SEKRETY MAKIJAŻU
21.12.2019

Dobry korektor. Jak wybrać produkt idealny?

Dobry korektor. Jak wybrać produkt idealny?

Dobry korektor jest w stanie zamaskować nawet najtrudniejsze przebarwienia i plamy na skórze. Ważne jednak, aby wiedzieć, jak go używać i jakie kosmetyki wybierać do radzenia sobie z różnymi problemami skóry. Jeśli macie w swojej kosmetyczce tylko jeden korektor, którego używacie na co dzień, udowodnimy Wam, że zdecydowanie lepsze efekty uzyskacie, różnicując kosmetyki i używając innych ich wariantów w zależności od partii twarzy czy rodzaju przebarwienia.

YVES SAINT LAURENT TOUCHE ECLAT COLLECTOR KOREKTOR 1 LUMINOUS RADIANCE 2,5ML

Jaki korektor wybrać pod oczy?

Korektory pod oczy są najczęściej wybieranymi kosmetykami do maskowania niedoskonałości. Używa się ich do ukrycia zasinień i opuchlizny pod oczami. Ich zadaniem jest także uczynić twarz wypoczętą, rozświetloną i pełną energii. Jak wybierać korektory pod oczy?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich konsystencję. Okolice oczu są najdelikatniejszą partią naszej twarzy. Skóra tu jest zdecydowanie cieńsza i wymaga innej pielęgnacji. Nie należy zbytnio jej obciążać, aby nie przyspieszyć efektów starzenia. Nawe jeśli okolice oczu wymagają silniejszego krycia, lepiej poradzić sobie z zasinieniami, stosując triki makijażowe niż ciężkie, kryjące produkty.

Korektor pod oczy powinien zatem mieć lekką konsystencję: płynną lub delikatnie kremową. Dobrze, jeśli wykazuje właściwości rozświetlające – dzięki temu skóra będzie wyglądała na wypoczętą i młodszą. Drobinki rozświetlacza odbijają bowiem światło i uwypuklają daną część twarzy. Siłą rzeczy skóra, nawet mimo zmarszczek, wygląda na gładszą i świeżą. W tej roli na pewno sprawdzi się: Yves Saint Laurent Touche Éclat Collector.

Jaki odcień korektora pod oczy wybrać? To zależy przede wszystkim od koloru karnacji. Osoby o cieplejszym kolorycie skóry, powinny, tak jak przy podkładzie, celować w tony cieplejsze: żółte czy różowe. Osoby z jaśniejszą, chłodną karnacją zdecydowanie powinny postawić na odcienie beżowe i nude. Korektor powinien być jaśniejszy niż podkład. Zwykle o jeden, maksymalnie dwa tony, aby stworzyć płynne przejście między okolicami oka, a resztą twarzy.

Czy zatem zastosowanie kryjącego korektora pod oczy jest zbrodnią? Nie zawsze. Niekiedy korektory dedykowane okolicom oczy mają właściwości kryjące. Takie wykazuje na przykład wspomniany wyżej Yves Saint Laurent – jednocześnie delikatnie rozświetla i kryje przy bardzo lekkiej konsystencji.

Korektorem kryjącym, który spokojnie nadaję się także pod oczy jest MAC Pro Longwear. To korektor w płynie, który doskonale rozprowadza się na skórze. Ma przedłużoną trwałość – nawet do 15h. Nadaje się do każdego rodzaju skóry. Uzyskamy nim krycie od lekkiego do średniego.

Korektor do twarzy a korektor pod oczy – dlaczego różnica jest tak istotna?

Korektory do twarzy są kosmetykami o zupełnie innych właściwościach niż te pod oczy. Przebarwienia, ślady po trądziku, piegi, plamy po opalaniu, popękane naczynka – z takimi problemami często musi zmierzyć się, jeśli chodzi o skórę na buzi. Ta pod oczami jest zdecydowanie mniej wymagająca jeśli chodzi o właściwości maskujące – okolice oczu to najczęściej walka z oznakami zmęczenia, zasinieniami czy opuchlizną.

Do twarzy i pod oczy powinniśmy wybierać dwa różne produkty. O ile pod oczami skupialiśmy się na lekkiej, płynnej konsystencji, tak w pozostałych partiach twarzy możemy zaszaleć z konsystencją bardziej zwartą oraz mocniejszym kryciem. Wystarczy wziąć do ręki dwa produkty: podkład kryjący od Catrice Camouflage Cream i płynny korektor od Yves Saint Lauren, aby zobaczyć różnicę. I nie jest ona tylko związana z marką, ale przede wszystkim z przeznaczeniem produktu. Kamuflaż to produkt o mocnym kryciu. Zakryjemy nim drobne blizny oraz ciemniejsze plamki na skórze. Ponieważ jest dość ciężkim produktem, długo utrzymuje się na skórze i wtapia w jej strukturę. Jego zadaniem nie jest odbijanie światła, a ukrywanie niedoskonałości.

Do maskowania niedoskonałości na twarzy możemy używać także korektorów w odcieniach innych niż naturalne. Zielony, fioletowy, czerwony lepiej radzą sobie z przebarwieniami. Którego kiedy używać?

• Zielony – przykryje plamki potrądzikowe i delikatniejsze przebarwienia skóry. Może być także stosowany dla zneutralizowania zaczerwienienia.

• Fioletowy – stosujmy go do wyraźniejszych przebarwień. Jest w stanie ukryć nawet najciemniejsze, brązowe plamy.

• Czerwony – przeznaczony jest dla osób z ciemniejszą karnacją i silnymi przebarwieniami. Może być używany również pod oczy.

• Żółty – zamaskuje sińce i fioletowe cienie. Idealnie sprawdzi się pod oczami.

CATRICE CAMOUFLAGE KOREKTOR W KREMIE 015 3G

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel