Issey Miyake

( ilość produktów: 19 )

Issey Miyake. Japoński minimalizm

Jako mieszkańcy starego kontynenty jesteśmy przyzwyczajeni do dominacji na naszym rynku wielkich, europejskich domów mody, których tradycje perfumiarskie sięgają często nawet XVIII wieku. Historia dostępnych na naszym rynku zapachów nie pozostała bez wpływu na sposób ich komponowania. Dlatego też wody toaletowe stworzone przez projektanta z zupełnie innego kręgu kulturowego, z drugiego końca świata są dla nas produktem egzotycznym. Zapachy prezentowane przez...

Issey Miyake - eZebra.pl

 

japońskiego projektanta Issey Miyake są dla nas prawdziwym powiewem świeżości. Nawet jeżeli użyto w nich znajomych nut zapachowych, twórca połączył je w zupełnie dla nas niespotykany sposób. Dzięki czemu możemy na nowo odkrywać niektóre zapachy i dać się uwieść zupełnie nowym woniom.

 

Z Kraju Kwitnącej Wiśni na europejskie salony

 

Issey Miyake wychował się w Hiroszimie, studiował grafikę na uczelni w Tokio. Od początku swojej kariery związany był zarówno ze światem mody jak i sztuk wizualnych. Jego kolekcje ubrań są niezwykle oryginalne, zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Artysta używa przy produkcji swoich strojów niecodziennej techniki fałdowania. Znany jest z projektowania zarówno prostych, geometrycznych konstrukcji jak i bogato zdobionych, pełnych szczegółów strojów. Wśród ludzi ceniących oryginalny styl, moda proponowana przez Issey Miyakiego cieszy się sporym uznaniem.

Oprócz niespotykanych ubrań, które fascynują osoby na całym świecie, jako uzupełnienie Miyake proponuje swoim odbiorcom specjalnie zaprojektowane do nich linie perfum: dla kobiet jak i mężczyzn. Tak samo jak w przypadku projektowanej odzieży, zapachy wyróżniają się na tle innych dostępnych na rynku.

 

Zapachy dla fanów minimalizmu

 

Sztandarowym produktem proponowanym przez tego projektanta jest woda toaletowa Pure od Issey Miyake. Jak sama nazwa wskazuje jest to czysty i świeży zapach, zamknięty w prostej, minimalistycznie zaprojektowanej butelce. Sam autor o jej kształcie mówi, iż była ona inspirowana jego codziennym widokiem w Paryżu, kiedy to patrzył na księżyc w pełni wiszący nad wieżą Eiffela. Kompozycja jest lekka, z dominującymi morskimi nutami, które kontrastują z ciepłym kwiatowym zapachem jaśminu, róży damasceńskiej, kwiatu pomarańczy i lilii. Jako baza projektant użył kaszmiru i ambry. Podkreślają one dodatkowo piękną woń kwiatów i zostają na skórze niczym delikatna, ciepła mgiełka.

 

Japoński styl

 

Wody toaletowe stworzone przez Issey Miyakego to kwintesencja japońskiego stylu życia i nowoczesnego minimalizmu, który jest obecnie bardzo modny w Europie. Czyste, delikatne zapachy na pewno przypadną do gustu tym, którzy szukają oryginalnej odskoczni od klasycznych perfum proponowanych przez projektantów ze starego kontynentu.

pixel