SEKRETY MAKIJAŻU
26.10.2017

Jak nakładać korektor pod oczy?

Jak nakładać korektor pod oczy?

Zarwana noc, zbyt wczesna pobudka czy genetyczne skłonności do ciemnych podkówek – w każdej z tych sytuacji doskonale ratuje nas korektor pod oczy. Większość kobiet nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez użycia korektora, ale niestety duża część pań nieprawidłowo go aplikuje. W poniższym artykule wskażemy, jak robić to prawidłowo, krok po kroku. Sprawdźmy zatem, jak nakładać korektor pod oczy.

Tylko niektóre z nas mogą pochwalić się perfekcyjną cerą, z idealnie rozłożoną tkanką tłuszczową, gdzie skóra pod oczami jest równie gładka i jednolita jak na reszcie twarzy. Zdecydowana większość kobiet posiada bardzo delikatną cerę w okolicy oczu, która z łatwością ulega zmęczeniu. Wystarczy nieprzespana noc, zmęczenie lub stres, by na naszej twarzy pojawiają się czarne podkówki.

Problem podkrążonych oczu może mieć także przyczyny genetyczne – dobry sen i odpoczynek nie zawsze są rozwiązaniem. Z problemem można poradzić sobie jednak, umiejętnie go maskując. W takim wypadku niezbędny będzie sprawdzony, dobrze pokrywający korektor oraz wiedza, jak prawidłowo nakładać go pod oczy. Źle dobrany odcień i nieprawidłowa aplikacja korektora mogą poskutkować nienaturalnie jasną skórą wokół oczu lub podkreślą już istniejące niedoskonałości.

Jaki korektor wybrać?

Na niektórych kosmetykach nie powinno się oszczędzać. Słaba jakość odbije się na nieestetycznym makijażu, a sam kosmetyk będzie tylko kolejną warstwą make-upu zupełnie nie spełniającą swojej roli. Korektor jest jednym z nich. Jedno opakowanie wystarcza na dość długo, tym bardziej warto zainwestować w produkt wysokiej jakości. Gdy już znajdziemy odpowiadającą nam markę, najważniejszym wyborem będzie odcień korektora.

 

Ogólna zasada jest taka, że korektor powinien być odcień jaśniejszy niż podkład. Tutaj kolejna pułapka, bo wiąże się to z właściwym doborem podkładu. Pamiętajmy też, że nie powinno się używać przez cały rok tego samego odcienia podkładu (a co za tym idzie korektora). Latem, gdy skóra jest opalona, dobieramy ciemniejszą barwę niż jesienią i zimą.

jaki-korektor-wybrac

 

Zanim zaczniemy nakładać korektor, trzeba nauczyć się, jak dobierać rodzaj kosmetyku do efektów, które chcemy zatuszować.

Dobór wygląda następująco:

  • podkrążone oczy, sińce – korektor o kolorze łososiowym. Da efekt rozświetlenia, doskonale stopi się z podkładem i zatuszuje fioletowe cienie pod oczami.
  • naczynka, żyłki – korektor o odcieniu żółtym. Zapewni skórze zdrowy wygląd, dobrze przykryje niedoskonałości.
  • ziemisty kolor skóry, żółte przebarwienia – korektor o odcieniu fioletowym. Zniweluje nienaturalny odcień skóry, nada jej promiennego blasku i jednolitego tonu.
  • wypryski, trądzik – korektor o odcieniu zielonym. Doskonale sprawdza się do zatuszowania nieestetycznych zmian skórnych.
  • rumieńce – tu także genialnie sprawdzi się zielony korektor.

Gdy wiesz, że czeka cię np. ważne wystąpienie publiczne, a masz tendencje do czerwienienia się, koniecznie nałóż na skórę zielony korektor.

 

Tajniki aplikacji – jak nakładać korektor pod oczy?

Dochodzimy tu do sedna, czyli odpowiedzi na pytanie, jak używać korektora pod oczy. Okazuje się, że aplikacja korektora nie jest intuicyjna (jak choćby tuszu do rzęs) i można popełnić tu wiele błędów.

 

Błąd nr 1

Nakładanie korektora tylko na obszar podkrążony, w kształcie półksiężyca. Naturalnym odruchem jest nałożenie korektora w miejscu, który chcemy zatuszować. Jest to jednak klasyczny błąd, który sprawi, że korektor będzie odcinał się na twarzy, tworząc widoczne, jasne półkola pod oczami. Właściwa aplikacja korektora wygląda następująco: malujemy kształt trójkąta, wyciągając jego róg daleko poza podkówki pod oczami. Obszar nakładania korektora powinien sięgać nawet wysokości końca nosa. Następnie trójkąt należy dobrze wklepać i połączyć z pozostałymi kosmetykami. Taki sposób aplikacji zapewni maksymalnie naturalny wygląd – korektor nie będzie w żaden sposób odznaczał się na twarzy.

 

Błąd nr 2

Bardzo częstym błędem jest nakładanie najpierw korektora, a następnie podkładu i pudru w kamieniu. W rezultacie maskujące działanie korektora zostaje nieco zniwelowane przez kolor podkładu. Właściwa kolejność to podkład – korektor – puder. Wyjątek stanowią korektory kolorowe. Te należy nakładać bezpośrednio na krem do twarzy lub bazę, w zależności, czego używamy. Co ważne, kolorowe korektory nakładamy z umiarem. Chodzi tu o delikatny kamuflaż, a nie nałożenie grubej warstwy kosmetyku. Nakładając podkład na korektor kolorowy, koniecznie musimy go wklepać, a nie wetrzeć. Wklepany utrzyma korektor na miejscu, wtarty – zetrze także korektor i przeniesie z miejsca problematycznego na inną część twarzy.

Błąd nr 3

Kolejna pułapka drzemie w technice nakładania korektora na twarz. Błędem jest wcieranie go od prawej do lewej niczym nakładanie farby na ścianę. Efekt opłakany – gwarantowany! Właściwa technika polega na wklepywaniu korektora miejsce przy miejscu. Nakładamy kosmetyk w postaci małych kropek umiejscowionych blisko siebie, a następnie delikatnie i z wyczuciem wklepujemy korektor w skórę.
Czym nakładać korektor pod oczy? To zależy od naszego upodobania.
Możemy użyć palca, pędzelka w kształcie dość zwartej kulki, a nawet beauty blendera.

Wskazówka!

Jak stosować korektor pod oczy, aby uniknąć efektu podkreślonych zmarszczek mimicznych? Nie wklepujmy korektora w cały obszar pod okiem. Najlepiej użyć kosmetyku na wysokości ¾ oka, omijając zewnętrzny kącik, gdzie kumulują się zmarszczki mimiczne. Skupmy się raczej na trójkącie pod okiem w środkowej części twarzy.

Najlepsze korektory pod oczy

W drogeriach dostępnych jest wiele korektorów, ale nie wszystkie z nich warte są zakupu.

Poniżej przedstawiamy listę najlepszych naszym zdaniem korektorów pod oczy. Są tutaj zarówno tańsze, jak i droższe marki, ale każda z nich warta jest uwagi:

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017

Polecane

pixel