzą sobie z nim doświadczone stylistki paznokcia.

SEMILAC ELEKTRYCZNA FREZARKA DO PAZNOKCIJSDA FOR SUNONE FREZARKA ELEKTRYCZNA JD103-H 35WSEMILAC ACETON CZYSTY DO USUWANIA HYBRYD 50MLNEESS FOLIE DO USUWANIA LAKIERU HYBRYDOWEGO 50 SZTUK

Sprawdź także inne produkty dostępne w naszej ofercie:

Jak zmyć hybrydę? Co zamiast frezarki?

Jak usunąć lakier hybrydowy bez stosowania frezarki? Możemy to zrobić np. przy pomocy acetonu. Niestety istnieje przy tym ryzyko zniszczenia naturalnej ochrony paznokcia. Warto mieć na uwadze, że aceton jest substancją szkodliwą. Dlatego jak najkrócej powinna mieć styczność z paznokciem i skórą znajdującą się dookoła niego.

Nigdy nie umieszczaj palców w pojemniczkach z tą substancją. Nawet wtedy, kiedy zaleca Ci to kosmetyczka, na której usługi się zdecydowałaś. Może dojść do usunięcia ochronnych substancji na paznokciach, a to już prosta droga do zniszczenia płytki i długiego procesu regeneracji. Przykładem produktu, który warto tu polecić jest – Semilac Acetone – czyli czysty aceton do usuwania lakieru hybrydowego.

Jak prawidłowo ściągnąć hybrydy przy użyciu acetonu?

Jak usunąć lakier hybrydowy krok po kroku:

  • Pierwszym krokiem jest delikatne spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru. Popularnie jest ona określana jako top.
  • Druki krok to zamoczenie wacików w acetonie i nałożenie ich na płytkę paznokcia.
  • Trzeci krok – owinięcie płytki folią aluminiową.
  • Czwarty – odczekanie około 10 minut (niekiedy wystarcza 5 minut).
  • Ostatnia faza – ściągnięcie wacików i usunięcie lakieru za pomocą drewnianych patyczków.

Bardzo ważne jest, aby zachować przy tym specjalne zasady bezpieczeństwa. Do takiego płynu nie powinny mieć dostępu dzieci. Nie zaleca się go także stosować kobietom w ciąży i matkom karmiącym.

manikiurzystka w rękawiczkach

Poza tym acetonu nie stosuje się wtedy, kiedy skóra jest podrażniona. Bardzo ważne jest również, aby zabiegi pielęgnacyjne przy użyciu takiego płynu odbywały się w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Dodatkowo taki trwały lakier można zdjąć przy pomocy specjalnego remowera, który jest bezpieczniejszy od wspomnianego acetonu. Przykład: Semilac zmywacz do lakieru remover. Na rynku pojawiły się ponadto specjalne folie, np. Neess.

Jak ściągnąć hybrydę? Pamiętaj o pielęgnacji!

Oprócz zachowania wszystkich wymienionych zasad bezpieczeństwa trzeba pamiętać, aby dodatkowo odpowiednio zadbać o paznokcie. Hybryda to duży wysiłek dla płytki, dlatego należy mieć na uwadze właściwe odżywienie takiej powierzchni. Możesz nakładać na nie odżywcze mieszanki olejków naturalnych, które będą cennym eko wsparciem. Sprawdzi się tu np. olejek arganowy, z awokado lub jojoba. Kiedy brakuje Ci czasu na przygotowanie takich okładów, skorzystaj z gotowych propozycji. Należą tu np.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixel