SEKRETY MAKIJAŻU
09.08.2019

Idealny podkład do cery z trądzikiem różowatym, czyli jaki?

Idealny podkład do cery z trądzikiem różowatym, czyli jaki?

Największym problemem twojej cery są czerwone policzki, a także powieki oraz nos. Martwisz się, że cała twarz wygląda, tak jakbyś miała problemy ze zdrowiem. Czerwone pajączki, popękane naczynka, czy grudki wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Niestety, najprawdopodobniej masz do czynienia z trądzikiem różowatym. Trudno będzie całkowicie pokonać ten problem, ponieważ jest to przewlekła choroba zapalna skóry. Musisz mieć jednak na uwadze, że nie jesteś na przegranej pozycji. Twoim orężem w walce z tą przypadłością jest dobrze dobrany podkład. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje oraz sprawdzone wskazówki.

Trądzik różowaty. Charakterystyka problemu

Czy u Ciebie również występuje trądzik różowaty? Odpowiedź brzmi TAK, kiedy na jej środkowej części twarzy znajduje się rumień i odznaczające się, trudne do ukrycia naczynka. Taki problem się nawarstwia, kiedy dochodzą do tego krosty i zgrubienia. Z tego względu przypadłość ta ma wspólną nazwę z tradycyjnym trądzikiem. Nie jest to jednak to samo, krosty te bowiem nie mają typowego ropnego wypełnienia. Mimo to i tak są bardzo kłopotliwe. Zazwyczaj nie pojawiają się w okresie dojrzewania, ale po 30 roku życia. Trądzik taki częściej spotykany jest u osób z jasną karnacją.

Jaki podkład na trądzik różowaty? Oto najważniejsze zadania kosmetyku

Każdy podkład, podobnie jak ten do cery z trądzikiem różowatym, powinien właściwie nawilżyć skórę. Nie może on tylko i wyłącznie ukrywać niedoskonałości czy wyrównywać kolorytu skóry. Ten kosmetyk mamy przecież na swojej twarzy przez cały dzień. Dlatego warto, aby nie przyczyniał się do jej postarzania. Co więcej, musi tutaj dojść do rozświetlenia cery. Korzystnie jest, gdy kosmetyk ma w sobie delikatne słoneczne drobinki. Oczywiście wszystko z odpowiednim umiarem. Oprócz tego w czasie stosowania swojego podkładu musimy czuć się dobrze. Wypielęgnowana cera doda nam pewności. Z tego względu konsystencja takiego produktu nie powinna być zbyt ciężka, nie może powodować, że na twarzy powstanie coś na kształt ciężkiej maski. Warto, aby taki krem ładnie pachniał i sprawiał, że poczujesz się świeżo. A jaki podkład do cery z trądzikiem różowatym? Czym różni się od tego tradycyjnego? Jego kolor powinien być zbliżony do naturalnego odcienia skóry. Dobrym pomysłem jest wybór pudrów transparentnych. Wsparciem może okazać się tutaj również korektor w zielonym kolorze, który doskonale ukryje zaczerwienienia. Nie należy sięgać po kosmetyki, które wieczorem trudno zmyć. Każde pocieranie wacikiem twarzy sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej zaczerwieniona, a trądzik widoczny.

Trądzik różowaty – przykłady produktów!

Warto tutaj sięgnąć po kosmetyk, który nie będzie powodował podrażnień. Tego typu niedoskonałości pomoże pokonać beztłuszczowy podkład – Clinique Anti-Blemish Solutions Liquid Makeup. Choć zalicza się do produktów z wyższej półki cenowej, warto w niego zainwestować. Zwłaszcza że jest to kosmetyk, który zawiera w sobie składniki lecznicze, niwelujące istniejące już zmiany trądzikowe. I jednocześnie blokują ich powstawanie w przyszłości.

Kiedy szykujesz się na większe, wieczorne wyjścia możesz sobie pozwolić na nieco cięższy i intensywniejszy podkład. Dermacol Make-up Cover ukryje wszelkie niedoskonałości. A to ze względu na jego bardzo wysokie, wynoszące 50% napigmentowanie. Przebarwienia, krostki, a nawet blizny nie mają szans! Nie straszne im również słońce, podkład wyposażony został w filtr SPF 30.

Czy już znasz odpowiedź na pytanie: jaki jest dobry podkład do cery z trądzikiem różowatym? Warto też mieć na uwadze, że nie zawsze kosmetyki są w stanie zatuszować grubsze krostki. Zgrubienia będą przecież i tak widoczne. Nawet wtedy, kiedy pokryjemy je podkładem. Z tego powodu warto rozważyć nieco silniejsze działanie. Wśród takich propozycji znajduje się zabieg wykonany przy użyciu odpowiedniego lasera.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixel