Tommy Hilfiger

( ilość produktów: 12 )

Tommy Hilfiger - luksus i elegancja

Tej marki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Słyszał o niej każdy, a ubrania spod jej znaku idealnie sprawdzają się noszone zarówno na co dzień jak i w przypadku bardziej eleganckich okazji. Niewymuszony, amerykański szyk ludzi, którzy pewnie kroczą drogą do sukcesu – oto co można wyczytać z tych projektów. Sam założyciel, od którego nazwę wzięła marka jest idealnym przykładem na spełnienie swojego american dream. Jak wygląda historia marki Tommy Hilfiger?...

Tommy Hilfiger - eZebra.pl

 

Historia o Tomku, który chciał być inżynierem

 

Tommy Hilfiger urodził się jako drugie z dziewięciorga dzieci, w pewnej katolickiej, irlandzkiej rodzinie, mieszkającej na przedmieściach Nowego Jorku. Z początku nie myślał o byciu projektantem mody. Za radą matki planował karierę inżyniera. Kiedy w ostatniej klasie liceum otwierał mały, lokalny butik, do którego sprowadzał modne ubrania z Nowego Jorku, nikt nie traktował tego jako poważnego biznesu. Sklep jednak cieszył się ogromnym powodzeniem wśród miejscowej młodzieży i już wkrótce doczekał się dziesięciu filii.


W 1979 roku, nasz bohater przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie zamierzał rozwijać się jako projektant. Pracował dla Jordache Jeans, a kiedy poznał biznesmena Mohamema Murjani, który zgodził się zainwestować w plany młodego projektanta. W 1985 roku Tommy Hilfiger otworzył sygnowaną własnym nazwiskiem firmę. Nowoczesne wzory koszul, spodnie w typie chinos i modny wówczas w Ameryce styl preppy stały się znakiem rozpoznawczym rodzącej się marki.


Na przestrzeni lat, ubrania projektowane przez młodego Irlandczyka, który na szczęście nie został inżynierem, zyskały ogromną popularność, a twarzami marki były gwiazdy takie jak Snoop Dogg, Mariah Carey, David Bowie czy Michael Jackson.

 

Amerykański sen na wyciągnięcie ręki

 

Tommy Hilfiger to nie tylko ubrania wzorowane na stylu studentów prestiżowych, amerykańskich uczelni. W ofercie marki są również zapachy przeznaczone dla ludzi pełnych energii, którzy nie boją się wyzwań. Starannie wyselekcjonowane składniki, zamknięte w prostych flakonach, kontrastujących z kolorowymi, pasiastymi kartonikami. Są jak marzenia zaklęte w butelce. Sztandarowy zapach swoją nazwę również odziedziczył po założycielu marki. Tommy Hilfiger to świeży zapach, uosabiający sobą prostotę i bezpośredni styl mężczyzn, którzy są już o krok od spełnienia swoich snów. Zapach róży, kwiatu wiśni i słodkiej żurawiny otoczony z jednej strony ulotną nutą chłodnej lawendy i mięty, kontrastuje z głębokim i ciepłym zapachem bursztynu. Według filozofii marki, właśnie tacy powinni być mężczyźni dążący do celu: mieć świeże spojrzenie na rzeczywistość, i głęboko zakorzenione w sobie pokłady ciepła.


Nie bój się marzyć! Łap chwile i wyczuj właściwy moment, w którym trzeba skoczyć na głęboką wodę. Każdy sen można spełnić, przy odrobinie ciężkiej pracy i samozaparciua. Takie przesłanie można wyczytać z historii Tommy’ego Hilfiger’a . Da się to również wyczuć w komponowanych przez niego zapachach – zarówno dla pań jak i dla panów.

pixel