WŁOSOWE LOVEZADBANA SKÓRA
30.01.2020

Czym jest ajurweda, czyli indyjska pielęgnacja włosów i skóry

Czym jest ajurweda, czyli indyjska pielęgnacja włosów i skóry

Nerwy, zmęczenie, brak ruchu czy nieodpowiednia dieta nie są niczym obcym w naszym codziennym życiu. Ciągle się gdzieś spieszymy lub czymś martwimy, rzadko miewamy czas na jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne i do tego często nie dojadamy lub odwrotnie – regularnie objadamy się niezdrowym jedzeniem. Nie zapominajmy, że utrwalanie takich nawyków ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu i szybko uwidacznia się poprzez stan naszych włosów oraz skóry. Aby o nie zadbać, nie wystarczy jednak jedynie zainwestować w najdroższe kosmetyki najnowszej generacji. Jeśli naprawdę zależy nam na urodzie, najpierw postarajmy się zatroszczyć o ogólną formę naszego organizmu. Jak to zrobić? To proste, zwróćmy się w stronę ajurwedy.

INTENSON OLEJ KOKOSOWY RAFINOWANY BEZZAPACHOWY 250ML

Co to jest ajurweda?

Matka medycyny

Ajurweda to jeden z najstarszych systemów leczniczych znanych ludzkości. Powstały około 5000 lat temu w Indiach, w świecie zachodnim został uznany za oficjalny dopiero w 1979 roku i od tamtej pory z każdą dekadą robi się coraz bardziej popularny.

Głównym założeniem ajurwedy jest uznanie równowagi organizmu za najważniejszy warunek zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jej utrata powoduje choroby oraz negatywnie wpływa na naszą ogólną kondycję. Aby temu zapobiec, musimy skupić się na prowadzaniu życia zgodnego z potrzebami naszego organizmu. Jak to zrobić? Zadbajmy o nasz indywidualny model energetyczny.

Energia, czyli na czym opiera się ajurweda

Każdy z nas rodzi się, posiadając doskonale zrównoważony model energetyczny. Niestety, wraz z upływem lat ulega on coraz większemu wynaturzeniu, na co zasadniczy wpływ ma prowadzony przez nas tryb życia – im mniej świadomy i bardziej niezdrowy, tym większe spustoszenie sieje na polu naszej energii. Najlepszym sposobem na najskuteczniejsze zahamowanie tego procesu jest zmiana przyzwyczajeń sukcesywnie niszczących nasz organizm. Od czego najlepiej zacząć? Od właściwej diety oraz świadomej pielęgnacji włosów i skóry.

Zioła ajurwedyjskie na włosy

Masaż to podstawa

Jedno z najważniejszych ajurwedyjskich zaleceń związanych z pielęgnacją włosów dotyczy skóry naszej głowy. Pamiętajmy jednak, że walki z łamliwymi, wypadającymi i pozbawionymi blasku czuprynami, nigdy nie należy zaczynać od panicznego nakładania na nie kolejnych warstw kosmetyków. Jeśli marzymy o pięknych i zdrowych lokach, naszą przygodę z pielęgnacją zacznijmy od masażu skalpu – dzięki temu znacząco poprawimy krążenie oraz wzmocnimy cebulki włosowe.

Ziołowe olejki na ratunek!

Choć masaż skóry głowy z powodzeniem można wykonywać na sucho, to najlepiej wspomóc się ziołowymi olejkami, które doskonale odżywiają cebulki i intensyfikują ich rewitalizację. Jakie preparaty wybrać? Zdecydowanie te charakteryzujące się dużą zawartością ziół Amla i Bhringarj, które znacząco pogłębiają działanie masażu, sprawiając, że nasze włosy szybko odzyskają dawny blask.

Pielęgnacja włosów

Oprócz regularnego masowania skalpu odpowiednimi olejkami, warto również pamiętać o kilku dodatkowych zasadach pielęgnacji włosów:

• Nigdy nie należy wystawiać ich na działanie wysokiej temperatury
• Po umyciu, należy płukać je zimną wodą
• Dieta bogata w żelazo, cynk, kwasy tłuszczowe oraz witaminy z grupy B znacząco poprawi ich kondycję

PLANETA ORGANICA AJURWEDYJSKA MASKA DO WŁOSÓW 300
NACOMI EKO NIERAFINOWANY OLEJ JOJOBA 30ML

Jak dbać o skórę zgodnie z zasadami ajurwedy?

Ajurwedyjski sposób pielęgnowania skóry opiera się na kilku zasadach, których przestrzeganie zagwarantuje nam piękny i zdrowy wygląd.

Oczyszczanie

Skórę należy oczyszczać w sposób nieinwazyjny, najlepiej za pomocą delikatnych ziołowych peelingów. W ten sposób z łatwością pozbędziemy się zalegającego na niej martwego naskórka, jednocześnie jej nie podrażniając.

Odżywianie

Gdy nasza skóra jest już czysta, zadbajmy o jej rewitalizacje i odpowiednie odżywienie. W tym celu doskonale sprawdzą się kwiatowe maski do ciała.

Nawilżanie

Najlepszym sposobem nawilżania skóry jest potraktowanie jej naturalnymi olejami, z których najbardziej popularne są olej sezamowy, kokosowy oraz jojoba. Aby cieszyć się wspaniałymi efektami, należy regularnie nakładać cienką warstwę wybranego oleju na oczyszczone ciało i poczekać do jego całkowitego wchłonięcia.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel